odstranenie korena?

Príspevok v téme: odstranenie korena?
[zruseny8]

z jedneho zubu (mojim vypoctom dolna lava sestka) mi ostal cisto uz len koren. je mi jasne ze to pojde von a minule mi zubar povedal, ze sa to bude horsie robit ked nebude mat za co chytit a ako ho tahat. vedeli by ste mi prosim vas povedat, ako bude prebiehat to odstranovanie korena, aby som sa vedela pripravit na to? mam strach zo zubara, preto sa takto dopredu pytam..diky :) jaaj este mi napadlo: to mi bude robit normalne moj zubar v kresle alebo ma posle na stomatochirurgiu alebo kde?

patriciaaa

zubárka ti pichne injekciu na umrtvenie a je to na tebe, ako to budeš prežívat ... ale nemalo by to boliet, je to len nepríjemné /napr. tie zvuky okolo toho/ ... akoby ti tahala zuby až kdesi "z hlavy" :D ...

patriciaaa

ja som mala koreň už čiastočne zarastený a mne ho vyberala moja zubárka s tým, že sa o to iba pokusi a ak by to nešlo, poslala by ma na chirurgiu ... naštastie sa jej to podarilo - s akýmsi háčikom, ktorým ho povytiahla a klieštikmi nejako uchytila a vytiahla von. ak by si šla-šiel na chirurgiu - neviem, ako sa to teraz rieši, no mala som dva zuby koreňmi zrastené - to bolo ešte pred takými 10 rokmi a áno, dal mi plachtu cez tvár a bol tam len otvor na ústa ... ale možno to bolo z toho dovodu, že som mala okolo 15 rokov, tak až sa nevylakám z tých všelijakých kladiviek a klieští ...

Damme

no ja viem podla brata....poslala ho na chirurgiu....tiez mal len korene...injekcie a vybrala mu....takym hákom ich podbere zevraj:D