Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Alzheimerova choroba

Príspevok v téme: Alzheimerova choroba
nana

Prosím o rady a skúsenosti ľudí ktorí sa stretli s touto chorobou. V mojej rodine ňou trpí moja stará mama a teraz sa dostala do štádia keď len leží na posteli nechce piť ani jesť a vyplúva všetky tabletky. Stále nám nadáva čo jej to dávame za humus. Vynadala aj lekárovi ktorý sa na ňu bol pozrieť. Sme už zúfalí nevieme čo máme robiť hlavne ako do nej niečo dostať - hlavne tekutiny a tabletky (berie aj na tlak má ho dosť vysoký)

Whittie

Bohužial, túto chorobu mal aj môj starký krotý tu už dnes nie je :-( Bolo to strašné a ku koncu ma už k nemu ani nechceli pustiť. Mal veľa preležaním, zabudol chodiť, jesť, rozprávať... bolo to naozaj hrozné :-( Škoda že sa táto choroba nedá liečiť :-(

Pupi

Touto chorobou inak trpí aj moja babka ale tak ona je tvrdohlavá jak peň a nedá si povedať a je na silných liekoch a nevieme ju donútiť chodiť :( bohužiaľ

mimi121212

Prosim Vás,
píšem diplomovú prácu s problematikou dopadu Alzheimerovej choroby na príbuzných. Veľmi pekne Vás chcem poprosiť, keby ste boli ochotní mi vyplniť krátky dotazník, len 10 otázok, strašne Vám budem vďačná.
Ozvite sa mi prosim na mail: michaelas13@gmail.com
dakujem
michaela

J.

Práve pozerám telku a tam hovoria o tejto chorobe. Ja som tak nad tým rozmýšľal, nepýtajte sa ma, ako som na to prišiel, lebo nemám chuť vás o niečom presviedčať, ale skúste sa prihlásiť, ak je to u vás v počiatočnom štádiu na Wing Chun alebo Wing Tsun a naučte sa len prvú formu: siu lim tao
Cvičte to potom každý deň, aspoň pol hodiny a niekoľko rokov.
Spomeniem len nejaké aspekty tejto formy:
- používajú sa tam obe ruky.
- človek na začiatku musí vyvinúť pomerne veľkú psychickú námahu, aby sa to naučil
- upokojuje to myseľ, harmonizuje celé telo
- zvyšuje koncentráciu a psychickú odolnosť.
Atď. Viem, ponúknete iné alternatívy, ale z môjho pohľadu je toto pre vás z toho všetkého to najlepšie.
Nebojte sa a bojujte.

alternativa

Je to velmi tazka choroba, je sprevadzana o.i. stupnovanim agresivity pacienta. My sme bojovali s touto dg u maminy 6 rokov. Radsej by som Ti pisala, ako postupovat v pociatocnom stadiu, dnes sa da priebeh vyrazne spomalit, Bohu zial nie vyliecit. V pokrocilom stadiu, v akom je Tvoja stara mama, je to nezvladnutelne a bolestive pre najblizsich choreho, avsak pacient je uz mimo vnimania svojho zleho stavu.
1.Zvazte pripadnu hospitalizaciu, kde ciastocnu stabilizaciu starej mamy mozu riesit cez infuzie. Ale s touto dg hospitalizuju zvacsa na psychiatrii alebo geriatrii, v kazdom pripade pocitajte napr. so zhorsenim az stratou navykov u pacienta. Moja mamina po takejto hospitalizacii stratila schopnost pouzivat WC, kedze v nemocnici hygienu riesili plienkami.
2.Su sukromne sanatoria, kde imobilni pacienti dostavaju vsetko, co potrebuju. Tieto zariadenia su vsak financne narocne pre rodinu, s tym treba pocitat.
Ak pouzijete moznost 1. alebo 2. je treba za starou mamou veeelmi casto chodit na navstevy, aby nestratila s vami kontakt.
3. Doopatrovat staru mamu doma znamena vyzbrojit sa velkou davkou lasky, nehy, trpezlivosti, porozumenia,...jednoducho to bude stat Vas vsetkych vela psychickych i fyzickych sil. To jeden nezvladne. Nutte staru mamu k pohybu, aspon par krokov, nedovolte jej celkom "zalahnut", aspon kym sa to da.
A ked jedneho dna tento chory a Tebe drahy clovek tu nebude, bude Ti chybat, velmi. Taky je zivot.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Alzheimerova choroba - Fórum - ZDRAVIE.sk