Trombofilia

- mira

Moji rodičia majú vysokú zrážanlivosť krvi. Ich rodičia, prarodičia nemali. jan nemám. Prečo ? Podľa tvojej teorie by som i ja mala mať.

RNG

Nuz ja si osobne nemyslim, ze nevedomost o tom je tu vyhoda, lebo mozes na to doplatit zivotom, ked v tom nic neurobis. A brat extra enzymi na to nie je nejaky velky problem,su to malicke kapsulky a nie prilis drahe Aj keby si brala 3 denne, tak ta to stoji len asi 40 centov=12 euro mesacne.Pozri sa napr v iherb.com
Podla toho, ako si cenis zivot....

krvicka

ano ano z genetiky, ja len ci sa tie faktory mozu menit, ale to zostane stale takto, ale asi otane ked to je genetika :/ joooj ako mi bolo dobre pokial som nevedela co mi je :)

RNG

Mira, stredoeuropsky syndrom prilisnej zrazanlivosti krvi je geneticka zalezitost, aj ked jej stupen sa da potravinami ciastocne regulovat.
Ale nedostatok nasho enzymu plazminu, ktoery rozbija fibriny a robi platnicky menej lepkave sa da velmi ucinne nahradit spominananymi fibrinolytickymi enzymami
Vysledo uvidis po par dnoch na teste zrazanlivosti krvi.
Kvasenu soju, natto(kvasna kultura je bacilus subtilis), z ktorej sa vyraba nattokinaza jedia Japonci vyse 1000 rokov a pre to maju velmi zriedkavo krvne zrazeniny. Koncentrat z tej smradlavej soje(syn to s odporom prehlasil, je to smradlavejsie ako olomoucke syrecky) prichadza v malych kapsulkach, lahko sa prehltne a ako potravinovy doplnok, je to samozrejme uplne bezpecne aj na celozivotne pouzivanie.
Naviac to podporuje aj tvorbu nasho vlasneho enzymu na ten ucel, plazminu.
Teda je to opak lekarmi strasenych "zleniveni tela tvorit latky" pri doplnkoch.

- mira

Na zrážanlivosť krvi má veľký vplyv kvalita a množstvo tukov, pečenie, príjem soli, suchých a tvrdých potravín. Je podstatné, aké tuky ješ, pretože dlhoreťazcové nasýtené mastné kyseliny dokázateľne zvyšujú kardiovaskulárnu úmrtnosť a riziko zrazenín. Ich hlavným zdrojom sú hlavne bravčové a hovädzie múso, tučné mliečne produkty. Vznikajú i pri bohatej strave s prebytkom bielkovín.
Odporúča sa strava s obsahom mononenasýtených mastných kyselín max. do 10 % kalorického obsahu, ktorými treba nahradiť nasýtené a priemyselne upravené tuky.

RNG

Enzymi nattokinaza lubrokinaza a ciastocne aj serrapeptaza celkom bezpecne riedia krv a zaroven rozbijaju pripadne vzniknute krvne zrazeniny. Davka je 1 az 3 krat 2000 FU, podla potreby. Ani desatnasobna davka tohoto uplne bezpecneho prostriedku, potravinoveho doplnku nevytvori krvacanlivost a samozrejme je to vhodne aj na velkmi dlhodobe bratie.Hlavne u ludi, co maju tzv "stredoeuropsky syndrom prilisnej zrazanlivosti krvi" co je geneticky vyslachtene pocas vojen v stredoveku, kde ten, co sa mu krv zrazila dost rychlo nevykrvacal a neumrel.