Najlepsia kniha, ktoru ste citali?

ryBon

zdravím, neviete mi poradiť nejakú dobrú knihu na sebapoznanie? ale žiadne spojitosti s ezoterikou, či mágiou...ďakujem

hoover

to katka24: da sa vygooglit v pdf a v sk. Mozem ti, ak chces poslat na email, ked sa mi v pocitaci podari najst. Mne sa ale zdala nudna.

hoover

genialnu fabulu ma kniha Parfem od P.Suskinda. Ano, Marquez je tiez velmi dobry. Z nasich autorov jednoznacne R.Stodola s jeho dielo. Zasluzil by si Pulizerovu minimalne. M.Viewgh pise s humorom pekne na odlahcenie alebo Filan, ci V.Klimacek.A propo. Pokial sa da po precitani knihy si pozriem aj filmovu adaptaciu. Zahranicni su v pohode, ale novsi slovenski takmer nic.

Jane318

Ray Rigby - Pahorok a Pahorok z piesku
tiež geniálne knihy, plus spomínaná Hlava XXII od Hellera, ale nie každému tá kniha príde ako dobrá. ...
A ešte od Kinga samozrejme Zelená Míľa (kto by nevidel film, že? Kniha je tiež perfektná, čítala som ju asi trikrát /teda tie knihy, lebo ich je myslím 6 častí/, vždy to býva tak, že knihy sú lepšie ako filmy :-))

Jane318

Stephen King jednoznačne a najlepšia je od neho Temná veža
Má 7 časťí:
1 - Pištoľník
2 - Traja vyvolení
3 - Pustiny
4 - Čarodejník a sklo
5 - Vlci z Cally
6 - Spev Susannah
7 - Temná veža
(písala som to po slovensky, aj keď knihy máme v češtine) je to parádne fantazy, po ktorom sa všetko nereálne zdá reálne a všetko reálne upadá, pretože "Svět se hnul". ;-)