Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ako na vysoku skolu

Príspevok v téme: ako na vysoku skolu
kamilka888

Dobry den!Prosim neviete mi niekto poradit..chcela by som zacat studovat,mam 23 rokov.Problem je v tom,ze uz som na 2 vysoke skoly chodila,prve studium som ukoncila a druhe som 2 krat prerusila zo zdravotnych dovodov,vzdy v prvom rocniku hned nazaciatku.Mam psychicke problemy,nemam pracu.Chcela by som vediet kolko penazi by som potrebovala.Nezvladla by som pre chorobu aj studium aj pracu,mozno externe ano,len sa bojim ze by som zase zlyhala.Mozu studovat aj ludia ktori nemaju na to financie?

sweater

ked si hned skoncila studium v zaciatkoch, tak este stale mas bezplatne studium, kazdi z nas ma pravo na 6 rokov bezplatneho studia (bakalarske + magisterske)

Lumik

Ahoj Kamilka888! :), no neviem ci je to tak, ze teraz kazdy semester by si musela platit, myslel som, ze by si doplatila iba tie posledne, 2 roky za to, ze si uz 2x zacala. Mozno by sa dalo nejako na pozicku. Alebo ak ti nevadi studovat napr. v Britanii, tam maju celkom dobry system studentskych poziciek ( neviem ci to ale plati pre studentov z celej eu ), splaca sa az ked sa zamestnas po skole.

jankaaaaaaaaa

stipedium mozes ziskat jedine aks i socialny pripad, alebo mozes dostat za prospech stipendium, teda ak budes mat nadpriemerne vysledky
za kazdy opakovany rocnik sa plati 500e. teda ak si uz dvakrat bola zapisana v prvom rocniku, tak si teraz budes kazdy rok platit 500e.
socialne stipendium ti priznaju ak si teda socialny pripad, teda ze byvas s rodicmi a obaja su bud na dochodku alebo su nezamestnani a pod. najlepsie ti poriadia v skole

kamilka888

Ahoj Lumik!Ano,kazdy semester navyse sa plati,to viem..ale z toho mi vychadza ze by som si musela zaplatit cele studium..teda neviem ako to je,ak to bolo prerusene.Ale ja nemam financie ani na jeden semester,takze to je v podstate jedno.Ako sa da ziskat stipendium?

Lumik

tusim je to dnes tak, ze za kazdy semester navyse treba platit ( zalezi od skoly kolko ). Existuju aj nejake stipendia, mozno aj nejake studentske pozicky.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ako na vysoku skolu - Fórum - ZDRAVIE.sk