Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Po smrti ..

Príspevok v téme: Po smrti ..
kajushaaa

Chcela by som vedieť každého názor, čo si myslíte že sa bude diať keď zomriete ? Pre mňa je to niečo nepredstaviteľné že moja duša proste zmizne? Premeníme sa na duchov a budeme tu stále ? Alebo sa znova narodíme v inom tele ? Nebo, peklo ? A prosím ,nekomentuje že je toto nejaká zbytočná téma alebo tak. Jednoducho ma to zaujíma :)

invisible

milli:

Nikto nevie čo je po smrti. Všetko sú len predstavy a je to iba v rovine "myslím si", nie "viem to". Nikto to nevie na 100%. Preto ani ja netvrdím, že to nemôže byť inak. Som otvorená iným názorom. Ale ja si to predstavujem takto, možno o 10 rokov si to budem predstavovať zase inak... Momentálne toto prezentujem ako svoj názor, ktorému verím a myslím si, že to tak je.

A mňa viac ako smrť, zaujíma život. Máme len jeden. Takže pre mňa je podstatnejšie riešiť veci ktoré sú, a ktoré majú práve teraz pre mňa zmysel. Hľadám odpovede na iné otázky...

anna333

kajushaa ked chces tak mi daj svoj mail a tam ti napíšem, pred mesiacom mi zomrle snubenec a dovtedy som veci po smrti nejako nevnímala, ale odkedy sa to stalo tak to velmi vnimam a to co sa deje je zahadne

milli

To invisible.
Nemyslím si, že by bolo až také ťažké pochopiť, čo si chcela napísať, len som si nebol istý, či túto vec máš naozaj už uzavertú. Ale ako som správne tušil, z "bodky" je už vlaste "čiarka".
Ani elektriku nevidíš, ale potrebovala si sa ňou najprv nechať "potriasť", aby si verila, že existuje? :) Alebo ako zistíš, že je kyanovodík jed - nadýchaš sa ho najprv? Ale ak budeš aktívna a budeš hľadať, určite sa dozvieš viac. Ježiš Kristus raz povedal: "Kto hľadá, nájde."
Kto teda nenachádza? Ten, kto nehľadá. Kto nehľadá? Ten, kto nemá záujem. Ak niekto túži po skutočnom šťastí a večnom živote, zaiste bude po tom pátrať. A ja verím (ba dokonca som si istý), že určite nájde.

invisible

Ja si stojím za tým, že smrť je bodkou. Lenže si sa pýtal, že čo ak.. Tak som odpovedala.

Ale nepopieram, že ak náhodou sa niečo stane, čo ma presvedčí o tom, že po smrti existuje niečo viac ako len nič, tak potom zmením svoj názor. Chápeš... Ako napríklad, že neverím v duchov. Ale čo ak nejakého raz stretnem? Potom uverím.

Som jednoducho realista. Zavrú ťa do rakvy, zaklincujú, aby si nedajbože neušiel a zahádžu pre istotu kilami hliny, aby ty sa v tichosti rozložíš. Proste pre mňa to funguje takto. Pekne krásne splynieš s prírodou :)

Snáď som sa už vyjadrila dosť jasne, uvedomujem si, že niekedy je problematické ma pochopiť :)

milli

invisible,

nechcem ti brať tvoj názor, aj keď neviem vlastne, aký je, lebo si ich popísal viac. Najprv je koniec života pre teba "bodkou", ale vzápätí pripúšťaš aj posmrtný život. Bolo by si možno treba veci vyjasniť, lebo nie je jedno, či "niečo" po smrti je, alebo nie je a dôležité je aj to, akej povahy to "niečo" je, Pretože okrem reinkarnácie sa tu ponúkajú aj možnosti, kedy je dôležité nielen "(vy)riešiť to čo je..", ale na tom, akým spôsobom a postojom to riešiť...

Takže ak chceš "odvôvodniť svoj názor", tak najprv napíš, ktorý... :)

invisible

milli:
Lenže po smrti podľa mňa nepríde nič, čiže sa nebudem zaoberať tým, "čo ak náhodou"... Zavrieš oči, naposledy vydýchneš, srdce sa zastaví. Koniec, tma, nič. Chápeš? Pre mňa už nič ďalšie nie je. A keď aj je, zomriem, zistím to, ale aj tak to už nikomu nepoviem :) A pokiaľ sa reinkarnujem do iného tela, tak si z predošlého života nič nebudem pamätať. A okrem toho, pre mňa je dôležitejšie riešiť to čo je, zaoberať sa životom a nie smrťou. Nie som síce veľmi optimistická duša, ale smrť je pre mňa bodka za vetou.

