citim sa ako najvacsia hlupana

Príspevok v téme: citim sa ako najvacsia hlupana
sewie

opat som zbabrala diplomovku.studujem v holandsku a v septembri som prvy raz odovzdala-zamietli mi obhajobu s tym ze hkavny dovod bola nedostatocna anglictina-zle odborne vyjradrovanie.odovzdala som znova pred par tyzdnami uz opravene a zrazu mi povedai ze cele je to hrozne!skoro vsetcik spoluziaci spravili a ja sa citim ako posledna hlupana...este aj ked to otec zisti tak ma nakope do zadku a bude strasne sklamany...citim sa priserne-neviem co mam so sebou robit...asi som hlupa a nie inteligentna ako som si vzdy rada myslela!!!

sewie

Maoam, RNG-dakujem moc!:) a inak mas pravdu-tiez som mala neskor pocit ze som svoj koncept malo predala-ked som to rozpravala na obhajobach tak to konecne zabralo-mne sa take veci lepsie hovoria ako pisu, vraj dokazem byt velmi presvedciva:)

RNG

Detto.Blahozelam.
Netreba sa vzdat, ja si pamatam z mladosti dost podobnu situaciu aj sam, tiez som sa ocitol v cudzej krajine a aj napriek vedomostiam som ich nevedel "predat" ako druhi,co tu(USA) boli doma. Nielen jazyk a vyjadrovanie sa je ine, ale celkovy sposob zivota a porozumenie roznych situacii z toho je rozdielne.

sewie

takze...mile kakao, kolace a mili prajni ludia:) dneska som mala obhajoby a porota bola mnou VELMI milo prekvapena- vysvetlila som im vsetko co nepochopili v mojej diplomke, bombardovali ma otazkami a vsetky som vedela obsiahlo dopovedat...velmi sa im pacila moja prezentacia a dokonca ma "obvinili" ze mi niekto pomahal:)...kazdopadne presla som a mam druhy magistersky titul -tentokrat z holandska:) dakujem vsetkym co mi drzali palce!!!!!:)

charlota

nespravim jednu skusku z piatich v prvom semestri,este budem dalej pokracovat a budem mat o jednu skusku viac na konci roka?
prosim oodpoved,dakujem

sewie

diki moc za povzbudenia:) ono ide o to ze prva porota bola so mnou vpohode az na tu gramatiku a teraz druha porota mala uplne ine nazori a vyhrady...a ja viem anglicky dobre,ale nie akademicky! to je to iste ked ma niekto zlu stylistiku v slovencine a podobne....ja som na iny styl pisania-skor umelecky....

RNG

If you do not succeed first time, try and try again.
Som zvedavy ako bu tvoji spoluziaci, ti "briliantni" robili diplomovky v Slovencine! Asi by ich plno krachlo.
Zrejme vedia anglicky lepsie ako ty a maju teda nefer vyhodu pred tebou.
Ale ked je pravidlo anglicky text na diplomovke v tvojej skole, tak sa musis naucit anglicky lepsie. A to musi pochopit aj tvoj otec.
Za to, ze uz aj male deti v USA hovoria dobre po anglicky, to nic nehovori o ich inteligencii alebo hluposti

Vlaado

Ahoj. Verim ze to zvladnes. Kazdy obcas vahame ci sme dostatocne silny prekonat nase prekazky ale da sa to. Toto ti snad pomoze.
www.dennamotivacia.sk

sewie

takze, vzhladom na nezhodne posudky sa dalsia porotkyna rozhodla ma nechat skusit obhajit!drzte palce!si myslim ze ma aj tak nenechaju prejst!