Halucinácie

Príspevok v téme: Halucinácie
Meretseger

Bavila som sa dnes s psychológom o halucináciách a opísala som mu jeden svoj zážitok: Idem po ulici a vidím pár desiatok metrov pred sebou ženu a dievča v ružovej bunde. Na moment som sklopila zrak, fakt len na zlomok sekundy (teoreticky), no keď som opäť zdvihla hlavu, dievča tam už nebolo - zhruba popísané, dodávam.
Bola skutočná a živá ako tá žena vedľa nej - tá pravdepodobne reálna bola, keďže nikam nemizla - a ODPRISAHALA by som, že je tam živá bytosť. Keď sa však vyparila, logicky som usúdila, že muselo ísť o halucinácie.
Psychológ mi však povedal, že keď som si toto uvedomila, ide o čosi iné, pseudohalucinácie či čo... Ako to teda je? Je to v tomto prípade normálna hal., alebo niečo iné?

xxxxxxxxxxxx

inak ma napadla aj teoria viacerych svetov :) trochu sci fi :D to by vysvetlovalo ze si videla dieta a zrazu tam nebolo...

blablablabla

meretseger: psychologiu.

lumik: pokial viem, existuju taketo stavy, kedy si v podstate "hore", technicky nespis, ale zazivas snove stavy, ktore mozu zahrnat aj halucinacie. bohuzial nazov ti nepoviem lebo sa to ucime v inom jazyku a neviem aky je preklad, no ano je to mozne.

xxxxxxxxx: toto sa aj mne stava (s tymi snami) podla mna je uplne normalne ze clovek si myli vela situacii z detstva so snami a naopak... hlavne ked v detstve spis omnoho viac, viac aj nasnivas (lebo sa musia ulozit poznatky v hlave)... a ked este pridas fakt ze spomienky na detstvo byvaju hmliste asi tak ako sny, nie je sa comu cudovat :)

xxxxxxxxxxxx

este dopisem ze casto sa mi prelinaju sny so skutocnostou, dakedy neviem ci sa mi to snivalo alebo ci to bolo naozaj. Napriklad roky som zila v tom ze sa mi snival sen o tom ako otec vyskocil z balkona a isiel nam na pomoc lebo mna a brata napadli starsi chlapci. Az minuleho roku som sa dozvedela ze to bolo naozaj, spomenul to otec. alebo opacne bola som v tom ze sme absolvovali ako male deti dlhu prechadzku boli sme tam nasa rodinka a este sirsia bratranci a sesternice ich rodicia...a ze sme isli niekam do nejakeho domu. ked som sa pytala nasich kde sme to vlasne isli pozerali sa na mna akokeby som spadla z vesmiru rovno na hlavu :)

Meretseger

Out of body experience, áno? Spánkovú paralýzu, ak je to to, čo si myslím, že to je, som nezažila. Keď však nad tým uvažujem, posledné OBE, na ktoré si spomínam (oh, niežeby ich bolo nejak moc, to fakt nie) nastalo vtedy, keď som sa predávkovala 120-timi jednotkami inzulínu a strávila pár hodín v (polo)bezvedomí. Žeby to malo niečo spoločné?

xxxxxxxxxxxx

odputanie od tela? zazivas mozno OBE...nestudovala si si o tom nieco? nezvyknes mavat spankovu paralyzu? vela ludi co zaziva obe sa vidi ako lezia a spia, daktorym sa podari ist aj do inej dimenzie, ked si pisala o smrti. Ja som sa uz tiez videla ako spim, mala som aj rozne halucinacie pri paralyze. dokonca som ako mala videla u nas doma niekoho v hnedom habite a ked som patrala co to mohlo byt dosla som k tomu ze to moze mat nieco s tym spolocne. Je vsak pravda ze ja uz ako decko som vyvolavala duchov a sa mi to aj podarilo. Viem vela ludi si pomysli dalsi debil :D ale...od mladosti ma take veci lakali...

Lumik

no to len tak laicky, som rozmyslal, ze ako by clovek vnimal to keby sa mu pocas normalneho bdenia aktivovalo snivanie (mozno,ze zamikrospankovala len cast mozgu), tak, ze ci by to vnimal subjektivne ako halucinaciu.

Meretseger

Okej, ešte aj s lekárkou to prekonzultujem, asi aj ona ma upokojí. Ale prestávam mať obavu, že som sa zbláznila, juch :D
Čo študuješ? Psychiatria?

blablablabla

meretseger: bohuzial neviem ti poradit ci lieky alebo ake liecenie, jednak este nemam diplom v ruke :DD a jednak nepoznam tvoju celu story... neda sa na zaklade jednej pseudohalucinacie vyrobit posudok.. na tvojom mieste by som ale doverovala psychologovi a spolupracovala a neboj sa, vyskumy idu rychlo do predu a vie sa stale viac o psychike, riesenie sa najde.

Meretseger

jajka: Hezky povedané ;)
Lumik: Mikrospánok? Páni, tak to už vôbec neviem posúdiť, o chvíľu začnem veriť aj tomu, že to bola fatamorgána a v skutočnosti som sa plazila po vyprahnutej púšti, tak preto :D
Nešoférujem, nechcem pozabíjať všetkých naokolo so sebou na čele:)
blablablabla: Ďakujem za info, v podstate by som ani nechcela pripustiť, že by sa môj psychológ mýlil, je fakt dobrý. (A ja to neviem posúdiť objektívne, ale je :D)
A čo s tým? Tiež nejaké lieky, alebo to mám nechať tak, alebo...?