Diagnóza: Príliš dobrý a citlivý

Príspevok v téme: Diagnóza: Príliš dobrý a citlivý
Fero M.

Ahojte všetci, ani neviem sám prečo tu píšem. Možno ma niekto pochopí, niekto povzbudí, neviem..

Pred paru mesiacmi sa mi skončil dlhoročný vzťah, všetko bolo pekné, milé zlaté. Nastali však časom problémy z jej strany a všetko sa začalo rúcať. Prečo? Neviem. Nevyrovnanosť, nervozita, zmeny nálad a ja som nevedel ako jej pomôcť. Nájdi si inu, si priliš dobrý je veta ktorú nechce počuť nikto.
Voláme si píšeme doteraz, rozišli sme sa v dobrom, ale neviem sa stým zmieriť, lebo neviem kde som spravil chybu a čo mam na sebe napraviť..
Stále sa snažím, volám, píšem, túlim sa, milujem, neflirtujem, pijem raz za 3 mesiace, nefajčím, mám dobru prácu, som zdravý, vysoký, tmavý, vraj sympatický, cvičím a robim všetko čo len môžem pre milovanu osobu.
Našiel som si teraz novu známosť, od začiatku počuvam, že takého vždy chcela, že aký som, že to asi ani pravda nie je ale čo mám z toho? Zase sa opakuje to že 4 dni je dobre a potom 2 dni má zmeny nálad, nevie či začať vzťah či nie atd..
Nechápem to už.. Neviem či su ludia takí, alebo ja mam smolu alebo neviem...

Chcem milovať, dať všetko tej druhej a len mám stále viac pocit, že ak budem odmeraný s chybami, tak to je práve to čo ženy paradoxne hľadajú...

Fero M

asi tak no, vieš mám strach a povedal som to aj jej, že sa mi to stane zase a nikto to nezaruči. Ja viem tie ťahy mužské, takže viem ako to je. Aj on teraz začal robiť veci a meniť navonok svoju povahu, takže zjavne taktizuje a viem že ju este stále chce, lebo mi to povedala.

Nevadi mi ak jej píše niekto, aj tak mi to väčšinou povie sama, že pisal jej kamarat a toto a hento, nejaký pribeh k tomu, alebo dôvod prečo mi to hovori a keby chcela tak to tají, len on mi vadí, viem že o nu bojuje aj ked je to hanba.

Sa raz naseriem a napíšem mu že je to od neho ubohe, rozbijať niekomu vzťah a na to kolko ma rokov, by sa mal spamatať a najsť si konečne polovičku no...
Takže to je jediná vec čo ma trápi teraz. Strach že ... Ale hladam pozitíva stále a snažim sa.

Je mi s nou fakt dobre, takže nemôžem ani slovo povedať, oproti tomu trápeniu čo som mal prdtým je toto raj :)

Fero M

No to neviem, pýtala sa či ho ma zmazať a povedal že nie, lebo ak by chcel tak sa ozve aj tak... Boli dlho dobrý kamaráti, tak je to ťažko asi takto len tak seknuť.

Ona v tom má jasno, je so mnou, plánujeme buducnost, dovolenka v lete, kupujeme veci do bytu a tak, takže keby nechcela a mala iné umysli tak neinvestuje čas, peniaze a všetko do nás a do bytu.
Neviem vieš, len dufam, že on raz pochopí, asi to chce čas vieš ako.
Ja sa snažim na nu netlačiť čo sa jeho týka, lebo mi vadí všetko aj ked raz za 2 týždne zavola pre najeku somarinu naschval ale to len ak ja nie som doma, alebo napíše jej. SOm žiarlivý, ale snažím sa krotiť, aj ked to niekedy robim tak, že nič nepoviem, ale je to vidno na mne no

Maoam

sikovna a vrtka v domacnosti :DD, ale urcite je to lepsie v tejto verzii, ze ma zmysel pre humor, daco v hlave a je energicka, ako keby si sa mal neustale vlacit s depresivnou chaotickou nevyrovnanou osobou :-/, to by ta iba tahalo nadol vkuse

no a ten jej kamos, tak to je hlavne na nej, nie? preco to nepresekne? :-/

Fero M

Máš pravdu, tak sa aj ja na to pozerám.
Moja je energická, srandovná, vtipná, šikovná v domácnosti fakt, aj s ostatným som nadmieru spkojný :D, a rozmýšla aj do buducna čo sa týka života, práce, penazi, ja jej nemám čo vytknuť skutočne, až na tu jednu drobnosť no :P

ako myslím kamoša terajšej no, ale snažím sa to chápať aj z iných strán a nedávať jej to často na javo no...

Maoam

Fero, vies co, keby sa moj ex teraz vratil, tak ho uz nechcem :D. Casom som prisla na to, ze to nebolo to prave. Aj ked to bol silny vztah a kadecim sme presli, ale proste cas ukazal, ze to tak malo byt :-).
Tvoja ex by sa najprv musela zmierit so sebou a naucit byt stastna sama so sebou, ziadny vztah ani muz jej to nedaju. Ona ma v sebe chaos a je nevyrovnana, takze este prejde asi viacerymi rozchodmi. Kym toto nepochopi.

Fero M

máš pravdu spravil a zahadzujem to za hlavu. Dufam že si nájde niekoho čím skôr, aby som mal pokoj a ona aby bola šťastná. Nič viac..

Noo ano ano, tak on si stále nedá pokoj, vkuse melie do nej svoje sračky, čo ti mám povedať. Sorry za výraz

Maoam

Fero, ten super kamos, ktory ma zaujem o terajsiu priatelku? kks...ty musis stale riesit tieto veci :D

ja to chapem, vsak to iste som si ja pomyslela v mojom byv. vztahu, vsetko mohlo byt inak, keby...lenze to je o dvoch ludoch a ked jednemu prepne, ten druhy s tym tazko nieco urobi :-/

takze to ber tak, ze TY si pre to urobil fakt maximum a viac sa nedalo, nemas si co vycitat

Fero M

Tak ano ale serie ma to vieš, teda take spatne zamyslenie. Ze mohlo byt všetko ináč vtedy keby jej nedrblo v hlave a počuvala čo jej hovorim všeobecne a aj o tom buranovi ... škoda reči no

No ano vo vzťahu ak si pamatas toho super kamoša, tak ešte stále si nedal pokoj..

Maoam

vo vztahu? ci nieco ine?

Fero, ona si neznicila zivot, ona ho nicila aj inym..ona musi pochopit, co robi a podla potreby sa zariadit dalej. To je vsetko len a len jej rozhodnutie a zodpovednost.