Ako spravne vybrat pletovu kozmetiku?

Príspevok v téme: Ako spravne vybrat pletovu kozmetiku?
kikaBB

Ako si ma clovek spravne vybrat kozmetiku? Je lepsia ozaj ta z lekarni, alebo je to len reklamny tah a staci obycko z drogerky? A ak mate niektore zmiesanu plet, pouzivate 2 druhy ( vraj sa ma pouzivat na T-zonu kozmetika na mastnu plet a na zvysok zas kozmetika na suchu.Kde by som sa dopracovala k nezainteresovanemu nazoru na vyber kozmetiky? Lebo ked vojdem do salonu, tak mi nukaju len to co maju oni tam ( co je prirodzene ), ale ja potrebujem skutocne poradit a nie si len nakupit.

kleopatra4589

tpch

ja som si nekupila testery, ale rovno kozmetiku :) na testera som bola prilis nedockava.. a nelutujem :)aj ked je to najlepsie asi vyskusat najprv takto..

kleopatra4589

Sestra09

A ako som prisla na to, ze je ta kozmetika dobra? Uz ju mam odskusanu :) Ale zase kazdy ma inu plet.. co vyhovuje jednemu, nemusi druhemu..

kleopatra4589

Sestra09

Tak ja som svoju koznu lekarku hladala dost dlho.. nasadila mi liecbu antibiotikami atd..a o danej znackovej kozmetike sa ani nezmienila.. Na nete som si vela vygooglila o Bioderme a La Roche Posay, teda aj o inych znackach, ale u tych som sa stretla s najvacsimi ohlasmi.. zameriavala som sa predovsetkym na diskusie a osobne skusenosti, ako s nimi boli ludia spokojni.. Rozhodla som sa ich vyskusat, ale nevedela som sa medzi tymi dvoma znackami rohodnut, tak som SAMA moju koznu poprosila o radu.. povedala mi, ze na moju plet by bolo lepsia La Roche Posay.. Ma svoju vlastnu lekaren, kde ma kozmetiku vsetkych tych znaciek, taktiez cenovo su tieto dve priblizne rovnake, mala by zisk z obidvoch, tak nemyslim, ze mi to povedala na zaklade nejakej ´reklamy´.. Taktiez som si chcela kupit 5 vyrobkov a povedala, ze dva z nich nepotrebujem, ze mi budu zbytocne.. keby si chcela silou mocou zarobit, myslim, ze by ma k tymto znackam hnala sama, uz od zaciatku.. Je ale aj pravda, co pises a velmi smutne, ze clovek sa v dnesnej dobe uz ani na lekara nemoze spolahnut.. ale nastastie sa v nasom biednom slovenskom zdravotnictve este daju najst spickovi lekari.. tazko ale daju..

Sestra09

No ved v pohode... Lebo niekedy pridu taki ludia, ktori su taki, ze co povie lekar, "tak je svate"! Vzorky dostat aj v lekarni na vyziadanie a podla typu problemu pleti.

jankaaaaaaaaa

sestra: no ty si teraz objavila asi teplu vodu! tu snad uz kazdy vie ako sa predpisuju lieky ci odporucaju kremy. ja som len napisala, ze som si sama nevedela vybrat krem z lekarne a lekarka mi ponukla niekolko vzoriek roznych znaciek a tak som si to mohla doma odskusat a kupit sama co mi vyhovovalo

Sestra09

Dievcata, tak to by ma fakt zaujimalo, ako ste na to prisli, ze ked vam kozna doktorka poradi kozmetiku, tak ze je dobra? Ona ju ma vyskusanu? Dost pochybujem. Robim sestricku u koznej lekarky, a viem ze sa odporuca to, z coho mame my zisk. Ked pride obchodny predajca, tak nam ponukne "odmeny" za to, aby sme tlacili "jeho" znacku ludom co maju problemy. A castokrat vidim, ze vysledky nie su pri najlepsom ziadne. Samozrejme zalezi od kozneho problemu! Keby vam kozna lekarka povedala ze mate skocit do studne, lebo vam pomoze, tak by ste tiez skocili? To uz vy sami musite zistit co vam robi dobre a co nie, a ked mate kozne problemy, tak sa treba vyhnut prechemizovanym zakonzervovanym kozmetikam a stale citat ZLOZENIE a googlit!