Ochorenia tráviacej sústavy

Príspevok v téme: Ochorenia tráviacej sústavy
Janyna

Prosím o radu.Neviem si vyliečiť zápal žalúdka a pažeráku.V septembri som si uvedomila,že,mám zvláštnu chuť v ústach,alebo ako keby pálenie.Aj žalúdok ako v ohni a nechutenstvo.Brala som lieky na zníženie kyselín,potom v oktobri gastroskopiu,kde sa zistil ten zápal a reflux.Pribudli ďalšie lieky na zníženie kyselín a proti vracaniu.A doporučená šetriaca diéta,čo som už aj dodržovala.Skoro nič nemôžem jesť,stále mi je zle.Netrávi mi,vraciam a nie sú tam ani žiadne šťavy.Neviem,či sa správne liečim,keď sa mi nelepší ani trochu.Skúšam aspoň bylinkové čaje:repik,šalviu,kamilky.Tlak a pálenie v žalúdku až do úst nepoľaví ani na chvíľku.Prosím o radu.

maciocicka

Ahojte, zaludkari. Tento popis problemov so zaludkom, presne zapada do popisu podla Tradicnej cinskej mediciny stavov, ked sa najcastejsie stresom zacne stiesnovat Plynula cinnost Pecene a zablokovane toky energii zacnu "utocit" na zaludok. Podla TCM ma byt energia zaludka smerovana smerom nadol. Ak sa z nejakeho dovodu(vid. popis vyssie) obrati energia-Qi zaludka do protismeru-teda nahor, zacne so sebou tahat kyseliny zo zaludka az do pazeraka alebo hrdla. Vtedy pocitujeme kyselinu. Ale, napriklad aj horku chut v ustach, hlavne po ranu, v tazsich pripadoch aj cely den. V zaludku sa zvysi " horucost" a to je ten pocit, ktory vnimate. Ak ale nemate kyselinu v zaludku, lebo si ju znizujete, potom ani nemoze dobre travit. pozrite si clanok Helicobacter Pylori na stranke www.tcmclinic.sk ( v bloku- Aktuality). Tradicna cinska medicina vie tieto stavy velmi dobre riesit prostrednictvom bylinnych odvarov.
Z nasich bylin su dobre na precistenie zaludka vsetky povahou chladne byliny - ale najma vrchna cast pupavy-listy, vsetky zelene listy-teda listovy salat, bylinky ako mata a medovka len okrajovo. Ak je stav, ale takyto vazny, jedna bylinka uz tak dobre nezaberie. Co sa stravy tyka, nejest velmi chladnu a aj mrazenu stravu, aj ked je na nu asi chut. Skor jest ako babatko-len kase, ryzu, dusenu zeleninu, aby sa zaludku odlahcilo.

- mira

Janyna, tvoj stav je dosť vážny. Neviem, akú šetriacu diétu ti prepísal dr. Pravdepodobne nie moc účinnú. Z mojej skúsenosti na tento stav ako prvá pomoc je výborné pšeno. Je to liek na žalúdok, spolu s varenou cibuľou ainou guľatou zeleninou s malou štipkou soli. Pšeno po prepláchnutí vodou varíš vo vode v pomere asi 1:2,5 20 minút. Cibuľu varíš v troške vody menej ako 20 minút.
Potom zaraďuj i ďalšie druhy zelenín a obilnín.
V prvom rade sa vyhýbaj potravinám, ktoré tvoj stav zapríčinili, a to je rafinovaný cukor a všetky sladkosti, živočíšne potraviny, biela múka, chémia a povzbudzujúce látky vrátane kávy.

jadana

Tiež mám také žalúdočné problémy, pálenie
akoby zo žalúdka až do krku. Pritom mám vraj málo kyseliny žalúdočnej. Lekárka mi dala Nolpazu užívať. Pálenie ostalo stále, nalačno aj po jedle. Keby to bolo také jednoduché ísť k lekárovi sa poradiť, ale aby tam človek išiel čakať od 6 hod. ráno. Vie niekto poradiť?