Platiť za psa? Alebo zbierať vykaly?

Príspevok v téme: Platiť za psa? Alebo zbierať vykaly?
Silvia.

Chcem splniť iba jednu vec buť si budem platiť ročny poplatok za psa anebudem zbierať vykaly alebo budem zbierať vykaly a nebudem platiť za psa. Čo vy nato? Prečo sa vlastne plati ročny poplatok za psa a nie aj za mačky, papagaje, sliepky, zajace, hady, deti... vlastne o všetko o čo sa starame? Prečo iba za psy? Vraj je to aj pre tých mestom zamestnanych čo zametaju chodniky astaraju sa o čistotu mesta? Tak fajn ja si možem za psa zapltiť ale vykaly zbierať nebudem ak zato niekomu inemu platim.
Budem rada ak by sa tento list dostal do vlady nech to vyriešia a zrušia tento nezmyselny a nespravodlivy poplatok

lost

ovela viac ako hovna a stanky od psov, viac ohrozuje zivot stara fabia, co pusta olej, len tak mimochodom, ked uz sme pri "vykaloch" ako takych...

lost

a uz vobec nespominam psov, co su pre terapie, alebo tie, ktore ta najdu, ked ta zavali sneh, lebo sa nevies lyzovat..

len taky maly priklad, ze svet nie je 1 farebny..

a pes rozhodne pomaha ludom, i ked nie 5 husky v dvojizbaku..

lost

xy:)

vystveli.

ja platim kadernicku psovi, cca 50eur rocne. mali sa ti to, z jedneho psa ?

dostava kazdy den 2 koracie stehna, tj. zas je to malo? malo do ekonomiky ?

v neposlednom rade uspokojuje farmacerny a kazdy rok dostane 2 injekcie, plus nejake to osetrenie, alebo hocico.. ta nemocnica pre zvierata, ktora je v TT, a NEJEDNA! by nezamestnavala tolko ludi, ak by neboli zvierata, ci kto by ich platil ?

obchody, kde kupujem pre psa pelechy, znovu a znovu, hracky a pamlsky ?

konieckonov, myslim ze mesacne to je okolo 50eur za jedneho psa, ak ma ten zivotny styl, ktory ma moj, a kludne to moze byt dvojnasobok.

Cize toto si myslis, ze je absolutne zanedbatelne pre ekonomiku?

Kde pracujes xy ? Nie si tiez zbytocna pre nasu ekonomiku ?

eam

ešte niečo..môj názor je ten, že veľký pes nepatrí do bytovky, jednak je to pre toho psa trápenie a potom to venčenie vyzerá omnoho horšie ako od malého psa. Náš má 1,8 kg a ako som už spomínala "nenašpiní" veľa. Je pravda, že výkaly pozbieram, ale vycikané sa nedá a keď každý by mal psa tak je to veľa, ale zas, vsiakne to do zeme, zaprší atď. Dalo by sa o tom polemizovať, hlavne aj preto, že aj chlapi si takto uľavujú ( opitý sused čural z balkóna, druhý pred vchodom ). Nakoniec by som povedala len toľko, každý inteligentný človek by mal vedieť, že si to po psovi má odpratať a ak daň, tak výška by mala byť podľa veľkosti psa.

lost

ako by to vyzeralo?

kazdy by aspon dostal ako taku nutnu lekciu ako sa spravat k psovi, tym padom ak k inym ludom, neodsodzovali by sa a nedelili na dve skupiny, ako teraz... cize by sa nehadali :P
v neposlednom rade, bolo by viac pracovnych miest, kedze niekto by sa o tych psov musel starat (od predajni, cez skolitelov, az po lekarov).

cize ta predstava je skor prijemna, ako opacne, alebo ludia uz nechcu pracu? ;)

xy:)

no tak pes okrem toho, ze sere, tak aj cura, co na rastliny zrovna ako hnojivo neposobi. psickarom nedochadza jedna vec: kebyze ma kazda jedna rodina psa, ako by to potom vyzeralo?? a nehovorim o dedine, ale o meste. skuste ist na sidlisku do obchodu krizom cez travnik - kto prejde bez hovna na podosve ma medailu.

3nttt

eam neviem preco som ten koment pred tym adresovala tebe :D asi som mala nejaku hlboku myslienku ale nejako sa mi pocas pisania stratila :D

3nttt

eam my mame susedou co maju tychto krpatych psov 2kusy. vyseru sa na schody,pri najlepsom pred branou a pravdaze tam tie hovna ostanu kym ich niekto zo sebou "nezoberie" domov. potom mame pravdaze hovna roztahane po celej brane.ja mam psov rada ale pri takchto ludoch si poviem ze nech pekne cvakaju..cim viac tym lepsie...
vy co tie kakeši zbierate sa mozte za tie dane podakovat pravdepodobne prave takymto humusakom.