Diagnóza: Príliš dobrý a citlivý

Príspevok v téme: Diagnóza: Príliš dobrý a citlivý
Fero M.

Ahojte všetci, ani neviem sám prečo tu píšem. Možno ma niekto pochopí, niekto povzbudí, neviem..

Pred paru mesiacmi sa mi skončil dlhoročný vzťah, všetko bolo pekné, milé zlaté. Nastali však časom problémy z jej strany a všetko sa začalo rúcať. Prečo? Neviem. Nevyrovnanosť, nervozita, zmeny nálad a ja som nevedel ako jej pomôcť. Nájdi si inu, si priliš dobrý je veta ktorú nechce počuť nikto.
Voláme si píšeme doteraz, rozišli sme sa v dobrom, ale neviem sa stým zmieriť, lebo neviem kde som spravil chybu a čo mam na sebe napraviť..
Stále sa snažím, volám, píšem, túlim sa, milujem, neflirtujem, pijem raz za 3 mesiace, nefajčím, mám dobru prácu, som zdravý, vysoký, tmavý, vraj sympatický, cvičím a robim všetko čo len môžem pre milovanu osobu.
Našiel som si teraz novu známosť, od začiatku počuvam, že takého vždy chcela, že aký som, že to asi ani pravda nie je ale čo mám z toho? Zase sa opakuje to že 4 dni je dobre a potom 2 dni má zmeny nálad, nevie či začať vzťah či nie atd..
Nechápem to už.. Neviem či su ludia takí, alebo ja mam smolu alebo neviem...

Chcem milovať, dať všetko tej druhej a len mám stále viac pocit, že ak budem odmeraný s chybami, tak to je práve to čo ženy paradoxne hľadajú...

kafe

fero, neber život tak vážne! A hlavne NEBOJUJ so sebou, nemeň sa na niečo čo nie si, lebo už teraz ti hovorím - prehral si, nepodarí sa ti to. Skôr skús zmeniť pohľad na vec. To čo považuješ za normálne ty, neni normálne pre druhého. Byť bláznivý je zlé? Neni to väčšia sranda? Uvoľni sa trochu.. nebuď zošnurovaný normálnosťou. Ak ti to ešte nik nepovedal, tak chlapče, aby si vedel, nie si normálny :)

Fero M.

Napadajú vás ešte nejaké rady okolo toho?

Okrem tej jemnej ignorácie. Viem že jej veľa volám a ked snou pisem, tak sa vkuse pýtam ako sa má, čo robila a terpem tam kopu smajlov a všetkeho atd...

Fero M.

Len zistiť, kde sú hranice tej jemnej ingorácie a podobne, nebude jednoduché asi.

A máte pravdu, asi sa nesprávam ako muž ale asi ako žena v mužskej koži. Bude mi to trvať prerobiť sa na menej citliveho a...

Fero M.

Máš pravdu, snažim sa ale ako vravim stojí ma to neskutočne veľa síl bojovať s vlastnou povahouo a ešte ked vieš že si normálna a máš sa premeniť na neičo čo vlastne v reálnom ponímaní je trocha bláznivé

kafe

Tak som možno trochu mimo ja. Byť jemne zlý je celkom v pohode. Neboj sa toho. Už si o jeden vzťah prišiel, keď si bol len dobrý. Skús teraz robiť niečo inak.

m,mlk

Fero M., nepochopil si to, ked pises, ze v kurze su ine hodnoty ako slusnost a pozornost. Zeny chcu slusnych a pozornych chlapov, ale to neznamena, ze sa tym zenam budu vo vsetkom prisposobovat. Chlap musi mat vlastny nazor, vlastne postoje, ktore si dokaze obhajit, vlastne zaujmy atd.
Este je divne, ze si napisal, ze prilis chces milovat. To nemozes chciet. To znie prilis zufalo. Bud milujes a priatelka to citi, alebo to zufalo chces, nechces ju stratit a ona to potom citi tiez a jasne, ze sa jej to nepaci.

Fero M.

Ale ved ja sa mám rád, športujem, robim veci čo ma bavia, chodim vonku s priateľmi, na chaty, lyžovačky, dovolenku, futbal, hokej, biliard, bowling, plavaren, wellness, všade proste, viem si sam pre seba spraviť čas a plán. Ale ten pocit mať niekoho kto vás čaká a potrebuje je na nezaplatenie

Fero M.

Stále sa opýtam, aký mala den, poprajem dobru noc a všetko, napíšem jej raz za čas čo k nej cítim, že mi na nej záleží a tak, ale čím dalej ako píšete, tak si uvedomujem, že je to chyba a je to trošku aj choré podľa mňa, teda to že paradoxne opak je žiadaný. A asi hľadám príliš môj obraz v ženskej podobe, čo je zrejme nereálne.. Ale bol som vychovaný k slušnosti a pozornosti ale zjavne su v kurze iné hodnoty.

Tým, že sa niekedy snažím byť aj jemne zlý sa aj bojím že prídem o nu týmto spravanim

kafe

Fero, poznáš vetu: Miluj svojho blížneho AKO SEBA SAMÉHO? Toto strašne veľa ľudí nepochopilo. Aj ty si jeden z nich. Tak začni mať rád aj SEBA, nie len druhých.

Fero M.

Asi to je fakt tak, ked jej poviem, že idem niekam vonku, je ihned nerovzna, vypytuje sa nenápadne a ked sa jej neozývam tak sa ozve sama. Ale je to normálne toto???? Prečo sa tak správaju? Môj problem je že chcem až veľmi milovať a príliš sa snažím to viem, ale tak neviem byť iný a dosť ťažko pretváram svoju povahu.
Ked aj ingorujem ako dnes, tak ma to stojí dosť veľa síl a nervozita je vkuse... Chápem aj ten žesnký postoj že nuda atd.. a asi to aj tak bude. S bývalou sme boli spolu skoro 6 rokov a ani raz sme sa nepohádali a nezložil som jej mobil... asi som chorý fakt...