akne

Príspevok v téme: akne
cokyka

Ahojky. Nikdy by som neverila, ale po skoro dvoch rokoch som sa, a dufam ze nadobro, zbavila akne na tvari. Pijem jablcny ocot a pouzivam krem Betadine na tvar (cca 3 tyzdne). Chcem sa len opytat ci s tym kremom ma niekto skusenosti a ci sa moze pouzivat dlhodobo,respektive ci dlhodobe pouzivanie nema negativne vplyvy na pokozku. vdaka.

cokyka

tpch - jasne bola som v inej lekarni a tam mi v pohode predali... uz som sa nou aj napatlala.. no jaj mam velku radost ze mi to konecnce preslo a za par supov a nie za peniaze ake som vyhadzovala za kremy od koznej a kadejake ine "zarucene" veci:)))

cokyka

Delphia - a prosim ta vies mi poradit dobru a ozaj ucinnu kozmetiku proti akne a nejaky antibakterialny pripravok, okrem toho koloidneho striebra? chcela som este zinkovu mast ale v lekarni povedali ze taka sa uz ani nevyraba... diky:)

cokyka

mirlól - betadine mi navrhli v lekarni, namiesto framykoinu - lebo mne zaberal len ten, ale kedze je to antibiotikum nema sa pouzivat dlhodobo uz vobec. no a jablcny ocot je fajn na precistenie traviaceho traktu, aspon to sa pise... niekde na internete som citala ze by mohol s akne pomoct. pijem ho kazde rano nalacno s vodou v pomere aky znesiem - vzdy od oka. Uzivam ho cca 2 - 3 tyzdne spolu s kremom. odvtedy sa mi akne tvori ovela menej. zostali mi este flaky ale je to podstatne lepsie- za taky kratky cas hotovy zazrak po 2 rokoch, okrem toho uzivam: vilcacoru, zinok som zacala ale to len vcera, Q10, pijem citronovu stavu s medom, a zaradila som viac zeleniny a ovocia a vlakniny do stravy (pijem surove otruby, ovsene vlocky).. a snazim sa vecer nejest tazke moc...ale to nie vzdy dodrzim... Ma to ale jeden neziaduci ucinok: za 2 - 3 tyzdne som schudla asi 2 kila bez sebemensej namahy. rozmylsam eko este eliminovat to:)) ja totiz nepotrebujem vobec chudnut.. a denne vypijem asi 5 - 6 zelenych cajov ale to uz hadam aj dva roky takze neviem ci by to mohlo na akne mat vplyv. proste akne mizne odkedy ku tomu vsetkemu pouzivam ten krem a ocot. treba vyskusat uvidis co to urobi s tebou...

mirlól

Ahoj tiez mam problemy s akne a vyskusal som uz takmer vsetko. no jablcny ocot ani betadine este nie ale urcite sa chystam vyskusat aj to.. po akom dlho case si zistila ze ti to zabera ? A jablcnom octe som si aj daco vygoogloval ale nikde som sa nedocital ze by mal pomahat proti akne

delphia

je to liecivo a dlhodobo sa urcite nema aplikovat. dokonca sa nema pouzivat v pripade ochorenia stitnej zlazy. nakolko ide o antisepticky liek (dezinfekcny ucinok), kratkodobo moze pomoct vyhojit zapalene loziska. betadine krem nahrad inym pripravkom s antibakterialnym ucinkom- koloidnym striebrom. tento roztok nema negativne ucinky. plet osetruj pripravkami na aknoznu plet. zakladom osetrovania je cistenie pleti rano a vecer cist. gelom, pletovou vodou a nasledne sa aplikuje krem. hlbkove cistenie pleti zver skusenej kozmeticke. pravidelnost hlboveho cistenia sa odvija od stavu pleti.