Platiť za psa? Alebo zbierať vykaly?

Príspevok v téme: Platiť za psa? Alebo zbierať vykaly?
Silvia.

Chcem splniť iba jednu vec buť si budem platiť ročny poplatok za psa anebudem zbierať vykaly alebo budem zbierať vykaly a nebudem platiť za psa. Čo vy nato? Prečo sa vlastne plati ročny poplatok za psa a nie aj za mačky, papagaje, sliepky, zajace, hady, deti... vlastne o všetko o čo sa starame? Prečo iba za psy? Vraj je to aj pre tých mestom zamestnanych čo zametaju chodniky astaraju sa o čistotu mesta? Tak fajn ja si možem za psa zapltiť ale vykaly zbierať nebudem ak zato niekomu inemu platim.
Budem rada ak by sa tento list dostal do vlady nech to vyriešia a zrušia tento nezmyselny a nespravodlivy poplatok

Silvia.

A prečo sa neplati aj za mačky hlavne perske, papagaje, hady, chameleony, prasata, zajace a vlastne za všetko o čo sa ludia staraju? Prečo iba za psa?

mate59

daň za psa sa platí tak ako i iné dane, platíš daň za dom, auto, chatu,garáž, daň z plynu, alkoholu, cigariet,z príjmu,o chvílu budeme platit dane z toho, že žijeme, dýchame, že sa narodíme,zomrieme.Tú daň musíš zo psa zaplatiť tak ako aj tie iné dane.
Ak ho dáš do útulku a nik ho neadoptuje, po istom čase ho utratia.

Silvia.

Ale vy nechapete moju otazku? Načo sa plati za psa??? OK ja si po mojom upracem ale vobec nechapem načo sa za psov plati? Zato
A mimochodom v byte v meste sa už vraj bude platiť 50 eur. A to odmietam, začo by som mala vlastne platiť? Že sa o neho starame a nie je v utulku alebo na ulici? To by už bolo lepšie?

xy:)

kazdemu, to si nezobere po psovi v meste hovno by som dala trstenicou po paprciach a to hovno donutila upratat holymi rukami

mate59

poplatky za psov by mali byť odstupňované, najviac by sa malo platit v meste, na sídliskách.Malo by byť morálnou povinnostou každého majitela psíka po ňom upratať.Na sídlisku je veľa psov a ked nik nebude zbierat po nich výkaly, tak ako to bude vyzerat v tých parkoch? Niekde sa nedá parkom ani prejst, lebo je celý posratý, na trávu sa bojí človek stúpit, lebo je tam viac hovien a trávy.A v lete, ked poprší tak ten výpar, to je odór,chuťovka pre tých, čo bývajú na prízemí a deti sa v parku medzi panelákmi nemožu hrať,lebo je to samé psie hovno a moč.
Keď sa ti vyšpiní v obývačke, tiež to
neprídu upratať z bytového družstva.
Sliepky a iné domáce zvieratá v chove špinia gazdovi na dvore, ale nie na verejných priestranstvách.