Platiť za psa? Alebo zbierať vykaly?

Príspevok v téme: Platiť za psa? Alebo zbierať vykaly?
Silvia.

Chcem splniť iba jednu vec buť si budem platiť ročny poplatok za psa anebudem zbierať vykaly alebo budem zbierať vykaly a nebudem platiť za psa. Čo vy nato? Prečo sa vlastne plati ročny poplatok za psa a nie aj za mačky, papagaje, sliepky, zajace, hady, deti... vlastne o všetko o čo sa starame? Prečo iba za psy? Vraj je to aj pre tých mestom zamestnanych čo zametaju chodniky astaraju sa o čistotu mesta? Tak fajn ja si možem za psa zapltiť ale vykaly zbierať nebudem ak zato niekomu inemu platim.
Budem rada ak by sa tento list dostal do vlady nech to vyriešia a zrušia tento nezmyselny a nespravodlivy poplatok

eam

Silvia. celkom s tebou súhlasím, my máme yorshira - maličkého, keď sa vyšpiní, ledva to nájdem v tráve, keď venčia veľkého psa hovno má za lopatu a kľudne ho nechajú pri chodníku. Tak toto ma štve a nechápem, čo takéto malé psíča spraví vonku keď to zoberiem ešte aj z tej trávy. Potom nech platia aj tí čo chriachajú to svinstvo na zem.Je to na hlavu postavené, či veľký alebo malý pes - rovnaká taxa?

peepita

:)) ľudia sú tupí, práveže už si dovolili aj keď som bola s priateľom. Proste debilita nepozná hraníc. To sú tí zatrpknutí, čo to asi sami robia so svojimi psami, preto sa ozývajú.

lost

zober si nabuduce brata, priatela, ci nejakeho statnejsieho kamarata a nech ticho (nenapadne, neviditelne) chodi za tebou a akonahle niekto zacne hucat, tak sa objavi a sleduj ako "sklopia schovst" ti ludia co sa stazovali :) pretoze vseobecne si do silnejsich nedovolia hucat..
a prave z toho dovodu je dobre ich ignorovat, lebo su proste spity :)

peepita

Ahojte, mám psíka a denno denne s ním chodím na prechádzky, je tak naučený, niekedy som bývala na bytovke, teraz už sme na dome. Ale na dvore sa iba vyciká ale to druhé už nie. Tak si dávame prechádzky ale vždy keď sa vyšpiní, mam na kľúčoch kostičku a v nej odpad na exkrementy, vždy to po ňou upraciem, lebo mi príde otrasné, že by to tam malo zostať. Ak sa samozrejme niekde mimo zastavanej časti, pole a podobne, tak tam to aj nechám, veď zvieratá to tiež niekde vo voľnej prírode robia. Ale niektorí ľudia sú tak primitívní, že ma až niekde boli. Psík nemusí kade chodí iba špiniť, proste stopuje iného psa alebo len tak zňucháva a milujem tých ľudí, ktorí hned vyjdu z okna a začnu po mne zjapať že prečo sa môj pes tam s prepáčením "vysral". Pritom nič nevideli a je tam milion exkrementov ale od tých psov, ktorých ľudia pustia na ulicu si pobehať alebo im utečú, no vždy to schytám ja. Už som na to alergická. Raz ma dokonca zastavila ráno pred 6 suseda od niekoľko domov, že ešte raz uvidi môjho psa špiniť pred jej domom, že sa bude sťažovať. Pritom môj pes v živote pred jej domom nerobil viac ako zňuchaval. No povedzte, sú tí ľudia normální? Veď ked ma ozaj pristihnú a to tam necham, pochopím. Ale za to, že sme pod ich oknom už tam musíme zakonite aj špiniť.

lama5lamova

Takisto s tým nesúhlasím, veď keď ty jak sprostá platíš daň za psa plus to za ním ešte upratuješ, tak je to trošku divné, si myslím. Ok, ani mňa nejak nevzrušuje pohľad na psie výkali, ale :D spravodlivosť neexistuje :) to som fakticky rada, že žijem na dedine :D

hviezda01

silvia...asi ta naozaj podaktori nepochopili,alebo nechceli pochopit...ja som mala na to tiez taky isty nazor ako ty..ale najlepsie je,ked musis platit dan aj za takeho psa,ktoreho mas doma vo dvore,ktory nikdy nerobi hovienka na sidlisku ani na travvniku,ale len a len doma vo dvore,popripade vo voliere...a to je uz o com??...suhlasim s tebou

lost

:)

videl niekto niekedy odpratavacov hovien na ulici? :) pytam sa vazne :D:D:D ja este nie, ale mozno som len slepy.. hmm, jedine co som videl je ze zbieraju odpadky zo zeme, ale hovna, no to neviem..

Archie

Vie tu niekto, na/za čo sa oficiálne platí daň za psa ? Myslím tým, či sú reči o ne-/odpratávaní psích exkrementov financovaných z týchto daní niečím podložené, alebo nie.