Vysoký srdeční tep

Príspevok v téme: Vysoký srdeční tep
majo93

Ahojte, naši dnes kúpili nový tlakomer a keď som videl rodičov a bratov ako si všetci merajú tak že si aj ja zmeriam.
Pri prvom meraní som mal optimálny tlak, tep srdca 183. Pri druhom (približne za 5min) som mal vysoký tlak ale tep zas nižší, okolo 90+ a pri treťom meraní tep 193. Môžte si povedať zlý tlakomer ale zas všetci ostatný mali tlak aj tep v norme. Taktiež som dodržal aj časový odstup od predchádzajúcich meraní(5 min).Meral som ho v pokoji, za kludného stavu.

Ohladne týchto veci nemám skúsinosti ani o nich moc neviem ale to že mám tep 193 viem, že je strašne veľa.

Mám 18 rokov. Viem že vysoký tep môže byť spôsobený aj slabou fyzickou kondíciou, ale z tým ja problém skutočne nemám. Nerobí mi problém behať 1-2 hod vkuse, cvičím kickbox, chodím na túry. Taktiež často chodím plávať, nemám problém preplávať väčšie vzdialenosti pod vodou(mám pocit že v tých prípadoch by mal byť tep nižší).

Myslím že to môže byť spôsobené stresom z merania, hlavne keď mi to začína \"stísať ruku\" :). V tom momente cítim ako sa mi začína zrýclovať tep, ale zas 193 mi pripadá až moc veľa.
Chcel som sa spýtať, či je možné aby mi zrejme zo stresu z merania(inak neviem ako to nazvať), vyskočil až takto vysoko tep. Máte s tým niekto skúsenosti ??

majo93

Aj mne to pripadá nenormálne, teraz sa cítim uplne v pohode, keď si nahmatám tep tak bije pomaly. Pri tom meraní sa mi ale neskutočne rýchlo rozbúchalo srdce, tak sa mi nerozbuchá snáď ani po stovke klikov a teraz som len sedel v kresle.

Keby mi u doktora skočí tých 193 tak ma asi už vezú :D

Meretseger

Páni, to je slušne vysoký tep! S týmto skúsenosti mám, tiež sa mi zrýchľuje pri meraní, presne ako vravíš - keď to začína stískať ruku:) Najvyšší som pri tom mala 150, ale to bolo u lekárky (ešte k tomu som tam bola prvý raz), možno mám syndróm bielych plášťov, hoci aj normálne mávam tep cca 90...
Až taký vysoký mi pripadá nenormálne, nezdá sa mi, že by sa to dalo pripísať len stresu z merania. Hádam by si mal navštíviť lekára.