Pre tych, bez ktorych si uz neviem predstavit ani jeden den

lost

Maoam

a u nas vlada nerobi nic :D

nj, tu NJ by sa dalo presne takou hravou formou ucit sa :)

no nic, musim uz ist na obed k rodicom :) tak pekny zvysok vikendu prajem...

Maoam

Lost, nerozmyslaj, proste zacni. Zacni pozerat nemecke programy, uz ti to meliem dokola asi po sty krat :-). Dostan NJ do usi. V mobile si prepni jazyk zo SK do NJ :-), intuitivne si tie slova potom zapamätas (spravy, hovory, nastavenia :D). Chod na to hravou formou, ako deti. Nenut sa do toho. Ja by som zacala pocuvanim, tv, plus potom citat.

Maoam

Lost, tak sama pochadzam zo SVK ale co mi tam vzdy vadilo, bola dost rozsirena nevychovanost (cest vynimkam). Celkovo v spravani ludi ako tam, aj vo vztahoch, uctivost, pekne pozdravit, dat prednost, pomoct, usmievat sa (aj na ulici, aj na neznamych ludi) a nechodit vecne nasraty a uhundrany. Je to mentalita.

Maoam

Lost, cena benzinu je teraz tlacena statom, lebo sa splhal do zavratnych vysok, takze zlacnel skoro o 20centov. Je to dost cerstve, nechcem trepat, ale asi tak mesiac.

lost

no mozno motivacia sa naucit nemcinu konecne :D uz by som sa to 7x naucil ak by som zacal vzdy, ked si poviem ze by som zacat mal :D

lost

hehe :)

no mna prekvapila cena benzinu :P
na DIALNICI!!! stal tolko co u nas v meste (trnava).. sialene
no a potom na druhy krat som isiel do mesta (myslim ze ten deggendorf) ale tam to bolo tiez drahe :D len o 4 centy menej ako na dialnici.
no ale v dedinkach tam stalo o 15-20cnetovm MENEJ ako u nas :-O
a to som si myslel ze nemci maju najdrahsi benzin.. (v rakusku tiez o 20c menej). teraz neviem ci je to tak ako pisem, alebo som tie ceny videl este v rakusku.. kazdopadne sa mi pacila aj ich mentalita, najskor som chcel ist na dialnicu tusim na A12 ci nieco take ale ta sa teraz preraba, tak som musel ist celu trasu po okreskach a tak tam isiel kamion ktory dost "brzdil" premavku tak 80kmh a za nim isli auta velmi trpezlivo, ani jeden nepredbiehal a neblikal nelepil sa na dalsieho a to tam boli auta typu porsche, masserati a podobne z ich ligy :) u nas to vyzera tak, ze ak sa vytvori kolona tak sa hlava nehlava predbieha a aj tak nakoniec nic z toho..
ale za 1 rezen v takom obcerstveni pri dialnicnej pumpe som dal takmer 13 eur :D tak teda uz viem ze tam sa nemam stravovat :D hlavne pre to, ze to nebolo nic moc chutne :) (klasika tie predpecene predhriate vystavne rezne), len som nemal velmi cas.

ale co ma potesilo najviac je, ze vsade pisali ze BUDE PRSAT A BUDU BURKY!! a ani JEDNA KVAPKA nespadla za cas co som tam bol :)))))

(ale cesta tam bola brutalne uprsana, ale proste som isiel prosti predpovedi a mal som stastie:))))

ked si odmyslim taku 4,5-5,5 hodinovu cestu tam, tak je to super miesto na vikend :)

Maoam

Lost, no, je tu viac moznosti a tak celkovo iny svet, to ano, mna vcera velmi prijemne prekvapila nizsia cena mlieka :D, kupujem 1,5% - mlieko a bola som v discounte a za liter chceli namiesto 51centov iba 45, tak som sa fakt potesila :DD.

lost

no :)
mal som taku predstavu pred tym ako som tam isiel, ze to bude zaujimave, ale ked som tam dosiel, tak to nieze bolo zaujimave ale WOW !!! :D
uplne iny svet ako na slovensku (ale nebol som v mestach velmi, len ked som zabludil), a ani ta rakuska dedinka Hainburg sa tomu nevyrovna :) i ked nemci maju velmi podobne dediny (myslim styl stavby dediny), ale proste mal som pocit ako ked sa dedincan dostane do mesta :P to je asi najjednoduchsi opis :D
no isiel som tam len pre tie dialnice :) a tie prekvapili tiez.. uplna sranda si tam cestovat vyse 200 v kolone beznych aut :) len tie 4-5prudove dialnice boli strasne plne na to ze bola sobota popoludni, asi lebo sa zacina dovolenkova sezona? potom som skusil tie menej vytazene dvojprudovky a tam bolo menej aut..
dufam ze toto ked vzniknu "spojene stasty europske" dovezu aj k nam :D ale asi nie, u nas by to nefungovalo..
ale tak, tazko to popisat slovami :) velmi zaujimave tam bolo ale kazdopadne sa mi to velmi pacilo :)