FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Duodenogastrický reflux – antralna gastritida – metaplazia

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Duodenogastrický reflux – antralna gastritida – metaplazia" v článkoch
  • Samuel23.01.12 08:11??.??.158.32

Žalúdok ma trápi už niekoľko rokov. Na gastroskopii som bol už niekoľko krát. Posledne spomínané výrazy u gastrológa boli funkčná dyspepsia, antrálna gastritída s miernou metaplaziou a duodenogastricky reflux (spätný tok žlči do žalúdka). Lekár mi predpísal najprv costi + helicid bohužial bez vysledku. Tým pre nich liečba skončila a ja som ostal odkázaný na google. Takže som naštudoval čo sa dalo a postupne som skúšal veci čo by mi mohli pomôcť ako napr:

1.kombinácia venter + ganaton – vysledok mierne pozitívny

2.celý citrón vymačkať s každým jedlom – výsledok mierne pozitívny

3.4 lyžičky jablčného octu s každým jedlom – výsledok neutrálny

4.betain HCL 650 + pepsín – jedna tableta s každým jedlom – výsledok mierne pozitívny

5.tráviace enzými typu pancreolan – účinok negatívny, (problémy so stolicou a chudnutie)

6.tráviace enzýmy komplet (pancreatin + iné enzými) - výsledok negatívny (chudnutie, problémy so stolicou)

7.tráviace enzýmy komplet (pancreatin rastlinného pôvodu + iné enzýmy rast. Pôvodu) – výsledok mierne pozitívny

8.psyllium – výsledok neutrálny

9.ľanové semeno – výsledok neutrálny

10.repíkový čaj – výsledok mierne pozitívny

11.rumančekový čaj – výsledok neutrálny

12.klystir – výsledok neutrálny

13.zmena stravy a rozne diety – výsledok neutrálny

14.hladovka – výsledok mierne pozitívny

15.posledné jedlo 4 hod pred spaním – výsledok mierne pozitívny

16.spanie v naklonenej rovine – výsledok neutrálny

17. probiotiká komlexné – výsledok – negatívny

Bohužiaľ všetko čo som doposiaľ skúsil ma môjho problému nezbavilo. Daný problém riadne strpčuje život. Chcem sa spýtať kto mal náhodou podobné problémy a dostal sa z toho alebo hoci kto iný čo by vedel poradiť čo by som ešte mohol skúsiť tak nech prosím poradí bo ja som už vážne v koncoch.

• jaaarka15.10.13 14:25??.??.175.69

DR mi diagnostikovali na gastru 3 roky po operaci žlučníku.3 roky se trápím,stálé nevolnosti,tlak apod.Nemohu už jíst nic,jen přísnou dietu a i po velmi dietním jídle mi bývá těžko.Žádné předepsané léky,ani volně dostupné léky mě nezabraly.Někdy pomůže trochu bylinný čaj žaludek-střeva od Teekane,ale hlavně malé velmi dietní porce.zavítala jsem na tyto stránky a zkusdila jsem - mléko před spaním - bylo mi v noci zle.Dále psyllium - řekla bych,že pokud žaludek neprovokuju méně dietním jídle,tak pomáhá.Dietní jídlo v rozumném množství a psyllium.

• Cestovatel3005.04.13 15:35??.??.233.65

Mne sa tiez zvykli tieto problemy objavovat a samotne aj vymiznut, kedze ziadny liek ani pripravok nezaberal. Problem bol samozrejme v strese a unave( kazdy den len 5 hodin spanku). Takze som maval teda aj mam obdobia kedy mi je rok a pol dobre a potom mam polroka funkcnu dyspepsiu. A je jedno co robim vysledky su podobne ako pises. Najlepsie sa mi osvedcilo nerobit nic vypadnut niekam na vylet a zabudnut na to.. a cuduj sa svete ked clovek na to nemysli tak po 2 tyzdnov sa mu to postupne vytrati.

Pre mna su tabletky stressor. Ked ju beriem myslim na to ze mi nieco je co mi zas pripomenie ze ma nieco boli. Vzdy to tak dopadlo ze som tabletky bral a potom prisiel nejaky vylet alebo cinnost kde som zabudol napriklad zobrat jednu dve potom som vynechal den po par dnoch mi bolo lepsie a kvoli inym cinnostiam a zabavkam som sa na to vykaslal a za par dni som uz ani nevedel co mi bolo.

