zivnostnik si chce od nas dlhodobo prenajat chatku

Príspevok v téme: zivnostnik si chce od nas dlhodobo prenajat chatku
janaApavol

dobry den, s manzelom sme zdedili chatku vo vzdialenosti 150 km od nasho bydliska a jeden zivnostnik by si ju od nas chcel dlhodobo prenajat a ze by ju on prenajimal svojim klientom. My chatku nevyuzivame tak sme premyslali ze by sme s tym suhlasili, ale ani ja a manzel sa vobec v tomto neorientujeme, su neake veci na ktore by sme si mali dat pozor? dakujeme

jajka001_

treba riadne premysliet zmluvu a dat to spisat pravnikovi. ten vas aj upozorni na nejake veci na ktore treba davat pozor. hlavne neberte ohlad na to ze je to znamy a ze nieco dohodnete ustne. vsetky peniaze pekne cez papier, vsetko dokladovat.

janaApavol

ano pozname ho dobre, je to rodinny znamy, ale proste v dnesnom svete sa uz stava kadeco, bordel by tam neurobil, ja len ze aby sa nakoniec nestalo ze nam pride horibilna suma ze mame za nieco platit, viem ze sa mu oplati to tam prenajimat, aj my sme to chceli dat neakej agenture, ale uz mame po viac ako 50 rokov a nechce sa nam s tym zapodievat

jajka001_

no ano znie to prilis lakavo, mate to daleko, na kontrolu asi nebude moct velmi chodit. poznate ho dobre? moze tam robit cokolvek. zmluvu treba spisat tiez asi konkretne s tym ze uvedie ze chatka bude pouzivana na rekreacne ucely. aby si z toho neurobil bordel a nerozkradol to tam.

janaApavol

povedal ze na rekreaciu, chatka je v horach v prijemnom prostredi, a ze sa o nic nebudeme musiet starat, manzel cely pobluzneny ze aspon budeme mat neake peniaze navyse do rodinneho rozpoctu, ale ja akosi mam z toho strach