Nikdy uz nezjem mäso!

Príspevok v téme: Nikdy uz nezjem mäso!
Deria

Boze, to som nemala vidiet! Prave som videla v TV, ako ti prasivci velkochovatelia kastruju malicke prasiatka BEZ LOKALNEHO OMRTVENIA(!) a to len aby usetrili peniaze! Ako strasne kricali, ved to su barbari! Este stale mam oci plne slz. Ked si predstavim, ze na dedinach sa to tak bezne robilo a mozno este aj robi, tak mi beha mraz po chrbte. Kedy uz clovek raz pochopi, ze zvierata su zive tvory, ktore prezivaju strach, radost, smutok? Su zdegradovane clovekom na uroven veci, s ktorou sa da vsetko robit a hlavne zarabat peniaze. Cim viac mäsa sa konzumuje, tym viac sa tyraju zvierata, lebo produkcia musi ficat, to je predsa profit! Husi sa krmia strojmi, videla som zabery, po rade im brutalne napchaju hrue rury do hrtana, aby to islo rychlejsie, ci hus pri tom porania, im je jedno. Kury broilery su nagniavene tak, ze sa nemozu hybat, dochadza ku kanibalizmu, pretoze im z toho musi zacat sibat ale na to maju velkochovatelia metodu: osekuju im zobaky! Vsetky zvierata su prepchate chemiou, antiiotikami a hormonmi. Taktiez som videla morky, ktore boli z tych hormonov tak pretucnele, ze sa nemohli doplazit ani k vode, trpia bolestami a zapalom klbov. A to je len zlomok toho, co este nevieme. (Resp. nechceme vediet!) A toto vsetko, tu chemiu, strach a bolest zvierat dokaze clovek este zjest!!! Ja sa pytam, co je na tom zdrave? Ak niekomu este po tom vsetkom chuti, pojedat tie ubohe a utyrane mrtvolky, tak nazdravie! Ja sa v kazdom pripade hanbim, ze som clovek. Ludstvo na to aj tak raz pride, ze jedina spravna a zdrava vyziva je bez mäsa. (Ved vsetko, co robilo a robi nespravne, sa mu vracia.) Toho nazoru boli uz z dejin mnohe slavne osobnosti a svet k tomu pomalicky aj speje, ak ovsem ludstvo nestihne znicit celkom vsetko: prirodu, zvierata a aj seba samych.

watermelon

Ale samozrejme bingham, veď som písala ze 100% veganov v prírode asi veľa nebude...ale je tu jedno malé ALE gorily nevaria. Zjedia ten hmyz surový. Ja som skrátka za surové...

bingham

no ved sama vies ze aj gorily(s ktorymi si nas minule porovnavala) obcas jedia cerviky/larvy...ako dobry zdroj proteinov...ty si napisala ze si davas tiez...takze predsa si na 100% nevylucila aj tuto moznost...(dat si nieco zivocisne) :)

watermelon

vit B12 patri k velkym mytom, podla mna
je ho treba v strasne malych mnozstvach, cim mas telo zdravsie a cistejsie, tym menej...to plati aj pre ostatne vit a min...
ODD su velmi nadsadene, lebo tam sa beru do uvahy aj ti najnezdravsi ludia (okrem ODD vit C, D a jodu - tie su z neviem akych pohnutok prilis nizke, mozno aby ludia ani nahodou neboli zdravi...), viem ze vitariani nemusia jest 800mg vapnika denne, aj polovicna davka je vela...ale to je nadlho a idem sa venovat inym veciam...

watermelon

doplnat ho musia lebo im vtlkaju do hlavy ze je to nutne, pritom vsezravci trpia rovnako nedostatkom vit B12 ako ini... ten sa z velkej casti tvori v crevach... doplnat ho nemusim ak zjem v lete ceresne s cervickami, ci hrasok s dierkami... a su aj ine postupy... sem tam neumyjes zo zahradky mrkvu...
ostatne B ma ovocie dost, viem to lebo sa tomu venujem...
jasne ze by si to mohol napisat o kazdom ,ale je to fakt, vsezravci neziju dlho preto ze jedia zivocisne vyrobky, tie by som povedala ze skor skracuju zivot... mnohi rawfoodisti tvrdia ze by sme sa mali dozit za normalnych okolnosti min. 120 r a to v plnom zdravi, nie tak ako tu uz od 55 ludia su casto v invalidnom, chori, operovani xkrat na kadeco, chrbtica klby...srdce, jeden bypass druhy treti...

bingham

watermelon...to iste mozem napisat aj ja o vegetarianoch...a navyse ak sa nemylim oni musia doplnat becka...(co je fakt)...

watermelon

bingham myslim ze ludia sa dozivaju takeho vysokeho veku hlavne vdaka umelym zdravotnym zasahom, ci uz operaciam alebo liekom ci doplnkom vyzivy, bez operacii by sa to riadne preriedilo...

bingham

deria trosku som ta nepochopil...s tym travenim skodlivych veci...(akoze ked myslis maso...mlieko atd...tak to prosim nepocitaj...lebo na takej strave sa ludia dozivali/dozivaju vysokeho veku)...skor som myslel nieco take ako listy eukalyptov a pod...ktore su pre nas toxicke...takze tak :)