Duodenogastrický reflux – antralna gastritida – metaplazia

Príspevok v téme: Duodenogastrický reflux – antralna gastritida – metaplazia
Samuel

Žalúdok ma trápi už niekoľko rokov. Na gastroskopii som bol už niekoľko krát. Posledne spomínané výrazy u gastrológa boli funkčná dyspepsia, antrálna gastritída s miernou metaplaziou a duodenogastricky reflux (spätný tok žlči do žalúdka). Lekár mi predpísal najprv costi + helicid bohužial bez vysledku. Tým pre nich liečba skončila a ja som ostal odkázaný na google. Takže som naštudoval čo sa dalo a postupne som skúšal veci čo by mi mohli pomôcť ako napr:

1.kombinácia venter + ganaton – vysledok mierne pozitívny
2.celý citrón vymačkať s každým jedlom – výsledok mierne pozitívny
3.4 lyžičky jablčného octu s každým jedlom – výsledok neutrálny
4.betain HCL 650 + pepsín – jedna tableta s každým jedlom – výsledok mierne pozitívny
5.tráviace enzými typu pancreolan – účinok negatívny, (problémy so stolicou a chudnutie)
6.tráviace enzýmy komplet (pancreatin + iné enzými) - výsledok negatívny (chudnutie, problémy so stolicou)
7.tráviace enzýmy komplet (pancreatin rastlinného pôvodu + iné enzýmy rast. Pôvodu) – výsledok mierne pozitívny
8.psyllium – výsledok neutrálny
9.ľanové semeno – výsledok neutrálny
10.repíkový čaj – výsledok mierne pozitívny
11.rumančekový čaj – výsledok neutrálny
12.klystir – výsledok neutrálny
13.zmena stravy a rozne diety – výsledok neutrálny
14.hladovka – výsledok mierne pozitívny
15.posledné jedlo 4 hod pred spaním – výsledok mierne pozitívny
16.spanie v naklonenej rovine – výsledok neutrálny
17. probiotiká komlexné – výsledok – negatívny

Bohužiaľ všetko čo som doposiaľ skúsil ma môjho problému nezbavilo. Daný problém riadne strpčuje život. Chcem sa spýtať kto mal náhodou podobné problémy a dostal sa z toho alebo hoci kto iný čo by vedel poradiť čo by som ešte mohol skúsiť tak nech prosím poradí bo ja som už vážne v koncoch.

Samuel

BTW neviete mi prosim poradit kde je v Bratislave niekto schopny cez akupunkturu ? popravde vobec neverim alternativnej medecine pretoze s nou mam len negativne skusenosti ale zas na druhu stranu uz sa nemam coho chytit. Okrem toho ak to funguje tak tomu verit nemusim. Ak nebudem verit v elektrinu je to jedno pretoze jej existenciu to nijak nezmeni.

takze ak pozná niekto nejakého dobreho a nie prilis draheho akupunkturistu tak prosim dajte mi vediet.

Na jednom fore v cechach totiz pisali viaceri ze im to pomohlo so zaludkom.

Samuel

RNG

snazil som sa zvysit kyslost v zaludku. Hlavne citronovou stavou ktorej ph som meral bolo 2,2 co si myslim je celkom slusne pH rovnake ako mal ocot.

Dalej som skusal Betain HCL + pepsin ale tam mam pocit ze tablety sa mi rozpustili az v creve a nie v zaludku. Tak ci tak ho este idem skusit raz tak ze si budem tablety rozpustat vo vode a nasledne pit slamkou.

probiotika som skusal. nemam s nimi dobre skusenosti

jablka som skusal tiez jedol som ich dost bohuzial nezlepsilo sa to

a to premastenie criev to neviem ako sa robi ale mam taky pocit ze nechodim na velku tak casto ako by som mal bo chodim tak dva krat do tyzdna mozno tri.

Samuel

jj vyskusal som toho hodne vela. Pecenove testy som mal ok. Zlcnik ma nebolieva.

vazne uz som v koncoch. Normalne uvazujem nad akupunkturou aj ked jej vobec neverim pretoze mam s alternativnou medecinou len negativne vysledky. je smutne ze musim konstatovat ze zapadna medecina ma stala menej a aj ked mala mizerne vysledky vzdy boli lepsie ako tie co som mal od liecitelov ktori mimochodom ma stali daleko viac penazi :(

monetlalne sa chystam zas skusat betain HCL ale tentokrat si tabletku rozpustim v troche vody a vypijem to slamkou bo mam taky pocit ze ked som jedol tie tablety tak sa mi v zaludku vobec nerozpustili ale az v crevach. neviem preco vyrabaju take tablety ktorym trva 4 hodiny kym sa rozpustia.

RNG

Reflux z dvanastornika je kvoli plynom, co sa tam vyvijaju. Zacina to v nedostatocne kyslom zaludku a pokracuje to do dvanastornika a criev.
Najma pri pomalej motilite sa to prejavuje, kde dostanu mikroby dlhy cas sa prwemnozit.
Odporucam brat zdroj kyselin, dostatocne na to, aby v zaludku prestali kvasne procesy a rozmnozovanie sa mikrobov, a jest tesne pred spankom jablko, ktoreho pektiny do seba nasdaju zlc a vynesu ju von. Zaroven pektiny ako mikrovlakniny podporia rozmnozenie probiotik v crevach , na ukor inych kvasnych a hnilobnych kultur.
Motilita sa da podporit "vymastenim criev" ako to radila uz moja stara mama.

maciocicka

Vidim, ze si uz vyskusala vsetko dostupne. Skus sa pozriet na stranku www.tcmclinic.sk a precitaj si nejake zodpovedajuce clanky. Mozno Ta to oslovi. Viac by pomohol popis vojich problemov - co citis, co sadeje. Napr. aku mas stolicu, ako Ti travi. Aku stravu preferujes a po ktorej Ti je zle. Urcite je problem na urovni Pecen -Zlcnik. Zapadna diagnoza mi v tomto moc nepomoze. Je jasne, ze pankreolan nezaberie, lebo ten je na problemy s pankreasom-slezinouteda, ked sa netvoria traviace enzymi. Ty mas problem s vystupujucou zlcou z dvanastornika do zaludka. To by Ti skor pomohol horec z nasich bylin, alebo horna cast pupavy-na precistenie "horucosti" v Peceni pripadne v Zlcniku.

Samuel

rozhodne nie som stresovany. Takze ze by moje zaludocne problemy vyplyvali zo stresu je vylucene.

teda pokial sa jedna o psychicky stres bo mam aj fyzicky stres kedze cvicim raz do tyzdna domaci trening ako kliky drepy brusaky + trocha cinky. Ale je to len raz do tyzdna a zas nemyslim ze by to bol prehnany stresor pre organizmus.

malaanka

A nie si stále v strese?Aj z toho môžu vyplývať niektoré tvoje problémy-napr.funkčná dysplázia.
Ja som mala podobné problémy,len reflux som mala gastroesofágny a pomáha mi controloc a ganaton.Po rokoch sa reflux upravil.
Pomohla mi aj dieta a vyoperovanie žlčníka/bol plný kameňov/.To trvalo asi 6 rokov. Prajem ti skoré zbavenie sa problémov.