Po smrti ..

Príspevok v téme: Po smrti ..
kajushaaa

Chcela by som vedieť každého názor, čo si myslíte že sa bude diať keď zomriete ? Pre mňa je to niečo nepredstaviteľné že moja duša proste zmizne? Premeníme sa na duchov a budeme tu stále ? Alebo sa znova narodíme v inom tele ? Nebo, peklo ? A prosím ,nekomentuje že je toto nejaká zbytočná téma alebo tak. Jednoducho ma to zaujíma :)

Jesu

Každý jednotlivý deň je dňom nového tvorenia. A ani jeden deň sa nepodobá druhému. Tvorím bez prestávky. A to pre vás: ak by som vás nezachovával, už by ste ďalej nejestvovali!

Či ma budeš zato milovať tak, že sa mi poďakuješ? Postupné utváranie vášho tela a schopnosti mysle je dielom mojej nikdy neochabujúcej lásky. Vaše telá, aj vaše duše užívajte tak, aby ste ma zvelebovali: akoby ste začali tento chválospev už pri vašom narodení, aby sa prerušil len pri presťahovaní v smrti, a aby ste v ňom pokračovali cez celú večnosť!

Dve sily stoja proti sebe: láska a nenávisť. Iného ani niet! Jedno korení v Bohu, druhé v satanovi... Človek si môže slobodne voliť z úrody buď jedného alebo druhého... Starostlivo preskúmaj, odkiaľ pochádzajú tvoje skutky. Mysli na to, že ja vždy vystieram ku tebe svoju ruku. Mysli na zväčšovanie náchylnosti ľudskej prirodzenosti ku zlu: to popudzuje proti iným, i proti mojim podobám! Voľ vždy lásku! Nech sa akýmkoľvek spôsobom prejavuje láska, ja som v nej. V každej forme ublíženia druhým sa skrýva satan. Či si zbadala zdroj?... Či rozoznávaš ovocie?... Potom voľ! Nech je celé tvoje chovanie také, že vždy volíš mňa. To je vlastne postoj lásky a cesta lásky! Prevedie ťa cez smrť, rovno do môjho náručia!

Nezabúdaj nikdy, že pozemský život je krátky. Často dvíhaj svoju dušu k nebu. Neboj sa! Veď prídeš ku mne. Vystriem k tebe svoju ruku: si moje dieťa! Ja som ťa vykúpil. To zostane pravdou navždy. Čo by ťa mohlo zastrašiť? Smrť je okamih poslednej nádeje!

Rozpamätaj sa, ako si už raz pochopila, že večnosť je taká, akoby si práve teraz prišla. Zem sa tam bude javiť ako veľmi malá, iba ako bodka, a veľmi vzdialená, akoby to bol iba sen... Teraz, pretože sa ešte nachádzaš v životnom boji, nič nepremárni: tam hore znova bude všetko tvoje, a to navždy!
_____
On a ja

invisible

doubledog

Bolo by hlúpe hovoriť, že to viem, keď to nevie nikto. Nechápem, čo ti na mojich odpovediach tak vadí. Nie som jediná, kto tu vyjadril svoj názor. Každý má nejaký ten svoj. Jednoducho mám rada poriadok vo veciach aj v hlave. Sú veci, nad ktorými premýšľam viac a veci, nad ktorými premýšľam menej alebo vôbec. Ale mám svoj rozum, ktorý viem používať, tak ak sa ma niekto spýta, ako Milli, tak odpoviem. Nenapíšem, že neviem, lebo sa mi nechce rozmýšľať... Ja neviem čo ti mám na to povedať. Proste je to v mojej povahe, potrebujem mať odpovede na otázky. A keď ich nemám, tak ich hľadám.

Ja ti neviem povedať, ako sa vo mne tento môj názor sformuloval, jednoducho vyplynul z názorov, ktoré som za svoj krátky život počula, či čítala alebo zažila, ktoré sú niekde v mojom nevedomí a ovplyvňujú ich vznik.

invisible

milli:

Všetko má svoje dôvody, to nepopieram. To mi je jasné, že nič nie je len tak.

Ale pokiaľ sa chceš rozprávať o Bohu, tam spoločnú reč nenájdeme. Nemyslím to zle, ale na tieto veci už vážne neverím. Bola som k tomu vedená ako dieťa, ale môj rozum ma presvedčil, že veriť treba v realitu. Ja si totižto myslím, že ľudia si Boha vytvorili, aby si uľahčili život. Všetci potrebujeme niekto veriť. Niekto verí v Boha, iný v talizman, ktorý nosí na krku a ďalší verí v sám seba. Ale na to by sa zišlo založiť ďalšiu tému, pretože to by bola ďalšia stovka názorov.

milli

invisible: "Otázku života a jeho priebehu považujem za dôležitejšiu, ako otázku smrti.."

Podľa mňa, ak niekto má vyriešenú otázku smrti, oveľa lepšie vie pristupovať k otázkam života :) To ale pritom nemusí byť zo mňa žiaden pesimista, ani roztrasený človiečik.
A prepáč, človek môže zomrieť aj mladý (zaiste nikomu neprajem), takže čakať s tou otázkou na "starobu" nie je celkom na mieste.
Ale myslím, že už bolo toho na dnes dosť.. :)

doubledog

mna len prekvapuje, ze napriek tomu, ze sa smrti nijak zvlast nevenujes, tak sa vyjadrujes, ako keby si o tom vedela celkom dost.

invisible

K tejto téme som sa nevyjadrila preto, lebo väčšinu dňa venujem úvahám o smrti a tomu čo je po nej.

Ale preto, že ma zaujala, keď som ju uvidela a v tej chvíli ma prinútila sa zamyslieť. Tak som sa o svoj názor aj chcela podeliť... Nič viac.

milli

To invisible..

To mi je jasné, že si asi neprišla na Zdravie.sk kvôli tomu, že si hľadala zmysel života.
Ale v konečnom dôsledku pre mňa ani taká choroba nie je hrou nejakých náhod, ale hľadám za tým svojho Stvoriteľa.
Keby (biblický) Jób hľadal len lekárov, nikdy by nevzniklo také úžasné dielo, akým je Kniha Jóbova a Jób by sa nikdy nedozvedel, prečo ho všetko to nešťastie postihlo - a bolo nemalé. Takto sa stretol s Bohom, dočkal sa veľkej odmeny ešte počas života a svojou skúsenosťou pomohol veľa ďalším ľuďom.
Ja, samozrejme, beriem, že ťa táto téme nemusí zaujímať, ale je tu, takže podľa toho reagujem. Nikto tu nemusel reagovať z tých, čo tu prispeli, ale ak tak urobili, asi to bolo z nejakej príčiny. Ak má k tejto téme averziu, nemusí sem ani len nahliadnuť.. :)

invisible

Mám na to utvorený svoj názor tak, ako na mnoho iných vecí... Celkom nerozumiem tej otázke. Ale ako si si mohol všimnúť, od toho "stojím si za tým" som trochu poľavila vo svojich ďalších príspevkoch.

Otázku života a jeho priebehu považujem za dôležitejšiu, ako otázku smrti... Preto sa zaoberám otázkami o živote, ľuďoch atď. To je teraz. To je aktuálne, to má pre mňa význam. Som mladá, nevidím dôvod, prečo sa zaoberať myšlienkami smrti a zaoberať sa vecami, čo ak... To by sme zo života veľa nemali.

doubledog

invisible
mozem jednu otazku?
ked hladas skor odpovede na ine otazky, ako su otazky smrti, tak ako si mozes stat za tym, co sa deje po smrti?