Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kyselina listová

Alternativa

Doplnim k zoznamu potravin od Elle: vajecny zltok, marhule, tekvica, avokado. Nedostatok kys. listovej maju mnohi pacienti s depresiami/publikovana info v casopise Journal of Psychiatry/.

Petuska

Ahoj elle, včera som mala super šalátik z čerstvej zeleninky - niekedy na to nie je čas - ale som rada, že včera som si ho našla. Vlastne urobil mi ho môj priateľ :-)

tasa

nase acidum folikum je najlepsia umela forma kyseliny listovej. v tehotenstve 1xdenne, inak 2-3x do tyzdna 1 tableta

Petuska

Ja viem, v prírodnej forme je to najlepšie, ale keď dnes je tá doba tak uponáhľaná, že človek ani nestíha papať všetky tie super veci ako je zelenina a ovocie :) :)

elle

Ahoj, najlepsia je v prírodnrj forme, jedz tie potraviny, hlavne surove (okrem pečienky:-) Ale da sa to kupit aj v lekarni ako vyzivovy doplnok.. Ja preferujem tu zeleninu, lebo tam mas aj plno inych zivotne doležitych latok :-))

Petuska

Ďakujem pekne za príspevok na moju položenú otázku. A kedy by sa mala začať užívať? V akej forme sa predáva? Je voľnepredajná?

elle

Doležita je hlavne pre tehotne zeny... podiela sa na deleni buniek, napr ked sa poranis, vyrobe genetickeho materialu DNA pre kazdu bunku, pre zachovanie imunitneho systemu... jej nedostatok vedie k chudokrvnosti, bolesti ust, jazyku, nechutenstvu, slabemu rastu deti, az mentalne poskodenie. Kys. listovu obsahuje: pečienka, pšenicne klícky, listova zelenina, hlavne petrzlen, spenat, brokolica, surova cukrova repa, obilne vlocky, orechy, strukoviny...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kyselina listová - Fórum - ZDRAVIE.sk