Karpálny tunel

Príspevok v téme: Karpálny tunel
darma35

Ahojte.Vie mi prosím niekto poradiť alebo podať skúsenosti pri užívaní výž,doplnku Wobenzym ?mám totiž na 99per.synd.karpálneho tunela a pri užívaní spomínaného lieku sa mi nenormálne zhoršil stav,prišli veľke bolesti,až kŕče ,tŕpnutie celej ruky hlavne pravej nie len v noci ale aj počas celého dňa hlavne keď sedím či ležím.Môže to byť príznak toho že daný lieč.doplnok začal účinkovať alebo je pre mňa nevhodný ? Užívam ho dva krát denne po 8 tab.už týždeň z dôvodu posilnenia imunity,zároveň sa chcem vyhnúť operácii rúk ale neviem či si to len nezhoršujem .Vďaka

RNG

Zialbohu, ziadny liek ani doplnok nema 100% ucinnost, a ani netrva na veky.
Uvidis, ako sa ti ta dlan vyvinie aj po operacii, lebo poznam viac ludi, co sa im to vratilo po case.Lebo nezmenili repetetivne pohyby, ktore k tomu viedli.
Ja som to uz musel opakovat sam 2 x , lebo mi zacali konceky prstov zase trpnut.
Zialbohu moje zamestnanie a cinnost zmenit nemozem, takze aspon takto si ucinne pomozem.

RNG

Kedze sa mi tvoje meno /nick videlo akosi zname, dal som si do vyhladavaca tvoje meno a naozaj mi vyskocilo z roku 2008, zew som ti poradil DMSO s gulkovym aplikatorom, z Luceneckej predasjne, kde som ich poslal asi pol tucta na vyskusanie.
Omluvam sa za tie ironicke poznamky, a ak ti to naozaj nepomohlo, iste i to ziadnu slachu neposkodilo.
Totiz to slachy nerozpusta, len zmakci.A obsahuje to plno siry, co je potrebne na budovanie sliach

RNG

Inac ,Jaeny, dal som si do vyhladavaca DMSO, a vyhodilo sa mi tam od roku 2007 asi 7 tem, na ziadnej tvoje meno nebolo. Tj asi som ti ziadnu radu nedal ani si si s DMSO neposkodila slachu, jemne si vymyslas, vsakze.
Totiz som este nepocul, ze by niekomu DMSO spravne aplikovane na cistu kozu poskodilo.
A samozrejme ani MSM, co je schvaleny potravinovy doplnok.

Zverolekari velmi dobre poznaju DMSO a pouzivaju ho na zrychlenie hojenia natiahnutych a natrhnutych sliach, hlavne velmi casto to robia na zavodnych konoch. Takze je to presny opak poskodenia sliach, je to zrychlenie hojenia sliach.
Mnohi ludia to tiez pouzivaju, sukromne, hoci FDA zakazala pouzivat DMSO na ludi, bez uvedenia dovodu.
Samozrejme ale farmacia ho bezne pouziva na transdermalnu prepravu roznych liekov cez kozu, kazdy "patch' ho obsahuje.
Pozri napr na svajciarsky krem/gel na natiahnute svaly a slachy, pod menom Sportusal, v jeho zlozeni je 50 mg Dimetyl sulfoxidu(DMSO). Dokonca je uz aj genericka napodobnenina pozri na
www.agenericdrugs.com
Sportusal som pouzival uz pred vyse 25 rokmi na bolave narazene rameno, ked mi to brat zijuci vo Svajciarsku poslal.
To som este nic nevedel o doplnkoch.

Takze si velmi zrejme vymyslas.

jaeny

Ahoj RNG,ja som DMSO používala ako si mi poradil asi 3-4 roky do zadu, a myslím to mi hlavne poškodilo okrem karpálneho tunela i šlachu

RNG

DMSO alebo aspon roztok MSM ako silne polarne rozpustidla zmakcia skach v karpalovom tuneli na spodu dlane a tym povoli ich tlak na nervovy zvazok. Ja som si to odstranil pomerne rychlo DMSO, 70%, jedine na co si treba davat pozor je, ze DMSO pretlaci cez kozu cokolvek, co sa na kozi nachadza aj mniohe co sa dotykaju koze, tj treba si to miesto dobre umyt, naniest DMSO, nicoho sa s tym nedotyklat a po pol hodine si to zmyt dobre cistou vodou a utret podla moznosti bavlnenym uterakom. S roztokom MSM je menej problemov, moze si ho kazdy vyrobit, 10% MSM a ostatok voda, alebo rozne kremy do ktorych sa to da primiesat.
MSM krem je dobry aj na bolave klby, natiahnute svaly a podobne.

J111

Moja mama ma karpalny tunel, brala nejake lieky a bolesti ju presli, predtym mala dost velke bolesti. Neviem si spomenut na liek. Na operaciu ku kadekomu nechod, aby si nedopadla zle.