Ale toto je vec názoru. Je filozofická otázka, na ktorú nenájdeš odpoveď v žiadnej knihe, ale iba vo vlastnej mysli. Je strašne veľa názorov na túto tému. Je na tebe či sa s nejakým stotožníš alebo si vytvoríš vlastný.

Toto bol môj názor. Viem si ho odôvodniť a stojím si za ním.

milli

invisible:
"Podľa mňa je to zbytočné riešiť v tom zmysle, že to už nezistíš :) A ak zistíš, nikomu to aj tak nepovieš :D Čiže je to jedno."
- A ak zistíš po smrti, že by to nebolo zbytočné riešiť ešte počas života?
invisible:
"Mysli radšej na to, ako čo najlepšie prežiť svoj život, aby si mohla umrieť spokojná, pokiaľ umrieš prirodzenou smrťou, že budeš mať čas zhodnotiť svoj život."
- videl som umierať ľudí, ktorí možno boli presvedčení, že žili život najlepšie ako vedeli, ale zomierali v trápaní ako obstoja s tým čo žili. A to máš pravdu, oni si to ešte mohli uvedomiť, lebo nezomreli náhlou smrťou. Poriadky vo svojom živote treba robiť stále."

Jane318:
"Podľa mňa ... sa tvoja duša reinkarnuje. Narodíš sa ako nový človek. Ty si už ale nič pamätať nebudeš."
- podľa mňa nereinkarnuje :), prečo by si potom nemala pamätať to, čo bolo predtým? Ako by si sa potom (podľa tohto učenia) mala poučiť, že ten minulý život nebol správny, keď si ho nepamätáš?

bingham:
"no nechame sa prekvapit co bude"
- nebude to trochu neskoro? :)

Marlye:
"V posmrtny zivot veria len ti ludia,ktori v neho verit potrebuju,ktori pokladaju svoj zivot za nieco vynimocne,rovnako ako aj svoju osobu.Nechcu sa zmierit s tym ze ich zivot nema dalsi vyssi zmysel."
- ak je, Marlye, posmrtný život len "potreba" výnimočných ľudí, prečo teda v Boha veria viac ľudia chudobní a tí menej výnimoční? A prečo ľudí pred smrťou trápia spomienky morálneho charakteru a nie také ako napr.: "joj, ako málo domov som postavil", alebo "mohol som byť ešte slávnejší.." ?
Marlye:
"Mozno mam precitanych viac knich a poznam viac filozofickych teorii ako ty.."
- Marlye, žiadna filozofická teória ti nepovie nič o tom, čo bude po smrti, lebo sa opiera len o ľudský rozum a zákonitosti tohto sveta...

Meretseger:
"Myslím si, že človek je v podstate čosi ako stroj s hlavnou riadiacou jednotkou - mozgom. A keď ten doslúži, stroj sa jednoducho vypne..." - a kto ho zapol? :O
"..poznám istého bigotného psychopata, ktorý sa čiastočne zaslúžil o moju nenávisť voči tým náboženským predstavám"
- možno ešte spoznať človeka, ktorý ti to povie aj z inej stánky

Maoam:
"ked uz, tak asi nebudu tak primitivne skonstruovani, ze potrebuju k zivotu potraviny ako ich pozname my (ludia), najskor budu fungovat na nejaky typ energie a jednoducho sa nabiju energiou a hotovo :-DD"
- ale aj tak musíš uznať, že to v tom "primitívne skonštruovanom" človeku funguje napodiv celé tisícročia znamenite, na rozdiel od napr. takých nepodarkov-robotov, ktorí sa ani sami nerozmonžujú, ani sa v mnohom samy neobnovia, ... no nie?

dwart:
"btw ludia verite na slobodnu volu ? ved vybrali ste si ze sa narodite ? Skuste si sadnut a nic nerobit , ani nerozmyslat..."
- slobodná vôľa je vždy len do určitej miery - inak by bola napr. Zem už zničená, alebo by sa dávno všetci pozabíjali, a pod. To, že si sadneš a rozmýšľaš, je práve jeden z prejavov slobodnej vole.

J111:
"Slobodna vola mna osobne 'trápi' najmenej:D"
- to je možné, ale aj tak budeš niesť za to zodpovednosť, na aký účel ju prepožičiaš... :(

dwart

btw ludia verite na slobodnu volu ? ved vybrali ste si ze sa narodite ? Skuste si sadnut a nic nerobit , ani nerozmyslat, vas mozog vas donuti nieco urobit alebo aspon zacat rozmyslat. Co tym chcem povedat ? ze slobodna vola je iluzia...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Po smrti .. - Fórum - ZDRAVIE.sk