Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pravidlá reklamácie

Príspevok v téme: Pravidlá reklamácie
Ask

Zdravím, mám menší problém s PC, kúpil som ho cca pol roka dozadu, prvý krát padol windows, opravil som si to, druhý krát padol windows dal som ho reklamovať. Opravili ho, no zase sa to všetko zosypalo, zrejme bude vadný disk a PC by som chcel vrátiť. Lenže spoločnosť tvrdí, že je to moja chyba, že PC bol v dobrom stave, čo ďalej robiť? Mám nejakú oporu v zákone alebo niečo podobné? ďakujem za názory

Ask

Ale ja sa do toho moc nerozumiem vieš, neposlal by si mi mail, žeby som ti poslal foto, čo mi to tam vlastne píše?

AdamKrt

Pravdepodobne pojde o vadny sektor na HDD. Ten sa da prekontrolovat, ci neobsahuje poskodene sektory. Utilitkami od vyrobcu, alebo napr. s pomocou HDTune, ci ine.

Pripadne to moze sposobovat vadna RAMka, alebo jej zla konfiguracia. RAM sa da otestovat zase s pomocou Memtest86, alebo Goldmemory.

Ask

Ja som nemal ako poškodiť Windows ani disk ani nič podobné. Na pc chodím len na net a bežné veci ako pozeranie filmov, počúvanie hudby, nesťahujem ani neoverené programy, používam antivírus, dokonca mám aj protinapätovú rozdvojku, či ako sa to volá. Windows mi aj tak padol, proste vypisuje chybu, niečo v tom zmysle že sa nedá čítať z disku. Windows som si samostatne preinštaloval no zase to padlo. Dal som to reklamovať, po troch týždňoch mi pc vrátili, vydržal tri zapnutia a zase to všetko padlo. Dokonca disk D ako keby sa stratil, vôbec ho tam neukazuje, dva krát som prišiel o všetky údaje uložené na disku. Telefonicky mi bolo oznámené, že je to moja chyba, že PC bol v poriadku, no ja som ho nemal ako pokaziť.

rony26

"spolocnost tvrdi, ze je to moja chyba..."...to je vysledok neuznanej reklamacie ci len ich nezavazna odpoved na tebou popisany problem?...vyuzi poradenstvo na pravaspotrebitela.sk...a potom sa pripadne obrat na Slovensku obchodnu inspekciu

AdamKrt

Co to je padol Windows ?

To moze mat X pricin.

Ked niekto predava PC s predinstalovanym operacnym systemom, tak garantuje FUNKCNOST PC, po stranke hardveru a to, ze nainstaloval system a ten je stabilny. Garantuje to len v stave nezmenenom, cize oprava moze znamenat len to, ze ho da do povodneho stavu, ako z vyroby.

Lenze u uzivatela moze byt zapojeny v nevyhovujucich podmienkach, napr. vadna iskriaca zasuvka. Uzivatel moze zmenit jeho parametre - typicke je pretaktovanie, ked kazdy frikulin si mysli, ze prestavi par hodnot a PC pojde tak isto, len rychlejsie. Alebo staci sa pripojit na net, dojde k zavireniu, ci pre vypadok prudu, moze dojst k poskodeniu udajov na disku.

Reklamovat to samozrejme mozes, ale da sa jednoznacne preukazat, ci je PC vadne, alebo nie. A ak sa chyba nevyskytne, mozes mat neopravnenu reklamaciu.

Ak si si nie isty, daj to niekde, inej firme na posudenie - ale bude to nieco stat.

Ono to totiz moze byt s velkou pravdepodobnostou Tvoja chyba.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pravidlá reklamácie - Fórum - ZDRAVIE.sk