Kam na vysoku ?

Príspevok v téme: Kam na vysoku ?
IvkaGYM

Dobry den, uz onedlho ma caka test s nazvom maturita a musim sa rozhodnut kam dalej. Kedze budem (dufam) absolventkou gymnazia mam siroke spektrum moznosti kam dalej studovat. Problem je v tom, ze neviem kam. Mam maturitne predmety biologia, chemia, ale ta chemia nie je moja parketa. Rozmyslala som nad zdravotnou sestrou alebo zubarinou, lenze na slovensku je vraj zkorumpovana a do ciech to je narocne aj co sa tyka chemie a na to sa necitim. Mozte mi poradit nejake zdravotne odbory, ktore maju v buducnosti aku taku perspektivu ? Alebo nieco s anglickym jazykom ? Za rady vopred dakujem.

[zruseny8]

to malo byt akoze co? nie je to jedno kde studujem?
vsetko sa naucis ked sa tomu venujes.. tiez si nevedela pisat a pozri teraz ako ti to dobre ide

[zruseny8]

akurat som si docitala toto: tvnoviny.sk

no co ti povedat, studujem farmaciu, cize prakticky tvoje dva maturitne predmety su na to zaklad. a ver, ze farmacia buducnost ma a je aj docenena. co sa tyka zdravotnej sestry, urobila by si totalnu kravinu keby si to isla teraz studovat. bola si na gymnaziu a teraz ides za sestricku? mala si ist na strednu zdravotnu.. zubarina je akoze riadny balik. tie sumy co pytas kazdy den od pacientov, no bola by si paradne za vodou...lenze ked vravis ze sa na to necitis..vseobecne lekarstvo - vidis, lekari strajkuju maju male platy, a tam si potrebujes po 6 rocnom studium urobit este neviem kolko rocnu atestaciu, takze dalsie roky zabite..anglictina, co ja vieem..anglictinarov je strasne vela, moze sa stat ze vystudujes a nebudes mat pracu a co potom?
a neviem preco sa bojis chemie, da sa to naucit, da sa to zvladnut..u nas na skole su taki co nevedeli ani ako sa vzorcom napise siran sodny a pozri, uz statnicuju..takze sa neboj toho a vela stastia pri vyberani skoly, nech sa spravne rozhodnes!

mate59

čo sa týka fin. ohodnotenia, máš pravdu, ale tak sú na tom všetci vysokoškoláci.Anglicky vie skoro každý,ale ako kvalitne záleží.Na súkromných jazykovkách sú lepšie platy.
Zdravotníctvo musí bavit, je to drina,ale za málo peňazí prestane bavit všetko.

IvkaGYM

No mna bavi pomahat ludom alebo poskytovat informacie. A taktiez mi vela ludi hovori, ze zdravotna sestra je nedocenena, ze tam nemam ist a za zubara sa dostat je tazke. Pedagogicky smer co sa tyka anglictiny je podla mna "zabity" = minimalny plat. A nevies aka je dobra skola ohladom toho prekladatelstva ? Myslis, ze to ma nejaku buducnost ? Lebo dnes uz po anglicky vie uz skoro kazdy..

mate59

záleží v prvom rade, čo ťa baví a čo ťa potom pracovne uspokojí / i finančne/.A záchranárstvo?A s angličtinou buď tlmočníctvo a prekladateľstvo,alebo pedagog. smer angličtinu a slovenčinu.