Pes v byte - je to horror?

Príspevok v téme: Pes v byte - je to horror?
mimi321

sestra si kupuje psa - fenku vlčiaka. o tri týždne má ísť pre ňu a ja už teraz prežívam horrory. nikdy sme nemali doma psa. bývame v byte, dosť malom. neviem, čo ju to napadlo a prečo jej to naši dovolili. asi v slabej chvíli. teraz majú už aj rodičia trocha obavy, ale nechcú jej pokaziť radosť. sestra má 17 rokov a sľubuje hory - doly, ako sa bude o fenku svedomito starať a ako ju vycvičí. veľmi sa na to nespolieham. nikdy som nechcela mať psa v byte. pokladám to za nehygienické a za týranie psa aj ľudí. ešte tak malého izbového, to by som bola ochotná akceptovať, ale nie vlčiaka. ten patrí na dvor a nie do bytu.
veľmi vás prosím, ktorí máte takého veľkého psa, napíšte mi, ako sa mám na to pripraviť a čo mám vlastne očakávať. mám taký strach, že by som sa najradšej odsťahovala. vďaka za vaše rady!

Nicoll

pes v byte v ziadnom pripade nemusi byt horor,vsetko zavisi od majitela ako k psikovi pristupuje a ako ho vychova...

dazdovka666

Aj ja som radsej, ze to nakoniec takto dopadlo... A pre Jaho_Odku... Jasny priklad nezvladnutia socializacie a vychovy steniatka :) Prosim, psika si uz radsej nezaobstaraj v buducnosti :).

Livia_

Jaho_odka, ja mám kóliu, chovám ju v byte a ona ani ako šteňa nezničila vôbec nič ! Nie je preto pravda, že väčší pes narobí v byte viac škody. Toto plemeno môžem skutočne len odporúčať každému!

1. ella

Ahoj, ja som sa vždy bála psov a napokon mám doma krásneho bieleho pudlíka - má 13 rokov a je veľmi milý, aj keď prvý rok a pol som mala s ním starosti ako s každým šteniatkom. Výhodu to má, že nenachádzam po ňom v byte žiadne chlpy, pravidelne každé 2 mesiace ho dávam strihať, a hlavne, veľmi málo šteká a veľmi veľa spí. Nebývam síce v paneláku, ale myslím, že tento psík je vhodný aj tam. Už teraz je mi za ním smutno, lebo určite odíde skôr ako ja :-(((

JahO_Odka

Mimi, mala som pol roka šteniatko v byte. Bol to HOROR!! Nie len, že ho musíš socializovať a naučiť základným hygienickým návykom (o mláčkach a hovienkach za gaučom ti ani nebudem hovoriť :D)
Najhoršie na tom bolo, že poničil celý byt. Okúsalo to koberce, sedacie súpravy, topánky, dokonca rozdriapal stenu v dvoch miestnostiach. Ani na hodinku sme ho nemohli nechať samého, lebo plakal, skučal a od zúfalstva trhal všetko okolo seba.
Keď podrástol, tak sme to už nemohli vydržať a odniesli sme ho k starým rodičom strážiť dom.
P.S. bol to úplne malinký psík. Šteniatk orieška - kríženec foxteriéra s niečim neidentifikovaným :) Keď také niečo malé narobí takúto spúšť, tak nechci vedieť, čo bude dorábať vlčiak.

mormon

mimi, schvalne som si vyhladat tvoju temu, lebo som tu pred chvilou cital nieco o inom psovi. a tuto tvoju temu som od zaciatku sledoval. tak fajn, ze nakoniec ste si toho psika rozmysleli. to by fakt nebol dobry napad. mam styroch psov naraz, ale ja som psickar od narodenia, tak viem co to obnasa. jeden z nich je beauceron, neviem ci to plemeno poznas, tiez mohutny a temperamentny. vacsi ako vlciak a prve dva roky daval zabrat. mam aj NO, ale to je nic proti argentinskej doge, tu som si kupil nedavno a mozem povedat, ze mam najblizsie mesiace o zabavu postarane. no ale ja to robim rad, lebo ma to bavi. len ti musim dievca povedat, ze ked si kupis take narocne temperamentne plemeno, tak musis mat nan strasne vela casu. ja napr. pracujem doma pri pocitaci, psom sa venujem niekolkokrat denne velmi intenzivne. zacinam skoro rano a koncim neskoro vecer. medzitym mam samozrejme cas aj na pracu a sem-tam na ine aktivity, ale hlavny program su psi. aj keby to bol len jeden a napr. to cevecko, co ste chceli kupit vy, aj tak by to bolo vela hodin denne. bez tvrdeho vycviku mozes mat akurat nejakeho malickeho orecha, ktory sa ti bude tocit okolo clenkov, ale nie psa ako vybrala tvoja sestra. takze to nakoniec dobre dopadlo.
a mali ste stastie aj na chovatelsku stanicu, kedze vam hned vratili vsetky peniaze - teda zalohu. precitaj si tu inu temu o kupe psa a uvidis, ze ta rodina natrafila na dobreho vydriducha.
ked budete raz chciet psa uz vazne, najskor si o tom vsetko nastudujte a vyberte si plemeno podla toho, kolko casu mu mozete venovat. maj sa!

mimi321

ahojte, tak vám len chcem povedať, že sestra si to s kúpou tej fenky rozmyslela. rozhodla sa, že ide na rok do zahraničia, aby sa trocha oťukala a nebola taká introverťáčka. uznala, že nemôže nám dať na starosť jej psa, lebo nikto z nás troch (rodičia a ja) sme po žiadnom psovi netúžili. ale aj tak odchádzame v lete bývať k dedkovi. ona už zaplatila zálohu a myslela si, že jej tie peniaze prepadnú, ale tí chovatelia len čo im oznámila, že psa neberieme jej hneď poslali naspäť celú sumu. tak som rada naozaj že to takto dopadlo a žiadny horror sa nekoná. ďakujem vám všetkým za pomoc!