syndróm dráždiveho čreva

Príspevok v téme: syndróm dráždiveho čreva
bran

dobrý deň chcel by som sa opitát či sa niekomu podarilo dostať z tohto nepríjemného ochorenia sprevádzaného hnačkou? a chcel by som poprosiť o radu ako domácky prírodné vyvolať zápchu napr.solamil,čučoriedky nejaké vlastne recepty . mám s týmto ochorením dosť vazne problémy a este ked tomu psychika pomôže tak to je už neúnosné. diagnóza bola potvrdená lekársky aj zopár vyšetrili tak ju neriešme ďakujem za rady

arnie11

Neviem ci sa z toho da uplne vyliecit. Dolezita je asi najma ta psychika, ak to mas podmienene stresom treba urobit nieco s tym. Cize ak sa da vyhnut sa stresovym situaciam, mozno skusit nejaku formu psychoterapie. Priznaky sa daju utlmit liekmi, ale cely zivot sa pchat liekmi nie je najlepsie. Moze Ti pomoct aj obmedzit potraviny, ktore Ta prehanaju. Zrejme to budu potraviny s vysokym obsahom vlakniny (celozrne pecivo, niektore ovocie a pod.). V pozadi moze byt aj intolerancia pripadne alergia na nejaku potravinu. Pri hnacke sa niekedy doporucuje suche biele pecivo a silny cierny caj, ale asi to velmi nepomoze. Aj tmava (horka) cokolada nie je zla.