• Rezka05.04.13 15:13??.??.0.17

Všetko čo píšeš som zažila nič nepomohlo tak som skúsila svoje na noc vypi mlieko , keď ho neznášaš tak zakysanu, acidko, jógurt, ale mlieko je najlepšie a radím to aj tým čo majú po operácii žlčníka. Mlieko zneutralizuje natečenú žlč počas noci do žalúdka a bude Vam všetkým omnoho lepšie, ja som si už nevedela po operácii dať rady s hnačkou. Lekári mi zakazovali mlieko na hnačky a mne práve pomáha len a len mlieko. Dúfam, že aj Vám to pomôže.

• RNG12.10.12 17:50??.??.254.77

Bryndza(mnam) zialbohu je kvasena nahodilymi mikrobami, proste nie je to prisne kontrolovany kvasny proces a teda sa v nej mozu nachadzat aj skodlive mikroby. Podobne ako v "domacej" kyslej kapuste.

Moja zena raz lezal 2 dni s horuckami a zimnicou po zjedeni bryndze.

Nespavost vyvolava rozne nervove problemy,(pozri cez Google.sk pod rng spanok a stres) klimakterium definitivne k tomu prispieva znacne, lebo pri hormonalnych skakaniach(zima/teplo)je aj zhorsene hospodarenie s mineralmi, co ovplyvnuje vsetky prenosy nervovych signalov a dokonca aj neurotransmisiu v samotnom mozgu. Odporucam ti brat yam, kde davka ucinnej latky , Diosgeninu, bude 200 mg denne. Zdoraznujem, na mnozstve samotneho jamu nezalezi, ale na celkovej davke diosgeninu, co v nom dostanes. Yam predavaju totiz s roznymi obsahmi diosgeninu, od 1% az do 16%, takze kupuj len taky, kde je presne urcena davka, tj. standardizovany.

• solet12.10.12 12:49??.??.85.242

RNG- dakujem za radu s jablkami. Inak moje telo si ich vyzadovalo v poslednej dobe samo. Takze Betain si mam nechat na horsie casy?

V mojom prispevku som sa zmienila, ze po tabletkach nemam problem, ale zabudla som na strasnu nespavost , sumenie v hlave a tlak v usiach. Neviem z coho to je, citila som to aj pred urcenim diagnozy a pokracuje to aj pocas liecby. Mozno klimakterium. Na nespavost si davam doplnok ku strave z Dr. Nona - Femseen. Ale niekedy 1 tobolka nestaci. Este som spominala, ze po liekoch sa citim fajn a nemam problem, ale vcera som zjedla navecer 2 suche hrianky s bryndzou a tršdka dusenej zeleniny. neskor som vypila pohar kefiroveho mlieka. Zrejme zla kombinacia, lebo mi bolo vecer veeeelmi zle.

Nakoniec mam otazku - ma niekto skusenost, ze z refluxu sa da vyliecit alebo upravit stav, aby sa clovek citil v pohode? Ako dlho to trva?

• orol11.10.12 11:51??.??.109.144

RNG, súhlasím s Tebou.

• RNG11.10.12 00:24??.??.166.169

Je plno roznych velmi uzitocnych liecivych bylin, zialbohu obsahy ucinnych latok znacne kolisaju v nich alebo su menej ucinne alebo existuju druhe ine pripravky z prirodnych ktore problemy travenia napravia lepsie. Ja sa sem snazim uviest len take prostriedky, co moje lekarske zdroje uznali za najucinnejsie.

• orol10.10.12 22:52??.??.110.130

Užívam tinktúry, alebo odvary z tkzv. horkých bylín na povzbudenie, regulovanie atď -zemežlč, horec, hrdobarka, vachta, očianka, puškvorec, mäta, atď - čo je poruke, ďalej byliny proti kŕčom- ak je treba - medovka, nátržník, aníz, rumanček, resp. ich zmes atď , ako aj byliny ukľudnujúce - valeríána, medovka, ľubovník atď... konzumujem cesnak cibuľu, chili, zázvor atď ( cesnak a chili každý deň ). Samozrejme disciplína, úprava stravy, zvyklostí V posteli pred spaním 2-5 min. autogénny trening - tiaž, teplo, "zdravotný problém" dýchanie, studené čelo )...

