Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako to mám s mužom riešiť??

Príspevok v téme: Ako to mám s mužom riešiť??
fifiBB

Ahojte,
ja si niekedy myslím o ľudoch že sú blbí, ked robia veci tak a tak/správanie, rozhodnutia, reakcie/, lebo ja by som ich robila inak a práve teraz riešim či náhodou blbá nie som ja a práveže ostatní sú tí normálni.Takže čakám názory od Vás snáď mi pomôžu na ozdravenie mojej mysli.
S mužom máme rodinný dom, v zadnej časti bývame a prednú časť /sme v centre mesta/ prenajímame.Veľa sme sa s MM bavili o tom že by sme si tam niečo otvorili aj my, kedže sme povahy ktoré neustále musia niečo robiť a vymýšlať, dokonca sme tam aj mali obchod s oblečkom, no neoplácalo sa nám to, tak teda sme sa rozhodli že to prenajmeme nech je z toho osoch a v budúcnosti ak nám skrsne v hlave nápad za milion tak sa budeme realizovať.Moj muž je dosť zaneprázdnený a ja tiež ale už len asi tak na pol roka to vidím a pak neviem čo budem robiť./vlastne vedela by som, keby../Priestory sme samozrejme prenajali, som zabudla spomenúť, jeho kamarátovi za 5 korún .Mnoo..a problém nastáva, že končím školu a vela krát sme sa s MM rozprávali že by som si otvorila školku, pak sme to nejak nechali,máme malé deti a boli iné starosti, no ale teraz som sa o to začala dosť vážne zaujímať a MM mi povedal/poslal mi dnes mail/ že mu je ľúto ale s jeho kamošom spravil takú zmluvu že mi im nemôžeme dať výpoved z nájmu,len oni nám!!!Tak toto moj podpísal a ani sa mi o tom nezmienil/furt len nestaraj sa, nestaraj sa../ Do mna tisíc čertov, pretože už raz v minulosti podpísal nevýhodnú zmluvu, kedy sme sa parádne požrali a dve hodiny som do neho húdla či je...!!Teraz čuším , ešte som mu na to nič nepovadala, lebo zase sa budeme len hádať ...ale ide ma parádne roztrhať od jedu... čo mám robiť? každá rada je drahá pre mňa, ako by reagoval normál človek, mám sa pokúsiť o tom ešte rozprávať?.. alebo,..poradte čo by ste robili vy?

fifiBB

Deria, ano je to smutné, dá sa povedať že 80% našich hádok je zapríčinených tým že ma neinformoval a všetko sa dozvedám ako posledná, jednoducho so mnou veci nerieši, bol dlho sám, robí si svoje, podla svojho, nepotrebuje o tom so mnou diskutovať / navyše nie sme zobratý, dom je jeho, možno aj pre to také reakcie, je to jeho, rozhoduje sa sám/ťažkopovedať, noo...trápy ma to..no ale čo..sa vždy pohádame a spraví to zas..dokola, nenapraviteľný v tomto..:((

Deria

tak bud je tvoj muz taky velkorysy, az je hlupy, ked podpise taku zmluvu, jedine ak by ste mali kopu penazi nazvys? alebo mu ten priatel urobil nejaku velku sluzbu, o ktorej ty nevies. dalsia alternativa, mozno nechce z nejakeho dovodu, aby si podnikala? je smutne, ze to vsetko riesi sam, bez teba.

fifiBB

Ďakujem že ste sa zapojili do debaty, som sa s ním o tom bavila, sklamalo ma to že povedal že jednoducho kamoša nevykopne, že ani ja by som to nespravila svojej kamoške, lebo ten jeho kamoš si to tam všetko poprerábal,urobil z toho 2 kancelárie a dal si tam ešte jednu firmu,takže by som zrušila mojim počínaním dve firmy, atď...ale podporil ma že sa mi pokúsi nájsť priestory niekde inde.
v debate odznelo, že čo je to za chlapa že si rozhoduje sám, ano je to pravda, ale na jeho obhajobu, je to podnikatel a ročne rieši možno tak 5zmlúv, zmluva sa nerobí zo dna na den, predchádza tomu čas, takže sa dá povedať, že zmluvy rieši v jednom behu, práve preto to zlyhalo na tomto, že má toho tolko že nestihol ma o všetkom informovať, škoda že sa to týka práve tejto zmluvy, lebo toto bolo doležité pre mna, no ale čo už..dakujem všetkým.

