Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ako odnaučiť dieťa, aby dalo psíkovi pokoj

Príspevok v téme: ako odnaučiť dieťa, aby dalo psíkovi pokoj
monika.

ahojte, mám 19 rokov, bývam s rodičmi, momentálne bez roboty.. Mám malého psíka, yorkiho, má len dve kilá a neskutočne ho ľubim aj on mňa. je to zlatíčko, len spinká , papá a chodí na prechádzky. Nepatrí medzi tých psíkov, čo havkaju a behaju po byte. Má už 9 rokov.
Rodičia súhlasili, že budu strážiť sestrinu 2 ročnu dceru, lebo išla do roboty. No a tu je problém. To dieťa neustále buzeruje toho psíka. A psík sa jej neskutočne bojí. Ako ju zbadá, uteká ( aj ked v trojizb.bytom moc nemá kde), alebo sa prikrčí a celý sa trasie, alebo sa mi schováva pod ruky aby som ju bránila. A to dieťa stále by psíka vláčilo, akože ju hladká, ale vidím ako divo to robí. Minule som len len priskočila, lebo ju za hlavu chcela zdvihnut...ak skríknem, rodičia zase skríknu na mňa, že nechaj ju, ved sa s tým psom len chce hrať...a ja darmo vysvetlujem, že ten psík nie je hračka a trpí ( najmä ak má už 9 rokov ).. keby sa psík nebál a hral sa s dieťaťom, tak nič nepoviem...a to to dieťa je ako posadnuté s tým psíkom...hráme sa spolu ( akože ju zabávam, nech na psíka nemyslí a nechá ho na pokoji) naraz vyskočí a uteká k nemu...alebo čítame, skladáme, kreslíme, ale po pár minutách ju to prestane baviť as už zase okolo psíka...aj dnes chytila misku s vodou, ked som nestrihla na nu , že dáva mu piť, samozrejme psík nechcel a ona mu nasilu strkala hlavu do misky..chudák psík sa celý triasol...ako ju toto odnaučiť, aby dalo dieťa psíkovi pokoj...Malú mám rada, ale za toto máme v rodine len zvadu...Každý deň...a do školky ide až od septembra...som zufalá...keby naši zasiahli a tiež to dieťa rázne upozornili, alebo sestra keby jej dohovárala, ale oni nič! vraj nech sa malá hrá...do kelu ale ten psík trpí !!

tak ako mám toto riešiť ?? normálne, ked príde sestra pre malu o 16,00 si vydýchnem a vtedy mám pokoj...

Deria

V kazdom pripade musis to psica chranit pred malym, pretoze je odkazane len na teba. Ako vidiet, rodicia to nechapu, co je smutne. Vidia iba chlapca a pes im je u r...Skus sa s nimi v klude porozpravat a vysvetlit im, aka si nestastna, ked psik trpi a ako tazko to znasas, ako sa bojis toho, keby si musela ist robit, key sa mu nieco stalo, atd...proste vsetko, tak, ako pises teraz nam, ze kym pride sestra, cely cas si v strehu a strachu. myslim, ze tvoji rodicia sa nad tym celym ohuzial nejako nezamyslaju a nevedia si ani predstavit, ze by ta to tak mohlo boliet. nemaju vztah k psikovi, tak nech pochopia aspon tea. Chlapcovi treba stale hovorit, ako to psika boli, ked ho napr. taha. Dieta to nevie, pokial mu to nikto nevysvetli. Tak taketo veci by si si mala vediet doma presadit. Psik je zivy tvor a nie vec na hranie a to by si mali laskavo tvoji rodicia, aj sestra uvedomit!

Blondula

dcera mojej svagrinej sa tak hrala s mojimi mackami.ten jeden kocur bol doslova paralyzovany ako ju zbadal a schovaval sa,co nikdy nerobil.jednoducho som jej to zakazala,ziadne psychologicke jednanie !! akurat,ze to dievca ma 8 rokov.moj 15 mesacny syncek tiez nahana moje macky,lebo su vo vnutri,ale zatial som ziadne vazne problemy nezbadala :D

lost

Podla mojho skromneho nazoru, toto musi riesit predovsetky,m rodic DOZOROM nad dietatom...

Pretoze ak dietatu teraz niekto povie ze pes sa boji atd, resp to este ujde, ale bude sa snazit robit nejake psychologicke triky k tomu aby prestalo, tak kedze ma len dva roky, bal by som sa ze by mu to zanechalo nieco na "dusi" tj. povahe/osobnosti.. a v buducnosti sa to vrati ako bumerang..

To by ma zaujimalo, co by robili rodicia dietata, ak by sa zacalo hrat s plynovym sporakom.. :D

Dieta ma podla mojho velmi skromneho nazoru brutalne stastie, ze je ten pes taky poddajny (toto mozno nie je slovo ktore hladam, existuje este jedno viac konkretne), lebo aj york ma velke zuby :D

Popripade mozno nejaky odolnejsi pelech, kam sa moze psik skovat? :) Alebo ho zobrat do skoly :D

Harper789

Tak potom aspon psika vzdy upokoj ked sa trasie, mozno vysvetli aj psikovi nech sa neboji a malej tiez to treba este presnejsie vysvetlit. Ale je smutne, ze rodicom je to jedno... ze psik trpi. Nemam rada takych ludi. Co vidia len seba a svoje decka...

monika.

no neterke som už vysvetľovala veľa krát, že nesmie, ale je to dieťa...napr.jej hovorím, že nechaj psíka, bojí sa...teraz už príde ku psíkovi, a hovorí že pohladkám, nebojí sa...je zlatá ale chudák psík sa skrčí a začne sa triasť... jaj mám to ťažké .. ja nechcem vidieť, keby som nebola doma, že sa mi naskytne nejaká robota.

Harper789

No urcite chudatko do kupelne.... Radsej sa to skus tej malej dohovorit. Povedz jej narovinu ze psikovi ublizuje, alebo aj to ze psik je uz stary a chce oddychovat. Nejako jej vysvetli, ze psik sa jej boji, alebo jej ukaz ako ho ma hladkat jemnucko...

slnečnicaa

Pohovor si so sestrou alebo zavri psa do kúpeľne. Ja som tiež vyskakovala z kože v rovnakej situácii. Myslím, že dieťa je ešte príliš male, nemá taký cit či zmysel, aby si uvedomovalo, že psíkovi ubližuje

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ako odnaučiť dieťa, aby dalo psíkovi pokoj - Fórum - ZDRAVIE.sk