• RNG10.10.12 19:56??.??.166.169

Betain HCl nepodporuje tvorenie zaludocnej kyseliny, ale ju priamo dodava, totiz 26% vahy betainu HCl je samotna HCl,ktora je podstatna zlozka zaludocnych kyselin.

• RNG10.10.12 19:54??.??.166.169

Ked mas bolesti zaludka ale nikdy si nemala palu, tak to moze byt z refluxu z dvanastornika, ked sa ti plynami tlaceny obsah spolu so zlcou dostava do zaludka. Mnohi lekari dnes odporucaju na to mikrovlakniny, ktore tu zlc absorbuju, zrychlia posun v crevach(motilita) a tak sa zlc nedostane spat do zaludka. Zaludok je vyborne chraneny mazom proti kyselinam, ale nie je chraneny vobec proti silne alkalickej zlci.

Takze naprava je casto velmi jednoducha a sice zjedz 1-2 jablka tesdne pred spanim, to ti doda 3 az 6 gramov nikrovlakniny pektinu. Alebo si mozes zobrat ine mikrovlakniny, napr inulin, arabinogalaktan,. psylium, glucomanan atd, ktore tak isto do seba tu zlc nasaju a vynesu z tela von spravnym smerom.

Naviac mikroblakniny zivia nase probiotika, ktore nam zabezpecia az 70% vsetkych obrannych latok, ktorymi telo disponuje, tj prispeju viac, nez samotne telo je schopne.

• solet10.10.12 12:30??.??.85.242

Dobry den, potrebovala by som poradit. Mam diagnostikovany duodenogastricky reflux. Lekar sa ma pytal, ci som po operacii zlcnika, ale nie som. Predpísal mi prisnu dietu a lieky ITOPRID. Mala som stale bolesti zaludka po najedeni, v crevach sa mi stale vsetko prelievalo, palu som vsak nikdy necitila Hlavne sa mi vzdy velmi zvysil tlak a tep, zacala sa mi tocit hlava a nebola som schopna vobec fungovat Bola som aj na kardio vysetreni a tam mi predpisal lekar Tenaxum, aby sa mi tlak po najedeni nezvysoval. Zatial dodrziavam dietu a beriem tabletky a citim sa normalne. Precitala som si vase forum a zaujalo ma odporucenie od RNG kupit si v takychto pripadoch Betain HCL na podporu tvorby kyseliny. Betain som bez problemov zohnala, ale teraz mam dilemu, ci to mam vobec zacat konzumovat pri mojich liekoch(ITOPRID a TENAXUM) a hlavne, ked som nikdy napocitovala palu, niekto to vola zaha.

Poradte, prosim!!! Alebo sa mam spytat mojho gastro lekara?

• betty114.04.12 20:30??.??.223.82

Samuel, možno som toto forum objavila neskoro, ale možno sa tu ešte zastavíš. Ja mám dlhoročné problemy s antrumgastritídou a duodenogastrickom refluxe po vybratí žlčnika. Najprv som dostala Ganaton, Panzytrat/tráviaci enzým/ a Ursofalk /kyselina ursodeoxycholicm/ a problémy síce nevymizli, ale je to omnoho lepšie ako predtým. Teraz ich mám na len na jar. Predtým som bola so žalúdkom, kyselinou, žlčou v ústach a hnačkou odpálená každú chvíľu. A idem si vysúšať kurkumu, vraj to pomáha. A hlavne nemať hladný žalúdok. Jem po malých množstvách, ale aj 8x denne.

• RNG26.01.12 17:23??.??.254.77

Pala sa pantoprazolom da potlacit, potom sa do hrdla uz dostava len nekysle jedlo a nepali.

Samozrejme kvasenie a hnitie v zaludku to len zosilni a travenie znici.

• RNG26.01.12 17:21??.??.254.77

Samuel, ja platim menej, musis sa naucit kupovat.

Internet je volna oblast, kazdy si tam moze napisat cokolvek, ja by som sa tym neriadil ale skor lekarskymi radami z roznych ich periodik a knih, ktore odoberam uz vyse 17 rokov.

