zapory hormonalenj antikoncepcie

Príspevok v téme: zapory hormonalenj antikoncepcie
huhuuu

dobry den, viete mi niekto poradit kde by som si mohol precitat nieco o hormonalnej antikoncepcii? keby ste mohli dat nejaky link. na nete je toho kopu ale rad by som sa dozvedel aj nieco ine ake uzasne je krmit sa hormonami. vsade pisu ako to kladne posobi na organizmus, zabranuje rakovine, znizuje bolestivost pri menstruacii. musi to mat aj nejake zle vlastnosi, nie? neskodi to na pecen? nie je to karciogenne? zevraj moze dojst k nadmernemu zvyseniu tel. hmotnosti. skuste aj vase skusenosti, nazory..diki

markketa

ja patrim k ženam,ktore by bez HAK,namali ani menzes.ked som to nechala na prirodu,tak mi 2mesiace maškali,potom som ich prirodzenym sposobom dostala a krvacanie nemalo konca kraja,nehovoriac o bolestiach.inak som zdrava žena.mala som v roku2000 prirodzeny potrat.dovod!pretaženie a unava!v tej dobe som mala 2,5r.dcerku.po tom potrate som stale nechevala vsetko na prirodu a menzes blbol a blbol.od roku 2004 sme sa z manželom pokušali o dalšie dietatko.stale sa nedarilo a nedarilo.až mi dr.predpisal na 1r.HAK a po jeho uživani som konečne ptehotnela.teraz mam 12mesačne babetko a celych 12mes.som vobec nedostala menzes.takže som si dala opet predpisat antikoncepciu a konečne mam pravidelne bez problemou menzes.a čo sa tyka toho otehotnenia,ked ju beriem,nas sexualny život je ovela plnši a zaujimavejši.vždy lepšie ak to ženy riešia takto,ako ked už je neskoro a idu na potrat.možem vam povedat,že je to to najhroznejšie,čo može v živote ženu stretnut.ja som mala potrat od prirody a nemohla som sa z neho dostat 2r.nechutenstvo,depresie,sebaobvinovanie a uzavretost,no hotova nočna mora!takže možem povedat len jednu vec,že mne HAK naozaj pomohla v každom smere a je to len na ženach,ako sa rozhodnu,ved v dnešnej dobe je x sposobov pre čo sa rozhodnut,nemusia to byt zrovna tabletky.stači sa porozpravat zo svojim lekarom a nechat si poradit naozaj od odbornika!pa

doc

to zds
hormonálny systém nie je až taký dokonalý, viď ženy a výrazneším ochlpením, ženy ktoré majú menzes 10dní asilné, z bolesťami atď. ......
A pan Boh nam nato dal rozum aby sme rozmýšlali.
a tak múdre hlavy romýšlaju ako to napraviť s čo najmenšími vedľajšími účinkami.

dami

linky:
www.antikoncepcia.sk
www.light-antikoncepcia.com
www.raztyzdenne.sk
www.vaginalnykruzok.sk
najlepsie je ist na fora, kde pisu uzivatelky svoje ,dojmy. A co sa tyka tych neziaducich ucinkov a ostatnych veci, vo vsetkom je nieco skodlive, ja berem tabletky 4 roky a pohoda, druh si musis vybrat sama kazdemu totiz vyhovuje nieco ine, najlepsie ti poradi tvoj gynekolog

cica

"Paci sa mi ZDS" to je chlap ci baba...nemam rada ked neviem definovat,co zac to tu poniektori pisu...aby sme sa vedeli pochopit hlavne z praktickeho hladiska...jasne ze antika ma aj negativne ucinky...no keby som ju nebrala,tak som uz matka neviem kolkych deti...dalej by som mala menzes hocikedy..."dobre" nie,ked nevies kedy to na teba pride???...mozno by som chytila nejaky ten rakovinotvorny fas...atd...takze kazdy z nas si vyberie...s pozdravom pre vsetky tie,ktore maju radi antikoncepciu

zds

Aj pre toto:
Skrytá hrozba používania HaK spočíva v úplnom odklone pozornosti na pôvodné príčiny narušenia hormonálnej rovnováhy. Nehľadajú sa a neriešia tieto príčiny, ale sa najčastejšie SYNTETICKÝMI hormónmi farmaceuti snažia hasiť požiar, namiesto toho, aby sa, obrazne napísané, zobrali z rúk zápalky a suché steblá slamy.
Konkrétne:
- ak je narušený ženský cyklus, je narušená rovnováha ženských hormónov estrogénu a progesterónu. Toto sa často deje dôsledkom nadmerného prísunu živočíšnych tukov a bielkovín. Tie okrem iného narušujú acidobázickú rovnováhu (ph) smerom ku kyslejšiemu prostrediu.
- Ak tento pomer HaK upraví a upraví sa cyklus bez úpravy stravy, Ph ostáva kyslejšie, ako má byť. To sa prejaví aj vo zvýšenej kyslosti slizníc v pošve ženy, čo celkom spoľahlivú viac usmrcuje spermie muža, alebo prinajlepšom znižuje ich aj tak slabú pohyblivosť. Dôsledky sú jasné.

zds

Aj pre toto:
- všeobecne nám v života chýba – pocit pohody, zdravia aj šťastia. Z pohľadu fyziológie ide o nedostatok prirodzených ednorfínov
- tie „dobré“ sa nachádzajú v prirodzenej potrave – ovocí, zelenine, celozrných potravinách..., ale aj v kvalitnom a dostatočnom spánku, primeranom pohybe, v primeranom sexuálnom živote
- sladkosti, mäkšie aj tvrdšie drogy, ale nakoniec aj nadmerný (skorý) sex je tiež zdrojom endorfínov., ale neprirodzených
- Ak chýbajú endorfíny v prirodzenej forme, človek intuitívne až návykovo siahne po tých druhých.

zds

aj pre toto:
Málo sa píše, alebo takmer vôbec, o vplyve HaKu na psycho-sociálnu oblasť života ženy
- HaK dáva možnosť najmä (mladým) ženám (párom) venovať sa sexu predčasne, promiskuitne. Padajú v tomto smere zábrany zo strachu otehotnenia, čo mení sex, z určitého pohľadu, ako jednu z „bežných“ praktík život, ako si ho spríjemniť. Sexuálny styk málokedy je už vnímaný ako vyvrcholenie vzťahu ženy a muža. Používanie HaK je o to lákavejšie, lebo najmä mladé páry si samozrejme uvedomujú dôsledky (predčasného) tehotenstva.