Nikdy uz nezjem mäso!

Príspevok v téme: Nikdy uz nezjem mäso!
Deria

Boze, to som nemala vidiet! Prave som videla v TV, ako ti prasivci velkochovatelia kastruju malicke prasiatka BEZ LOKALNEHO OMRTVENIA(!) a to len aby usetrili peniaze! Ako strasne kricali, ved to su barbari! Este stale mam oci plne slz. Ked si predstavim, ze na dedinach sa to tak bezne robilo a mozno este aj robi, tak mi beha mraz po chrbte. Kedy uz clovek raz pochopi, ze zvierata su zive tvory, ktore prezivaju strach, radost, smutok? Su zdegradovane clovekom na uroven veci, s ktorou sa da vsetko robit a hlavne zarabat peniaze. Cim viac mäsa sa konzumuje, tym viac sa tyraju zvierata, lebo produkcia musi ficat, to je predsa profit! Husi sa krmia strojmi, videla som zabery, po rade im brutalne napchaju hrue rury do hrtana, aby to islo rychlejsie, ci hus pri tom porania, im je jedno. Kury broilery su nagniavene tak, ze sa nemozu hybat, dochadza ku kanibalizmu, pretoze im z toho musi zacat sibat ale na to maju velkochovatelia metodu: osekuju im zobaky! Vsetky zvierata su prepchate chemiou, antiiotikami a hormonmi. Taktiez som videla morky, ktore boli z tych hormonov tak pretucnele, ze sa nemohli doplazit ani k vode, trpia bolestami a zapalom klbov. A to je len zlomok toho, co este nevieme. (Resp. nechceme vediet!) A toto vsetko, tu chemiu, strach a bolest zvierat dokaze clovek este zjest!!! Ja sa pytam, co je na tom zdrave? Ak niekomu este po tom vsetkom chuti, pojedat tie ubohe a utyrane mrtvolky, tak nazdravie! Ja sa v kazdom pripade hanbim, ze som clovek. Ludstvo na to aj tak raz pride, ze jedina spravna a zdrava vyziva je bez mäsa. (Ved vsetko, co robilo a robi nespravne, sa mu vracia.) Toho nazoru boli uz z dejin mnohe slavne osobnosti a svet k tomu pomalicky aj speje, ak ovsem ludstvo nestihne znicit celkom vsetko: prirodu, zvierata a aj seba samych.

Deria

ja ked som prestala jest mäso, som bola v kuse hladna!:D ale kamoska, ktora uz bola niekolko rokov veg mi povedala, ze to prejde a naozaj preslo. mäso je tazko stravitelne, preto vydrzi pocit sytosti dlhsie ale za par tyzdnov som s tym uz nemala ziadne problemy.
a pozor! vegetarianstvo (myslim, ze vitarianstvo urcite)ma este jednu vyhodu! h...o vobec nesmrdi!:D :D parada, mozem ist na wc a keby niekto vedla mna stal, ani si nevsimne...no, co robim.:D nam sa totiz nerozklada zdochlina v crevach.

NorahBell

Ďakujem watermelon za typ :) určite si ju prečítam ... odkedy som prestala jesť mäso tak sa stretávam v mojom okolí s negatívnymi ohlasmi.. ale ja mám pocit, že odkedy ho nejäm tak sa cítim lepšie a to je hlavné si myslím :)

watermelon

Vitaj v klube norahbell. Čítala som ju ale mäso som nejedla uz predtým. Skús Este john robbins nová výživa tá je ešte posobivejsia.

Deria

Bingham, na tom sa bavim vzdy aj ja, ako keby ryba bola rastlina! Roolie sice netvrdi, ze je veg, vyjadrila sa iba "nekonzumujem mäso, okrem ryby." Ale nakolko je ryba tiez mäso, je pravdou, ze tak trosku nedomyslene posobi vyjadrenie, ze by jej z mäsa bolo zle. Ale no ved nevadi.:)
Pises, ze kazdy clovek doslal schopnost travit mäso. On ma schopnost travit vselico mozne, aj co mu skodi, cize to nie je argument.

bingham

To som inak nevedel nikdy pochopit...ked vegetarian tvrdil...ze maso nejedava...ale rybu si da...fakt divne :)

Na tom vitarianstve je jeden problem celkom zaujimavy...ze v podstate uz nikdy nebudes moct prejst na zivocisnu stravu...(a teraz neviem ci je to vyhoda alebo nie...pre mna osobne skor nie)

lebo neviem ci je organizmus viac odolnejsi ak si cisty vitarian...da masove jedlo...a ma traviace tazkosti...(alebo ho bude dobre prehanat)...

a kedze myslienka vitarianstva je vratit sa spat k prirodzenemu cisto ovocno/zeleninovemu stravovaniu(co sa mne tymto dost vylucuje)..tak by ste mohli vediet...ze prejav hnacky...a zaludocnych problemov znamena v prirode ze dany je jedinec je chory...alebo slaby

a tiez netreba zabudat na to...ze kazdy clovek dostal schopnost travit maso...to je tiez dolezity fakt :)

Deria

Roolie, vzdy ma potesi, ked stretnem cloveka, ako si aj ty, ktory nielen hovori, ze miluje zvierata ale aj podla toho zije. Normalne sa prieci logike milovat zvierata a zaroven ich jest. Zalezi len od toho, ktore zviera ma to stastie, ze si ho oblubime. Pes je zviera ako kazde ine a predsa ho nedokazeme zjest, lebo nam prirastlo k srdcu. Keby sme si oblubili kravicku, ci prasiatko, ci ine zviera a zilo by s nami intenzivne ako ten pes, takisto by sme ich nedokazali zjest. Kto rozumie zvieratam, ich reci a miluje ich naozaj, ten ich neje. A ked mozeme byt zdravi bez mäsa, svedci to o tom, ze to tak ma asi byt. V opacnom pripade by museli uz vsetci vegetariani pomriet.

watermelon

Dana postupne som vyradovala, uz aj to sa považuje za zdravé keď ješ 75% surového. Ovocie len na prázdne brucho ináč kvasí. Držím palce