3 625 mg tablety betainu HCl obsahuju na vahu 26% kyseliny a je to dokopy tolko, kolko bezne zaludok vyluci kyseliny. Takze tych 10 tabletiek je hlupost, bez ohladu na to, kde si to cital.A mozes si to overit jednoducho, ako som ti povedal, na to staci pol litra az liter vody a 3 take tablety, rozmixovat do upolneho rozpustenia a zmerat PH.

• .26.01.12 08:30??.??.26.128

Ja som mal podobné problémy,pomohol mi domáci tvaroh a pantoprazol..musím zaklopať,už pol roka OK,dúfam,že sa mi to už viac nevráti,keď si pomyslím,že som po zemiakoch s kečupom 15x zvracal,pohotovosť,injekcia,po ktorej na ešte týždeň bolel sed. sval...

• Samuel26.01.12 07:54??.??.158.32

Nejakeho dobreho lekara co robi akupunkturu v Bratislave niekto nepozna ?

• Samuel25.01.12 11:51??.??.158.32

RNG

inak to davkovanie ze 5 - 10 tabliet denne mam z inetrnetu z for ako aj s clankov o Betaine HCL urcite som si to cislo nevymyslel.

Ja viem ze ja ich kludne mozem zjest aj 10 bez toho aby som citil ze by ma palil zaludok takze u mna ten test ze jest tablety na lacno kym nezacne palenie nefunguje.

• Samuel25.01.12 08:37??.??.158.32

RNG

a este raz ja si tie tablety Betainu HCL rozpustam v 200 ml (dve tablety). Lepsie povedane ja ich musim najpr podrvit pretoze inak by sa nerozpustili ani za 4 hodiny taka to je nekvalita) no a nasledne ich ihned vypijem slamkou pretoze kebyze to necham stat tak sa mi znici uplne pepsin ktory tam je pretoze kedze v rozroku nema iny substrat na travenie bude travit sam seba.

Tak ci tak by som bol rad keby mi tu hypochlorhydriu potvrdil lekar. Ved ked to ma nazov a je to radene ako ochorenie tak nejak to diagnostikovat musia tak ako ?

• Samuel25.01.12 08:33??.??.158.32

RNG

musis ma pozornejsie citat. Pisal som ze objednavam z iherb ved z kade inde. Keby som objednaval zo slovenska alebo z ciech platil by som asi 3 krat tolko. bohuzial tam take ceny betainu ako uvadzas ty ze 10 dolacov za 240 tabliet nie su. teda najlacnejsie na i-herb maju za 10 dolarov 180 tabliet ale tie mam doma a su naprd pretoze su enormne tazko rozpustne. kapsuly su drahsie ako tablety ale uz som zvazoval ze si ich kupim. Maju na i herb najlacnejsie kapsuly 250 kapsul za 21 dolarov. Bohuzial ja ku kazdemu baleniu musim pripocita 4 dolare postovne takze ma jedno balenie vyjde na 26 dolarov. Bohuzial kebyze prekrocim hodnotu 22 eur tak mi na to este u nas prihodia 20 DPH a este clo.

• RNG24.01.12 23:39??.??.48.71

Inac ked mas extrwmne malo kyselin, ani tabletka nie je dobra, lebo sa nerozpusti v zaludku, zober si radsej kapsulovu formu.

A neviem co nazyvas drahe, su na trhu doplnky aj pod 10 dolarov za 240 tabliet, tj 3 europske centy za kus. Nemyslim, ze ta to zbankrotuje! Pozri na iherb.com napr., ti maju este stale postovne na Slovensko len 6 dolarov, co je asi 4.5 euro.

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Článok dňa

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Vyberte si dovolenku s poriadnou zľavou! Zľavy až do 90% so 100% Garanciou spokojnosti.

Chiropraxia-Akupunktúra

Chiropraxia-Akupunktúra

Alternatívne riešenie bolestí chrbtice a kĺbov. Seknutie- protrúzia- hernia- koxartróza+ migréna+ orgány...Úspešnosť viac ako 90%.

ZĽAVA 10% na pobyt pre deti a bábätka

ZĽAVA 10% na pobyt pre deti a bábätka

Wellness hotel Patince**** s Walletom pripravili pre teba školu plávania pre tvoje ratolesti.

^ Späť na vrch