Neustále nafúknuté brucho

Príspevok v téme: Neustále nafúknuté brucho
xenia 8887

zdravim vas. mam taky problem ze mam neustale nafuknute brucho cely den. vyzeram ako tehotna. fakt uz mi milion ludi povedalo ze ci som tehotna a potom ked sa dozvedia ze niesom tak sa cuduju co mam take brucho...
problem je v tom ze nejem ani vela praveze jem 3x denne. rano sa snazim jest musli cize vlaknina tam je jem aj ovocie pocas dna a na obed jedavam bezne veci (ziadne fast foody a pod) nezjem vela no brucho mam take akoby som zjedla za vagon. ked len pijem tak to iste. vypijem deci vody a hned brucho... nechapem to. uzivam aj probiotika a nepomahaju. neviete co to je? dakujem mam 23

Súvisiaci obsah

RNG

Kvasenie v zaludku moze byt len pri NEDOSTATKU alebo prilis rozriedenych kyselinach, inac kyseliny mikroby, ktore vyvolavaju kvasenie, hnitie a ine dokonale potlacia.
Nedostatok kyselin sa da samozrejme doplnit(betain HCl, pepsin HCl, l-lysin HCl...) alebo sa postaraj, aby si s jedlom nepila vodu a prilis si kyseliny nerozriedila, Aj to mnohym pomoze.

Arya

Tiež mám problém s nafúknutým bruchom. Nie som po pôrode a ani netrpím závažnými zdravotnými problémami. Už je to viac ako týždeň a neviem, čo s tým. Som mladá baba a dosť ma to nemilo prekvapilo, predsa len v mojom šatníku nie je veľa vecí, ktoré by to zakryli :P Dúfam, že to čo najskôr prejde

:)

presne tento problem mam aj ja... rano ploche brusko, potom staci ked vypijem pohar caju a uz vyzeram ako tehotna. navyse vobec nepocitujem hlad, mam nonstop pocit plnosti, prejedenosti

blabla

teraz trochu odbocim od stravy...mozno by bolo dobre, keby si posilnis vnutorne brusne svaly, ktore vlastne drzia vnutornosti vo vnutri. takze aj ked Ta nafukne, tak to nebude az tak vidiet. vobec sa nejedna o robenie stoviek brusakov, tym sa cvicia ine svaly. a este by si si mohla skontrolovat, ci nemas rozostupene brusne svaly. sice to mavaju zeny skor po porode (ja som jedna z nich, preto som sa o to zaujimala), ale mavaju to niekedy aj zeny bez deti, a ani o tom nemusia vediet. tu posielam na link, kde jedna babena o tom pise viac:
www.modrykonik.cz

lubkama

S tym pitim som uz pred par dnami zacala - voda, caje, mineralky - nesytene. Skusim este viac toho pohybu, chcela by som plavat, len mame neskutocne ladovu vodu v plavarni :)Co sa tyka mliecnych vyrobkov nemozem ziadne, mam silu alergiu na komplet mliecnu bielkovinu. Kazde rano sa budim v nadeji, ze nebudem vyzerat ako sudok, tak sa snad dockam. Viem,ze su horsie choroby a problemy, ale ako mladu zenu ma to trapi a zacinam sa uz vyhybat ludom, lebo tie otazky a uskrny ma uz unavuju. Dakujem za podporu :)

brusnica

Tak presne tento isty problem som mala par rokov. Bolo to strasne. Zle to vyzeralo a aj som sa citila na ho*no, takze ta uuuplne chapem.

Popravde, uz pol roka tento problem nemam. Ani neviem ako sa to samo upravilo. Ale teda mozem ti opisat co sa v mojej zivotosprave radikalne zmenilo:

Ziadne sladke napoje! Iba cista voda, alebo nesladeny caj. To je vsetko co pijem

Dostala som robotu s veeela pohybom. Takze treba sa hlavne hybat a nemysliet na to. Treba to vzdy rozhybat, doslova.

A tiez uz nejaku dobu si davam rano na lacny zaludok 2 polievkove lyzice panenskeho olivoveho oleja.

A moje davky jedla su kazdy den v tu istu dobu a rovnako velke. Musis jest male porcie, (nie hltat) az do pocitu poloplneho brucha.

Neboj, organizmus si na 100 percent zvykne...

ella

čaute ja som mavala tento problem a začala som jest dost bielkovin..cottage, tofu, tvaroh, mozarellu vzdy nejaku zeleninku k tomu a dost vyrazne sa mi to zlepsilo.je asi inidvidualne kto ma ake travenie len si myslim že cukry v tele viac kvasia a ludia na to citlivy maju s nimi vačši problem