Najlepsia kniha, ktoru ste citali?

owecka

charles bukowski - šunkový nárez - emotívne veľmi silné, smutné, depresívne (pre niekoho možno trochu pohoršujúce;) ...od neho mám aj poéziu rada
potom mám rada gabriela garciu marquéza - kronika vopred ohlásenej smrti alebo 100 rokov samoty (i keď to je trochu náročnejšie čítanie)
Ian McEwan ....Pokánie a ešte lepšia Betónová záhrada
potom taká moja obľúbená trojka Heller (Hlava XXII úplne geniálna aj Gold nad zlato) - Orwell (niekto tu už tuším spomínal 1984, ale aj Zvieracia farma od neho) - Vonegut (Bitúnok č.5, Groteska)
tak na odych sú fajn aj poviedky od Čechova...vtipné, nápadité
alebo poviedky aj od Woodyho Allena, ak má niekto rád jeho štýl humoru
zo slovenský určite Dobrovoda - Ja malkáč, Ja veľkáč a Viťo Staviarsky Záchytka
to tak na rýchlo čo mi napadlo(:

alenka_maxova

ked som mala 16 rockov, tak to bol Hirax :) Pomohlo mi to najst isty smer v zivote, pretoze Pavel dost filozofuje. Pre niekoho su jeho pribehy prilis silne, pre ineho len sexualne ladena story, co ma lacno zaujat, pre dalsich velka zivotna pravda. Treba vyskusat :)

Dada

ako bolo spomínané tak Chémia smrti od Becketa alebo potom ešte od Georga Orwella - 1984, Henri Charriere - Motýľ

aisha5

merenghester dakujem aj tebe, nasla som si tie tituly knih od Kinga. Su fakt dobre. Ja som prave docitala jednu knihu od Chevy Stevens - Nezvestna. Paradna kniha. Zacina sa tym, ako hlava hrdinka sedi u psychiatricky a rozprava jej jej pribeh. Ked bola 32 rocna unesena a rok znasilnovana na horskej chate. Trochu tazka kniha, ale perfektne napisana. Ta od Kinga je uplne iny zaner, ale bodne si ju teraz precitat.

Meretseger

Čokoľvek od Stephena Kinga (napr. taký Řbitov zviřátek).
Alebo knihy z vydavateľstva Arkus - bože, nechcem robiť reklamu, ale vydávame suppa tituly:)
Ak si na ženské čítanie, ale bez stupídneho podtónu, akým píšu niektoré naše nemenované autorky slaďákov, odporúčam knihu Kvapky ohňa od Jely Mlčochovej. Ide o historické, kapku hororové dielo.