Rozšírené póry - čierne bodky na nose

Príspevok v téme: Rozšírené póry - čierne bodky na nose
Katka54

Ahojte,

chcem sa spýtať, či niekto nemáte účinný prostriedok ako sa zbaviť "čiernych bodiek" na nose. Keď ich mám pod make-upom, tak je to OK, ale keď som odlíčená, tak je to katastrofa. Používam rôzne čistiace gély, čistiace prúžky,... Čierne bodky (už nie v takom rozsahu, ale predsa) mám aj na brade a aj v oblasti medzi obočím. Okrem toho ma trápia aj rozšírené póry pri nose smerom k lícam, brada, čelo.
Keď som chodievala ku kozmetičke, tak tá mi to len rozrýpala a celý týždeň sa mi potom šúpala kožička z nosa. A keď sa mi to konečne po neviem koľkých týždňoch zahojilo, tak bodky tam samozrejme boli opäť..:/

Ako sa toho môžem zbaviť?
Nejaká procedúra? Alebo?

Ďakujem.

caneshuga

urcite treba zaradit nejaku BHA kyselinu do rutiny. existuje malo zloziek, ktore dokazu vycistit pory do hlbky a BHA (kyselina salicylova) je jednou z nich. existuje velmi vela cistiacich gelov, ser, peelingov s obsahom BHA, treba si len spravne vybrat :) napriklad aj modry cistiaci gel od cerave obsahuje BHA a da sa kupit aj v drogerii.

mne pomaha aj retinol.

precitajte si tento clanok. je tam naozaj vela dobrych tipov. ziadne vedecky nepodlozene bludy, len ucinne metody: www.lakrem.sk

janka123546

základom je správna starostlivosť o pleť, treba ju pravidelne ošetrovať pílingom, hĺbkovo čistiť a vyživovať maskami. tu nájdete zopár rád ako na to -odkaz odstránený-

44 rocna

Ahoj, mam mastny nos a rozsirene pory s velkymi ciernymi uhrami uz od detstva. Pomaha toto: kazde rano krem La roche posay effaclar k+, plus namiesto makeupu La roche Cc krem. Vecer umyvaci gel effaclar 2x umyt. Po tejto kozmetike by sa ti komedony tvorit uz nemali. Plus raz mesacne kozmeticka. Raz rocne 5 sedeni Aha-kyselinami krasne stahuje pory, iba v zime a nie u kozmeticky, ale na lekarskej kozmetike, kde mas 50-70 percentne kyseliny, pretoze u kozmeticky mas nizke percento. To mne pomaha, naozaj to pekne stiahne pory a menej sa masti. Snad pomoze. Ja mam problem aj s rosaceou, seboreou a alergiou na slnko, preto ten cc krem, ktory je vynikajuci, ma anti rougers ucinok a faktor na opalovanie 30, takze aj na leto je fajn.

Janka2376

Ahoj, tiež som mala ten istý problém ako ty. Skúšala som všetko možné, tiež som bola u kozmetičky. Nakoniec som ale narazila na čiernu masku. Je to maska ktorá sa Ti doslova prilepí na tvár a vytrhne čierne bodky. Originál kúpiš na cierna-maska.sk
Máš tam aj pekne popísaný postup tak šup šup, zatoč s čiernymi bodkami aj ty :).

Lucka 8

1PL lyžica želatíny (nie želé!)
1PL lyžica mlieka
Zmiešať na kašu a dať na 10 sekúnd do mikrovlnky. Následne naniesť na tvár (pozor môže byť horúca). Po stvrdnutí zlúpnuť (zdola nahor najlepšie- ZARUČENE FUNGUJE.
Video- www.youtube.com

nikto?

ahoj mne pomaha si dat surove vajco na problematicke miesto a prilepit na to este aj vreckovku 20 minut to necham na problematickom mieste a strhnem po 20 min