Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Odlupovanie zo zubu

Príspevok v téme: Odlupovanie zo zubu
LeftGuard

zdravim, pred nejakym casom som si vsimol ze sa mi odlupuje pomaly zo zubu, teraz je to vidiet uz viac :( inak mam 17 rokov tak preto sa mi to nezda, co som cital tak vacsinou sa zacne odlupovat ludom co maju okolo 40-50 rokov.. len na tejto fotke to nieje moc vidiet, v skutocnosti to vypada asi horsie.. prosim poradte oi44.tinypic.com

[zruseny8]

lebo minule mi povedal ze este nevie ako to urobi a ze to pojde tazsie, preto sa pytam aby som sa na to vedela pripravit :-)

[zruseny8]

lebo minule mi povedal ze este nevie ako to urobi a ze to pojde tazsie, preto sa pytam aby som sa na to vedela pripravit :-)

AndrejBán

Nemaj obavy, lekár si s tým poradí. Predovšetkým ti dá injekciu, aby si necítil bolesť, a potom sa do toho pustí. Ak by sa koreň rozštiepil, odstráni ho chirurgicky.

[zruseny8]

andrej prosim ta neopytas sa svojho ocina ze ked mi ostal z jedneho zubu cisto len koren, ako sa tie korene budu vytahovat von ked zubar nebude mat za co chytit a ako tahat ten koren. aky je vtedy postup? dakujem velmi pekne

AndrejBán

Pýtal som sa teraz otca (je zubný lekár) a vraj to nie je nič strašné a dá sa to sanovať pomerne jednoducho. Choď čo najskôr svojmu zubnému lekárovi, aby sa ti to ďalej neodlupovalo.

LeftGuard

vdaka za rady, no obhryzal som si nechty dlhe roky, potom ked som si vsimol ze sa mi to odlupuje tak som prestal..ale neviem ci je to tym priliehanim lebo mam trochu predkus.. a na tejto fotke to vypada tak ako keby je ten zub dole pekne rovny, lenze v skutocnosti su tam take "zubky" na spodu, nieje to rovne

Annika1987

ono to bude asi tym, ze mas ten horny zub zbruseny tym, ako prilieha na ten spodny zub. Takze okraj horneho zubu je tenucky a krehky. Pomoze ti, ked poprosis zubara, aby ti ten zub trosicku (fakt len trosicku :D) skratil. Potom budes mat okraje zuba hrubsie a uz sa ti z neho nebude odlupovat. Mala som to iste.

malickaaaaa

a neobhryzas si nechty nahodou?
Korunku si urcite nedavaj neni to az taky velky problem. Dobry zubar to urobi :)

mate59

máš to skúsané, zhryzené, nie odlomené ani ošúpané.Makkšia sklovina,až sa zuby viac skúšu,dá sa to dorobit,alebo korunka.

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Odlupovanie zo zubu - Fórum - ZDRAVIE.sk