rony26

adam, s tymto by nepochodili...prenajimatel musi najomcovi okrem ineho umoznit uzivanie prenajateho priestoru v zmluvne dohodnutom rozsahu, nesmie ho bezdovodne obmedzovat...najomca by mal v tom pripade pravo na zlavu z najomneho a este by si mohol uplatnovat nahradu skody, pripadne usly zisk...okrem toho ak si plni zavazky plynuce z najomnej zmluvy tak nevidim dovod hladiet na neho cez prsty

fifiBB, nechapem co tvojho muza viedlo k tomu aby z vas urobil rukojemnikov vo vlastnom dome...kazdopadne bez toho aby si vedela na com sa v zmluve dohodli sa dalej nepohnes...ale tiez by som to v prvom rade snazil dohodnut s tym kamaratom

jajka001_

tak nerozculuj sa, skuste sa s kamaratom najprv nejak slusne dohodnut ze za pol roka by mohol vypadnut a upravit zmluvu v tom zmysle. ak bude robit naprieky, ak sa da, zvyste mu najom tak ze sa mu nebude oplatit podnikat. urcite ak sa posnazite, dokazete vymysliet x sposobov ako ho stade dostat, ludia vedia byt prefikane svine:)
cize, najprv dohoda - spolu si sadnite aj ty aj manzel a kamos k vinku a pokecajte, snad sa to utrasie a rozculujes sa zbytocne; ak nie, skuste to pravnou cestou; ak nie, tak slovenskou cestou:)cez podrazy a naschvaly

AdamKrt

Mozno nie som pravnik, ale ked ma podpisanu zmluvu o najme, ma podpisanu zmluvu aj o chodeni cez pozemok a vstupe nan ?

Totiz, on ma iba asi najom za byt-priestor. Lenze, ak nemas podpisanu zmluvu o tom, ze budete platit za to, ze sa moze dostat na pozemok, nech si postavi teleport :)

Bezne to tak robia, ze ak nemas pozemok kupeny, prenajaty a nemas na nom garantovanu prijazdovu cestu, mas smolu.

T.j. ostavalo by normalne zamknut pozemok a on nema pravo nan chodit. Pripadne mu ponuknut taku zmluvu za prejazd pozemkom, ze bude nuteny tu zmluvu zrusit on... Alebo zamknut vstupnu branu a za nou je tvoj pozemok. Ako sa dostane vzduchom, vrtulnikom, ci ako do toho priestoru, uz je jeho problem.... :-D

Ked podpasovky, tak poriadne... ;-D
Ak si nie si ista, porad sa s pravnikom, ale myslim, ze by mal mat on aj zmluvu o prechode cez pozemok.

anamarie

Hm, bezo mna moj manzel rozhodnutia nerobi... Neviem si ani predstavit, zeby sme sa spolu neradili. Tvojmu manzelovi asi pokulhava sebavedomie, ked sa ta snazi primitivnym sposobom umlcat a posle ta kade lahsie, ked mas povedat svoj nazor. To kde sme? Ale tipujem, ze rovnaky bol aj ked ste este nemali deti, aj ked ste este neboli manzelia. Vtedy ti nevadilo drzat usta a krok? S takym gestapakom, ktory by ma degradoval a povazoval dobru iba za sporak by som nemohla zit.

fifiBB

mimuška
to je celý moj muž, furt len aby som sa nestarala, že to su mužské záležistosti, že sa mu chlapi budú smiať že čo sa do toho montujem, to u nás takto blbo fičí a ja nemožem nič s tým, lebo som potom zlá stíhačka.A ked mu poviem že je to normál, že aj žena do toho ma čo povedať, ved ide o nás,no že iné ženy sa nestarajú a tak to má aj byť a ked sa zastarám tak to som už velitelka, manažérka, vyšetrovatelka..no proste no koment
vrr...

fifiBB

Amanda
pýtala som sa ho ráno, prečo také čosi podpísal, prečo mi to nepovadal, že to určite nemože existovať takáto trapná zmluva, ja osobne som to počula prvý krát v živote, že z vlastného dvora nemožem vyhostitť neželaného podnájomníka - obchodníka..povedal že chcel mať s tým už pokoj, lebo sme to mali prázdne asi 3 mesiace, pak sa jeho kamoš chytil, žiadal podmienky a moj podpísal.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako to mám s mužom riešiť?? - Fórum - ZDRAVIE.sk