Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vysoka Skola FIIT ? alebo certifikat cisco + programovanie

Príspevok v téme: Vysoka Skola FIIT ? alebo certifikat cisco + programovanie
PCsietar

Dobry den som studentom na strednej skole v maturitnom rocniku so zameranim na pocitacove siete.

Neviem sa rozhodnu na aku vysku ist.

Chcel by som vediet ci niekto nema skusenosti s uplatnenim sa v IT obore.

Alebo ci niekto z Vas nie je studentom

jednej z nasledujucich skol / kurzov.

FAKULTA ELEKTROTECHNIKY A INFORMATIKY (FEI)

FAKULTA INFORMATIKY A INFORMAČNÝCH TECHNOLÓGIÍ (FIIT)

Paneuropska Fakulta Informatiky

A ci sa dnes uplatni lepsie vysokoskalak IT alebo mat kurz a certifikat Certificate of Proficiency in Information Systems Management (CPISM)

alebo si sietami CISCO NETWORKING ACADEMY PROGRAM ?

Dakujem za vsetky nazory a info.

PCsietar

Dik za prispevky vazim si to a robim si z toho obraz, ale jak ste spominali ze je na tych skolach tazka matika a ja som mal na zakladke aj strednej vzdy 3ky netrufam si zacat tu vysku a zacinam mat pochybnosti, AJ , a ostatne technicke predmety som mal vzdy 1-2, ale matika mi nikdy nesla a co som pocul ze je matika po celom 5 rocnom studiu a je dost tazka fuu..

Lumik

ak chces ist do it (telekomunikacie, softwer), tak sa mi u nas javi asi najlepsie FIIT pripadne to CVUT v Brne, v pripade ze skor sa chces orientovat na hardware tak mozno na FEI bude este viac elektrotechniky. Ak mas z coho zit pocas skoly, tak by som odporucal sa venovat naplno studiu, prax mozes nabrat aj po skole. Pocas studia skor sa snazit riesit zadania a robit skusky co najlepsie. Ak mas cas naviac, robit nejaky svoj projekt popri skole. Skusit nejaky vymenny pobit alebo staz v zahranici.

Jill

Ja si tiez myslim, ze najdolezitejsia je prax a keby som si mala druhykrat vybrat, tak urcite nie FIIT, z tych istych dovodov ako janes20, tiez som v druhom rocniku a uvidim este ako dlho kedze su teraz skusky, jedine co ma tu drzi je ze ma to bavi a ked uz som zacala tak chcem aj skoncit s titulom...Inak ja ked som sa hlasila na vysku, tak som si vyberala medzi matfyzom a fiit a co som pocula od kamaratov co isli na matfyz, tak je to tam omnoho lahsie

wreck

adam, ano, it.

zabudas, ze tu hovorime o stredoskolakovi, ktory si ide este len vyberat skolu. chcel som ho naviest najma na cestu praxe, lebo skolu a certifikaty ma dnes kde-kto.

s tou sietovou dokumentaciou som to samozrejme myslel len k nahliadnutiu v ramci pohovoru, nie ze im ju tam necha. :) len aby mohol ukazat, ze v tom ma prax, ze uz to robil.

vysokoskolak s minimalnou praxou este nema ako vediet pouzit poznatky, pretoze prax mu slovenska skola urcite nedala. preto som dal doraz na to, ze zaklad je hned zacat niekde pracovat, aby spolu s teoretickymi poznatkami rastla schopnost ich pouzit v realnom prostredi.

AdamKrt

wreck Včera 23:25 - takze tiez robis v IT ? Myslel som, ze sradnsujes.

Ale spat k teme - bol som v porote na viac vyberovych konaniach a mozem len suhlasit, ze prax je najdolezitejsia.

