Sebapoškodzovanie

Es2019

Ahojte, som študentkou psychológie v Olomouci. Oslovujem vás prostredníctvom tohto príspevku z dôvodu, že *hľadám* ľudí - konverzačných partnerov pre svoju diplomovú prácu - Stigmatizácia a sebastigmatizácia u zámerne sebapoškodzujúcich osôb. (Bakalársku prácu som mala na tému Zámerné sebapoškodzovanie). Výskum bude prebieha formou rozhovorov. Všetko bude kompletne ANONYMNÉ. Hľadám ľudí vo veku od 18 rokov, ktorí sa v minulosti či naďalej v súčasnosti sebapoškodzujú. V prípade akýchkoľvek otázok ma prosím kontaktuje prostredníctvom mailu: vyskumdsh2017@gmail.com. Ďakujem vopred.

ihlana

na takuto poruchu je isto potrebna odborna pomoc a clovek by nemal cakat ze sa z toho dostane sam co najskor by mal kontaktovat obdornika aby to nedopadlo este horsie

Es2017

Ahojte, som študentkou psychológie v Olomouci. Oslovujem vás prostredníctvom tohto príspevku z dôvodu, že *hľadám* ľudí - konverzačných partnerov pre svoju bakalársku prácu, ktorá je zameraná na zámerné sebapoškodzovanie. Výskum bude prebiehať formou rozhovorov. Všetko bude kompletne ANONYMNÉ. Hľadám ľudí vo veku od 18 rokov, ktorí sa v minulosti či naďalej v súčasnosti sebapoškodzujú. V prípade akýchkoľvek otázok ma prosím kontaktuje prostredníctvom mailu: vyskumdsh2017@gmail.com. Ďakujem vopred.

Es2017

Ahojte, som študentkou psychológie v Olomouci. Oslovujem vás prostredníctvom tohto príspevku z dôvodu, že *hľadám* ľudí - konverzačných partnerov pre svoju bakalársku prácu, ktorá je zameraná na zámerné sebapoškodzovanie. Výskum bude prebiehať formou rozhovorov. Všetko bude kompletne ANONYMNÉ. Hľadám ľudí vo veku od 18 rokov, ktorí sa v minulosti či naďalej v súčasnosti sebapoškodzujú. V prípade akýchkoľvek otázok ma prosím kontaktuje prostredníctvom mailu: vyskumdsh2017@gmail.com. Ďakujem vopred.

Ja_00

Poznám to veľmi dobre a samozrejme že to nieje o žiadnej frajerine, ani o tom že by sa ten človek chcel zabiť ale jemu to ako keby pomáha prežiť.Hovorí sa že zo začiatku je to ťažké ale že pomáha niektorým ľuďom aj to že keď sa chceš porezať tak si poriadne silno stlačíš to miesto kde by si sa chcel/a porezať, neviem či to pomáha ale sú rôzne metódy na to napríklad aj miesto žiletky si fixkou červenou alebo čiernou kresliť po tých rukách že kade by sa sa chcel/a rezať. Neviem či to pomáha ale ja som sa toho zbavila na základe silnej vôle a pomoci jedného úžasného kamaráta. :)

ddana

Ivetik tam vôbec, ale vôbec nejde o frajerinu, tam ide o to ublížiť si, aby mi bolo lepšie, lebo sa človek nenávidí, neznáša sám seba. Tu by lepšie platilo: Miluj seba samého, ako miluješ iného. Lenže ľudia na vozíku sú zmierení so svojim stavom - hlavne ak je to od detstva, rovnako aj onkologickí pacienti nehľadajú vinu u seba a v tom je najväčší problém.

Mabro

No poradim ti len neviem ci to bude u teba fungovat mne pomohlo pri prekonavani sebaposkodzovania hudba konkretne tvrdsia hudba da sa povedat ze som to preniesol s toho sebaposkodzovania na hudbu ano velmi mi pomaha uvolnit vsetky pocity strach smutok je to dobry liek

ivetik

podla mna,tie dievcata a chalani,ktory sa rezu,chcu zaujat...je to s frajeriny.A ze maju problemy?Su ludia co su odmala na voziku,maju rakovinu,nemaju kde byvat,alebo zena ktora sa tesi na babatko a narodi sa jej postihnute dieta...tak sa zamyslite.

Šejla

Meretseger podľa toho článku som mala HPO celú svoju pubertu. Až na to vraždenie sedí všetko. Neviem, či som sa vyliečila, alebo pokročila na nejaký vyšší level... teraz by asi viacej sebela schyzofrénia..