Problém s vyprázdňovaním, zdravá strava, čo robím zle?

Príspevok v téme: Problém s vyprázdňovaním, zdravá strava, čo robím zle?
Katy12344

Zdravím, chcela by som sa opýtať, či by mi niekto nevedel poradiť. Stravujem sa celkom zdravo, to znamená, že vôbec nejedávam sladkosti, polotovary (ale napríklad cestoviny áno), polievky zo sáčku, veľa soli, ani žiadne umelotiny. V mojom jedálničku je najčatejšie kuracie mäso (toho sa neviem vzdať:), ryby, ryža, mlieko, jogurty, cottage, syry (aj keď tie veľmi nemusím), fazule, šošovica, cereálie a ovsené vločky, veľa zeleniny a ovocie, vajcia... Čo sa týka pohybu, toho mám dosť, každý deň si aspoň trochu zavičím a 3x do týždňa mám tréning (volejbal) a pijem denne aspoň 2L vody. Sladké humusy nepijem...

Všetko by bolo ok,ale mám veľký problém s vyprazňovaním. Na \\\\\\\"veľkú\\\\\\\" idem tak 1x to týždňa..:( Už som z toho zúfalá, ani nemám nafuknuté brucho, proste neviem, z čoho to môže byť :/

Všetko som už vyskúšala, kamarátka mi poradila guttalax, ale mala som ho iba 1x v živote, lebo je to vraj návykové. Vtedy som bola 2 deň na wc. A mama mi zase poradila čaj z bylín a senny, ale to mi nezaberá. Nechcem sa stať závislák na laxatívach, preto ich neužívam, ale ten Guttalax som vyskúšala..

Nevedeli by ste mi poradiť? ďakujem za všetky reakcie (ak nejaké budú :)

watermelon

nuz hento co opisujes sa k zdravej strave ani nepriblizilo. Syry a mliecne produkty predsa nepatria do zdravej stravy. Okrem toho ani maso. Navys ovocie, jablka obsahuju pektiny, ak jes banany tak len take co maju kopce hnedych bodiek, a tym padom su zrele. Nezrele banany nejedz. Rob si stavy z pomarancov, cerstve. Jedz lanove semiacka, dobre ich rozdrv alebo pozuj a zapi vela vodou. Ovocie s nicim nemiesaj, jedz len surove nalacno. K jedlam varenym jedz kopce zelenych salatov. Najlepsie je ale spravit si pred takou zmenou ku zdravsiemu klystyry. vela stastia

- mira

Katy, info o zdravej stave máš veľmi zastaralé. Do zdravej stravy nepatria syry, vajcia, jogurty, mlieko, ba ani kuracie mäso.
Chýba ti v strave vláknina, ktorú obsahuje hlavne zelenina a neobrusované obilniny.
Var si mäkké obilné kaše z ryže natural, pšena, pšenice a ost. obilnín a jedz pestré taniere s rôzne uparavenými zeleninami. Nezabúdaj na kvasenú zeleninu. Na odstránenie zápchy okrem toho pomáha vynechať pečené, suché a tvrdé potraviny.

maruska123

alexander, zaujimalo by ma, co rozumies pod pojmom zdrava strava

mimochodom, k tej vlaknine, ked ju nezapijes tak 3dcl vody aspon, tak ma opacny efekt, zapeka..mozno si aj v tom robil chybu...teraz mi napises ze urcite nie, ale ok..

xdanielax

dostatok tekutin je zaklad. ovsene vlocky, lanove semienka, psenicne klicky, zihlavovy caj, susene slivky, jogurty, bryndza, KAPUSTA (hlavkova), ale aj ine ovocie+zelenina.

Alexxxander

maruska123 ale tak vidis ze jej to nepomaha ani mne to nepomahalo skoda penazi na rozne pripravky co stoja za nic otestoval som mnoho vselijake vlakniny probiotika enzymi .. skoda penazi nic to nezebara

treba sa normalne vratit k povodnemu jedalnicku kt bol pred problemami a je to :)

uz nepamtam ze mi daco bolo a to som so vselijakymi tabletkami a probiotikami a zdravou stravou rok experimentoval a vsetko zbytocne

maruska123

alexander, nie je zdrava strava ako zdrava strava..ty si ocividne nemal dobru skladbu jedalnicka, to je vsetko

alexxxander

Mne tiez zacalo take obdobie a stravoval som zdravo a myslel si ze sa nieco vyriesi ked po pol roku neprechadzalo tak som sa na to vykaslal a zacal opat s mojou povodnou stravou plno sladkosti kolacov coli ... a zlepsilo sa mi :

ja som priklad ze zdrava strava nie vzdy pomaha

maruska123

kup si probiotika a vlakninu..na vlakninu pozor, musi byt zapita dostatocnym mnozstvom vody, inak ma opacny efekt