prestante s tymito radami

Príspevok v téme: prestante s tymito radami
takuzdost

omg. vzdy, ked niekto pise nieco typu ,, neviem zit, nechcem zit, spacham samovrazdu, nema to zmysel, zivot je nanic, nevladzem zit", viete si predstavit, ake je protivne, ked pisete ,,niekto iny by za tvoj zivot dal cokolvek, niekto iny chce zit a nemoze a ty si ho nevazis, kolko ludi je chorych a dali by vsetko za tvoj zivot".. moj boze, viete ake je to otravne? nemozete s tym prestat? je to uplne nepodstatne, iba nejaky inteligentne znejuci zvast. Fakt je to hrozne otravne. A to nepatrim k ludom co by dostali takuto radu, ale na akukolvek podobnu temu kliknem, vidim tam takychto mudrcov s uplne rovnakymi radami.

Meretseger

To je jasné. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že je buď pokus, alebo ti to už za to nestojí a rovno skočíš pod vlak.

Meretseger

Na samovraždu mám svojský názor a myslím si, že človek si od nikoho nemusí pýtať povolenie, či musí žiť.
Ranenie blízkych ľudí je druhá vec. Podľa mňa každému ide o to svoje a vzniká z toho patová situácia, ale každopádne by som už neodsudzovala ľudí, ktorí sa rozhodnú pre tento krok. Je to ich voľba. Rozhodne som však za to, aby vyhľadali pomoc, i keď je to všetko len v nich. Nepomôžu im žiadne slová, ak to naozaj urobiť chcú... že áno?

natusa42

presne tak,súhlasím so zakladteľkou,ale to každý povie .-..
nepovie to jeidne ten,čo má rovnaké problémy -poznám dôverne ..ver mi ,milá zakladateľka

slnečnicaa

ooo, koľko citácií mojej osoby:-)
Genesis, tak daj príklad nejakých ľudí, nemusí byť konkrátny, len všeobecne

J111

Mne poradila moja doktorka toto:
no a co, ze chcete spachat samovrazdu! Kolko ludi denno denne umrie a nic sa nedeje:D Tak ma to preslo:D Aby sa nieco dialo:D
Dobra rada, ze?

Genesis

slnečnicaa citacia

Napriek tomu si myslím, že ak sme na svete, mali by sme si to vážiť. Aj keď je ten život občas skurv..ý, dáva facky jednu za druhou, treba ho jednoducho žiť

hehe zabavne :) ... ja len tak rozmyslam ze kde ostala logika v tom tvrdeni :)

osobne si myslim ze nik nemusi byt vdacny za zivot pretoze u mnohych ludi sa zivot zivotom ani neda nazvat

Viktorien

@aisha5 - prežijú len tí najsilnejší!
@slne4nicaa - "Napriek tomu si myslím, že ak sme na svete, mali by sme si to vážiť. Aj keď je ten život občas skurv..ý, dáva facky jednu za druhou, treba ho jednoducho žiť." - každý je si tvorcom vlastného šľastia sám "väčšinou" , so životom sa treba pobiť a nie len príjmať a pridám jednu múdrosť ktorá to vystihuje " Nezáleží koľko rán dostaneš, ale koľko ich zneseš a postavíš sa znovu na nohy!"

daruška

dobrý večer,
ku konštatovaniu "tak už dosť" môžem na základe osobných skúseností povedať, že túto formulku môže vypustiť z úst iba niekto,kto na vlastnej koži nezažil " také nepodstatné maličkosti", aké prináša hlboká forma depresie, úzkostné stavy, či panický strach. Ku všetkým týmto "hlbokým zážitkom" som sa dopracovala vďaka dvom momentom:
- "odbornej starostlivosti" našich lekárov (2 nevydarené, presnejšie povedané zbabrané operácie, predávkovanie liekmi, zlá anestéza a jeden kolapsový stav)
- a svojej tvrdohlavosti voči ich liečbe (hormonálnej a neskôr psychofarmateucitckej). Proti liekom som bojovala cca 3 roky a dodnes sa čudujem, že som to všetko prežila...
Poznamenávam, že som v svojej podstate veľmi optimisticky založená osoba, ktorá si vedela vždy so všetkým poradiť, doma, v práci, s deťmi...no toto bolo aj na mňa veľké "sústo". Moje resumé: nikto nikdy nebol v koži toho druhého a nikto nikdy nemá právo niekomu povedať" tak už dosť!