Ale s tymi radami:
- das niekomu content management system, tak casto v porote su ludia co tomu nerozumeju, alebo Ti ho ukradnu. Kazdy pocul od ludi, ako sa vychvaluju a niektori v porote uz prestavaju vnimat okolie. Maju zavedeny CMS ? Co ked ho zavadzal niekto interne ? Prave si naznacil, ze blbec... Hadaj, ako bude hlasovat ? :)

- dojdes niekde, ze si pre niekoho robil a donesies im dokumentaciu cudzej siete ? Dovi-dopo, nepotrebuju cloveka, ktory vynasa informacie o firme vonku. Zavadzanie infrastruktury sa deje len velmi sporadicky. To neni o tom, ze za par supov sa zatiahnu kable, ale ked to nebude fungovat, co potom, co servis, reakcna doba, atd ? Sam som robil siete a od urcitej velkosti som aj vo firme povedal, ze na to nemam cas a vybavenie. Nie, ze by sa to nedalo zmaknut, ale netrufal som si sam na tak velky projekt casovo. Nastupila profesionalna firma a este po pol roku riesim s nimi reklamacie a vidim, ze to bol z casti aj odrb z ich strany, lebo nemohli dodrzat kvalitativne poziadavky.
----
Nakoniec to aj tak konci vo variantach:
- chcu za vela muziky platit co najmenej,
- vyberove konanie je len proforma a nech dopadne akokolvek, ten, kto o tom rozhoduje nakoniec tam da svoju tlacenku,
alebo
- zase sa budu divat na plat, flexibilitu, pracovny vykon, nasadenie, atd...

Takze moj zaver - najlepsie je VEDIET, mat informacie, a zaroven VEDIET, ako ich prakticky vyuzit, ale musi tomu predchadzat VEDIET si najst ten spravny job, VEDIET sa predat a VEDIET si ho udrzat. Nejaka skola je ceresnicka na torte, stoji to asi tak mrknutie okom do zivotopisu s komentarom "no dobre".

Cloveku z praxe je sumafuk, ci ma skolu taku, alebo onaku, ci certifikatov XY. Tiez som sa v minulosti obracal na renomovane firmy, co maju certifikacie od MS, CISCO, ale fungujuce aj podla ISO noriem a nakoniec to skoncilo na ludoch, ze nevedeli riesit dany problem.

A este jedna vec. Vo vacsich firmach moze platit, ze podriadeny nesmie byt lepsi od sefa, alebo to nesmie ukazat. Sef by sa mohol citit ohrozeny a dany clovek by letel... :) Takze, je to tazke, tazka je doba.

janes20

a k tomu Brnu, zopar mojich spoluziakov tam islo a proste, v Brne ta tak nebuzeruju ako tu. tam im je jedno z coho ako ziskas body na zapocet, na FIIT musis splnit niekedy aj 10-15 podmienok aby ta pustili na skusku.3 projekty, 2 zapoctovky, na cvikach treba makat, z kazdeho projektu aj zapoctovky je stanoveny minimalny pocet bodov, odovzdavat pripravne zadania za 0 bodov...toto v Brne proste nie je

janes20

Matika je tazka a vlecie sa celym studiom :-/, integraly, limity, derivacie, sucty radov, odhady zlozitosti algoritmov, pravdepodobnost a statistika. K matike sa ja osobne nemozem velmi vyjadrovat, je to moja silnejsia stranka.. Ale keby si isiel na PKSS, tak tam je menej matiky.a na FEI je ovela viac matiky ako na FIIT a daju sa na skuskach pouzivat oficialne tahaky, kde mozes mat napisane nejake definicie, vzorce, no proste vsetko okrem riesenych prikladov :)

PCsietar

janes a je tam matika len v prvom rocniku alebo aj ostatne a je v pohode alebo je matika tazka ? lebo vela ludi sa stazovalo na matiku a ten predmet nemam v oblube, rozmyslal som o tom ist do brna ale ako vies ze je to tam lepsie ?

janes20

Byt na tvojom mieste idem najradsej na FIT VUT do Brna. Ja studujem na FIIT, som v 2hom rocniku ( podotykam som baba :D) a je to tu dost o hubu :-/, mozno zatial 2ja profesori za nieco stali, ale inak nic, ziadny ludsky pristup, proste len ako ta co najrychlejsie vyhodit, u nas letelo v prvom rocniku 50%. za vsetko ta zbuzerujue (plagiatorstvo atd) ani 2 zhodne riadky kodu nemozes mat.ale ak chces ostat na Slovensku a niekde aj popri skole robit tak FEI, ta je o dost lahsia.aj tak ta tu vela nenaucia do praxe kedze tu mame samu matiku, fyziku, pravo, podnikanie a ekonomiu :D

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.