Ako sa správne (lepšie) holiť na tvári ?

Príspevok v téme: Ako sa správne (lepšie) holiť na tvári ?
pepo123

Ahojte. Ako sa mam správne holiť aby sa mi stale nezapalovali chlpky na tvári?
Holím sa dva krát- raz v smere chlpkov, potom znovu nanesiem penu a potom v protismere aby som bol uplne hladký. Lenže potom sa mi po 2dnoch začnu chlpky akoby vrastať do kože na niektorých miestach a to sa zapaluje a tvoria sa tak pupaky alebo červene hrbčeky..nie je to všade ale na jednom či dvoch miestach...používam žiletky gillette fusion,a aj ten balzam po holení.po druhom oholení mením hlavicu. holím sa 2x za týžden. čo s tým ??? poradte :(

peto12345

Ako nechapem, preco vsade tvrdia ze sa treba holi v smere rastu chlpkov, ste mimo ci co? Predsa ak chcem chlpky poriadne oholit, tak idem proti rastu a nie aby som znich len skratil (ved to je ten vas akoze spravny ) Podla mna to niekto \"mudry\" tak napisal a vacsina muzov to tak robi a potom sa cuduje, ze ma problemi s pletou a pod. A este jedna vec ma zaraza, ze existuju fora kde sa vysvetluje ako sa ma spravne holit. Spravny muz to vie sam aj na prvy raz sam, ale aspon vidno kto je a kto nie je muz.

Magy

doporucujem zatial neholit proti smeru chlpkov, dokial nie su dostatocne silne, ale ako pise jefitto, len natiahnut kozu a holit po smere. zrejme si este mlady a fuzy/brada ti zacali rast len nedavno. ono to chce cas, aby tie chlpky zosilneli a dokazali si prerazit cestu kozou. kym su slabe, pri hlbokom oholeni sa koza stihne uzavriet a vyrastajuci jemny chlpok nema silu prejst skrz a koza sa na tom mieste zapali.

Jefitto

Vyskušaj hlavne napnuť pokožku na tvári. Ak vieš čo myslím... musíš pred zrkadlo robiť grimasy, aby tam, kde sa práv holíš bola koža napnutá. Snáď to pomôže... mne to pomohlo pri elektrickom holiacom