Moja mama ma už prestala mať rada

Príspevok v téme: Moja mama ma už prestala mať rada
Steve14

Začínam si myslieť že mama ma už vobec nemá rada.Teda ja si to nemyslím ja to viem.Ona mi to totiž aj sama hovorí.S mojou mamou už skoro vobec nevychádzame ustavične sa len hádame a hádame.Ona mi nadáva otrasnými nadávkami typu špina kok.a pod.Mám len 15 a viem že ja tiež niesom bez viny.Vždy keď sa hádame jej povravím aj ja škaredé veci ale ja to proste nezvládnem byť ticho a niekde v kútiku počúvať jej otrasné nádavky.Dokonca mi neraz povedala aj pupuš a pritom som jej na to nedal žiaden dovod.Vždy po hádke si hovorím ako ju neznášam lebo si pomyslím že ona ma neznáša tiež a vždy si hovorím že ja toto nikdy nedopustím že ja sa nikdy so svojimi deťmi nebudem rozprávať takto.Mama nieje na tom finančne dobre a otcovi to nechce hovoriť lebo vie že on by jej ešte za to aj vinadal že nevie šetriť.Tak si dokonca požičala peniaze aj od mojho mladšieho brata.A pritom viem ako jej je to ľúto a potom je to ľúto aj mne.Vždy sa mi tlačia slzy do očí keď si spomeniem na to čo mi povedala babka ako to bolo kedysi všetko inak aká bola mila a dobra a mala ma rada.Škoda že ja si to už nepamatám pamatám si ju len takúto.Dokonca už premýšľam čoraz častejšie aj o smrti.Už fakt neviem čo budem robiť. :(

Matia

mereyseger ano mam jedneho brata, no toho tak bila az kym mu nezacal tiect krv z nosa. Je najoblubenejsie tyranizovanie bolo, ked som zacala trpiet psychickou poruchou-poruchou stravovania. Nemohla som nic jest-patologicke nechutenstvo. Zo stresov, co mi robila. A vies, ako to riesila? Nezobrala ma ku psychologovi. Posadila ma do kuchyne, zatvorila dvere, polozila predomna plny tanier a taku mi strelila, ze ma zaliala krv. A zacal po mne vrestat, ze "zer, zer, lebo ta tu zabijem". Ja som za strachu zacala jest. Dusila som sa a po par sustach prestala a ona ma zacala fackovat. Takto som dojedla zo starchu cely tanier a potom som sa pozvracala a na to ma zbila, lebo vraciam. Takto mi "pomahala" vyriesit moje nechutenstvo. Trpela som este viac, bola som ako kost a koza, ale rodina to "nevidela". Toto je iba mala ukazka z toho, co mi robila. AK mi niekto povie, ved pochop mamu, ona ma tiez svoje bolesti, je mi ZLE. Ta tvoja je tiez dobra psychopatka!!!

Meretseger

veve_IX: Isteže treba liečiť aj rodičov, ale koľkí si priznajú, že majú problém? Odporúčala som svojej matke psychológa/psychiatra, a dozvedela som sa akurát to, že blázon som tu ja, keď k nim chodím, nie ona, jej pomoc netreba :D
Bez ochoty liečiť sa sa toho veľa nestane.

Meretseger

Matia, máš súrodencov? Ja hej, troch starších bratov, a síce si hovorím, že načo sa tým zaoberať, ale dlho ma zraňovalo, ako sa správa k nim a ako ku mne. Im prepáči absolútne všetko, sú priam jej miláčikovia. Jeden z nich ma v detstve sex. zneužíval, a keď som to povedala mame, vysmiala ma, že si vymýšľam, aby som vyštvala brata, že ten by nič také nerobil, a podobné veci. Po tom som na ňu načisto zanevrela a je pre mňa cudzincom, neverím, že si k nej ešte niekedy nájdem cestu.
Popravde, tieto pocity mám od nejakých 12 rokov, a až keď som sa v 18 (teraz mám 20) vrhla do terapie, pochopila som, že nemá cenu zžierať sa zlým vzťahom, čo s matkou mám. Napokon si to vždy odnesiem len a len ja, a ona je tá najlepšia.. cheers!
Podľa mňa je prospešné pretrhnúť akékoľvek citové väzby - pokiaľ to zatiaľ nejde fyzicky, t.j. vypadnúť z domu. Človek sa tým oslobodí.

veve_IX

Ja netvrdím že tým deťom netreba pomôcť, jasné že áno. Ani v najmenšom neobhajujem konanie ich rodičov, len si myslím že nielen deťom ale aj im treba pomôcť. Liečiť treba čo je choré. Ak vytrhneme zo zeme rastlinu ale koreň zostane v zemi, bude vyháňať znova...

