zapory hormonalenj antikoncepcie

Príspevok v téme: zapory hormonalenj antikoncepcie
huhuuu

dobry den, viete mi niekto poradit kde by som si mohol precitat nieco o hormonalnej antikoncepcii? keby ste mohli dat nejaky link. na nete je toho kopu ale rad by som sa dozvedel aj nieco ine ake uzasne je krmit sa hormonami. vsade pisu ako to kladne posobi na organizmus, zabranuje rakovine, znizuje bolestivost pri menstruacii. musi to mat aj nejake zle vlastnosi, nie? neskodi to na pecen? nie je to karciogenne? zevraj moze dojst k nadmernemu zvyseniu tel. hmotnosti. skuste aj vase skusenosti, nazory..diki

zds

..hádam na záver.
Lieky nech zmierňujú utrpenie a zachraňujú život.
Je ich však tak veľa, že sa MASOVO používajú aj všade tam, kde je iná cesta.
Tou je najmä úprava celého svojho životného štýlu.
A do toho sa málokto pustí. (a to je voda na mlyn farmaceutickým firmám)
O životnom štýle a o všetkom, čo s tým súvisí, sa málo v školách aj inde učíme. Chýbajú nám ucelené, dobré informácie (bez vedľajčích účinkov!!!).
Dajú sa už nájsť, aj keď poriedko.
Oplatí sa.
...a to je všetko.
Howgh!

zds

ok, nani, naozaj sa netreba rozculovat.
ved je to smiesne. tak smiesne az na zaplakanie.
vsetci chorieme, degenerujeme z tej chemie okolo nas a v nas a ja sa naozaj mozem vykaslat na to, ci niekto do seba ladaje vsetky tie perfektne veci.
ak poznas zdraveho cloveka, opytaj sa ho, ako zije.
ako ho vobec najdes.

nani

zds, nemam k tebe slova..nenachadzam..vazne...ako sa ty odborne vyznas v tychto veciach.vies nie je nic moc pchat kazdy mesiac do seba tabletky proti bolesti.a novalgin je na predpis no a neviem ci si ho uz niekedy bral, ale to ma potom clovek doslova halucinacie, takze nic tu nehovor ok?ja necem o par rokov skoncit ako narkoman na liekoch, radsej volim tuto cestu cez HAK,nebudem predsa trpiet ked sa to da riesit,este som sa s konom nezrazila.ale co sa tu rozculujem,teba aj tak nikto nepresvedci.sice neviem o com toto cele je, lebo aj tak si kazdy spravi tak, ako uzna za vhodne.

zds

Aj Ibobrufen robí dobre, najmä pri chronickej bolesti, niekomu sadne Novalgin, iný si zas nájde úľavu v Paralene. Celkom sa dá na to navyknúť. Aj roky. A je to v pohode.
Zhruba tak 5-7 rokov, odhadujem.
Potom nastanú problémy v neurologickej oblasti, lebo na túto oblasť tieto sedatíva pôsobia.
So všetkými liekmi a medicínskymi prípravkami je to veľmi podobne.
Plusy sú krátkodobé, mínusy sa zrátavajú a postupne vedú ku chorobe.
Ani HaK nie je výnimka.

zc

čím nižšia dávka hormonov tým menej nežiadúcich učinnkov preto treba uprednostniť nízkodávkovanú HAK ideálne light-antikoncepciu

nani

no tak co som zistila?? zds je urcite chlap.nikdy nezazil take nieco ako menstruacne bolesti kedy ani chodit nedokazem a prvy den od bolesti vraciam a je mi vazne nanic.tabletky mi uz nepomahali.odkedy beriem HAK ani neviem ze mam menstruaciu a navyse vzdy viem kedy pride a nie ako predtym ze hmmm...kedy asi...2mesiace nic a navyse stresy ci nie som tehotna.takisto aj plest som predtym mala strasnu teraz uz ani make up nemusim pouzivat..mam plet ako moja 7 rocna segra.nehovorim, ze HAK nema vedlajsie ucinky,abo negativa, ale ja si myslim ze ked sadne tak je tych neziaducich ucinkov menej.

hej

nepoznam nic tak diskutabilne, ako je hak.
fakt neviem, co to ma spolocne so zdravim.
zdravie je alebo nie je.
ušrlichané zdravie nie je zdravie, je to len kompromis.
.
hak, okrem toho, ze je svinstvo je v lepšom prípade kompromis vase zdravie, babenky.

jarka5

ja mozem povedat len jednu vec a to ze hak by som v zivote nebrala.nevidim na to m nic pozitivneje to len cisty biznis pre farmaceuticke spolocnosti.pre kazdu zenu je samozrejme pohodlnejsie zobrat nejaku hlupu tabletku.ale mnohe si neuvedomuju co vlastne so svojim telom robia.Ano vsetko je krasne!Niektorym sa zlepsi plet upravi sa menstruacia..ale je to len docasne respektive do vysadenia..potom nastavaju problemy..a ked nie hned po vysadeni tak neskor...lenze je skoda nieco hovorit pretoze tie ZASTANKINE hak si budu hovorit aj nadalej svoju pravdu aka dobra je HAK...a este nieco.Kazdy dobry lekar vie ze to je skodlive len to nepovie lebo ide predsa aj o jeho biznis a ako sa hovori "VRANA VRANE OKO NEVYKOLE"

ccc

Oficiálne sa vyjadruje názor, že majú ochranný vplyv pred gynekologickými malígnymi nádormi, na druhej strane sa objavujú štúdie, že HAK sa môžu spolupodielať a aj sa spolupodieľajú na malígnych nádoroch prsníka žien.A tiež sa už pripúšťa skutočnosť, že sa výrazne spolupodieľajú na náhlych cievnych mozgových príhodách u MLADÝCH ŽIEN, ktoré fajčia.Samozrejme HAK je super biznis pre farmaceutické firmy aj lekárov, takže takéto imformácie sa púšťajú do obehu len veľmi opatrne a čo najmenej,ale niekomu určite môžu aj pomôcť, ale to masové vymyvanie mozgov aké sú super je hlúposť