Matia

Meretseger, nieco mi hovor, ja som bola len kus nepodstatneho predmetu v rukach mojej matky... Kopla si do mna, kedy chcela, ponizovala ma kazdy den... Kolkokrat som si hovorila, ze naco ma porodila, ked ma nechce? Utiekla som od nej a urobila som dobre. Ona si nezasluzila mat deti. Kolko dobrych zien tuzi po detoch a nemoze ich mat. A taketo zrudy bez citu ich maju... Je to nespravodlive

Meretseger

matia, súhlasím s tebou. Neverím, že každá matka má rada svoje dieťa. Občas mám dojem, že niektoré deti sú ako hračky, ktoré rodiča bavia, kým sú "nové", potom baviť prestanú, a tak ich odkopnú.
Niekedy nie je dieťa svojim rodičom nič dlžné. Je síce pekné, že sa oň starajú, ale pokiaľ ho psychicky/fyzicky týrajú a zvysoka naň kašlú, keď by ich dieťa potrebovalo najviac, má im byť stále vôbec za niečo vďačné? Či keď si napokon nájde nejakú pomoc (napr. terapia) a jeho/jej rodičia sú ešte aj proti tomu, pretože vedia, že za väčšinu ich problémov môžu práve oni? Čo je to sakra za rodičovstvo? Niektorí rodičia sú čisto zrúdy, nič viac, nič menej a že vôbec majú dieťa, je pomaly zločin.
Koľkokrát som sa chcela/pokúsila zabiť kvôli tyranii mojej matky! Koľkokrát som sa dorezala kvôli nej!
Verila by som, že Stevova mama ho už naozaj nemá rada. Podľa mňa je naivné veriť, že má len blbé obdobie, alebo čo.

Aisha5

Anika, ano, kazdy tyran, vrah a zlocinec ma svoj dovod. To teraz budeme hladat dovody, ze preco to robia a chapat ich a lutovat? Ved to je chore, ked oni sa nechcu liecit, preco by to mali druhi robit za nich. To je akokeby pedofil zneuzil dieta a my teraz prideme k dietatu a povieme mu: "Vies, toho uja, co ta zneuzil, tiez zneuzivali v detsve. Snaz sa ho pochopit, ze aj on ma svoju bolest". Nieje to psychopaticke? Je to presne to iste, ako ked rodic zneuziva svoje dieta na psychicke tryznenie. Kazde zneuzivanie je kriminalny cin, nech uz je akekolvek. Psychicke alebo fyzicke. Obeti treba pomoct a nie nutit ju, aby chapalo svojho agresora. Iba hlupak moze chciet nieco take.

Annika1987

Aisha, presne ako pises, dieta musi byt ochranovane a musi sa mu pomahat, a nie chciet od neho, aby chapalo rodica, ci dokonca aby mu nejako pomohlo. Od toho su dospeli!!! A hoci ma niekto 15 ci 16 rokov, je to stale zranitelne dieta, ktore nicomu nerozumie. A ustat to bez ujmy a utrpenia, to je nad jeho sily.

Aisha5

Veve mozno si nezazila az taku situaciu ako poniektori. ALe deti sa boja, oni nechapu, ze rodicia ich biju a ponizuju preto, lebo maju problem. Vysvetli 15 rocnemu dietatu, ze mama trpi dusevnou poruchou a preto ho nazyva kokotom. Ci ty si to prestavujes takto? Mama zbrechne na dceru: " ty pi*ca!" a dcera podla teba: "mamicka, mas nejaky problem, mozem ti pomoct?"
Nebud naivna. Tyrane deti same potrebuju psychiatra, lebo su na dne. Nieto este pomahat tyranom, aby sa citili dobre.

veve_IX

matia práve preto že som sa s tým stretla, píšem to čo píšem. Sú to skúsenosti viacerých. Môže sa ti to zdať absurdné, môžeš sa na tom zasmiať...ale tým nič nevyriešiš. Ak to chce Stevie uľahčiť predovšetkým sebe, môže sa skúsiť na problém pozrieť inak ako väčšina. Nehovorím že to je ľahké, bezbolestné. Nie. Je to cesta k poznaniu. Ak veci človeku dávajú zmysel a je ochotný prijať že takto to je, kríž sa stáva ľahším.
Prajem veľa trpezlivosti.