Nikdy uz nezjem mäso!

Príspevok v téme: Nikdy uz nezjem mäso!
Deria

Boze, to som nemala vidiet! Prave som videla v TV, ako ti prasivci velkochovatelia kastruju malicke prasiatka BEZ LOKALNEHO OMRTVENIA(!) a to len aby usetrili peniaze! Ako strasne kricali, ved to su barbari! Este stale mam oci plne slz. Ked si predstavim, ze na dedinach sa to tak bezne robilo a mozno este aj robi, tak mi beha mraz po chrbte. Kedy uz clovek raz pochopi, ze zvierata su zive tvory, ktore prezivaju strach, radost, smutok? Su zdegradovane clovekom na uroven veci, s ktorou sa da vsetko robit a hlavne zarabat peniaze. Cim viac mäsa sa konzumuje, tym viac sa tyraju zvierata, lebo produkcia musi ficat, to je predsa profit! Husi sa krmia strojmi, videla som zabery, po rade im brutalne napchaju hrue rury do hrtana, aby to islo rychlejsie, ci hus pri tom porania, im je jedno. Kury broilery su nagniavene tak, ze sa nemozu hybat, dochadza ku kanibalizmu, pretoze im z toho musi zacat sibat ale na to maju velkochovatelia metodu: osekuju im zobaky! Vsetky zvierata su prepchate chemiou, antiiotikami a hormonmi. Taktiez som videla morky, ktore boli z tych hormonov tak pretucnele, ze sa nemohli doplazit ani k vode, trpia bolestami a zapalom klbov. A to je len zlomok toho, co este nevieme. (Resp. nechceme vediet!) A toto vsetko, tu chemiu, strach a bolest zvierat dokaze clovek este zjest!!! Ja sa pytam, co je na tom zdrave? Ak niekomu este po tom vsetkom chuti, pojedat tie ubohe a utyrane mrtvolky, tak nazdravie! Ja sa v kazdom pripade hanbim, ze som clovek. Ludstvo na to aj tak raz pride, ze jedina spravna a zdrava vyziva je bez mäsa. (Ved vsetko, co robilo a robi nespravne, sa mu vracia.) Toho nazoru boli uz z dejin mnohe slavne osobnosti a svet k tomu pomalicky aj speje, ak ovsem ludstvo nestihne znicit celkom vsetko: prirodu, zvierata a aj seba samych.

bingham

Deria/watermelon...mal som moznost vidiet jeden dokument...kde kosatky prenasledovali mlada vraskavca...a ked ho chytili tak mu nedovolili sa nadychnut(nepustili ho na hladinu)a normalne ho utopili...ked zomrel(tak si dali len jeho jazyk...a spodnu celust)

www.youtube.com

dalej simpanzi...u nich je takisto zabitie normalne...dokonca aj znasilnenie...

www.youtube.com

pozrite si to cele :)

Deria

bingham, to, co sa deje v prirode nie je ziadny umysel. ale to, co robi clovek, je jednoznacne umysel! lebo chamtivost po peniazoch, cynizmus a egoizmus u neho vitazi. a vsetko sa zacina uz v detstve. rodicia nevedu dieta dostatocne k tomu, aby si vazilo kazdy zivy tvor a prirodu. okrem toho je tazko vysvetlit mu, ze kazdy zivot treba respektovat a nezabijat, ked sa doma konzumuje mäso. ja som s tym ako dieta mala velky problem. ked som raz mojho milovaneho miska (prasiatko) nenasla v chlieve a dozvedela som sa, ze ho zabili, zrutil sa mi cely svet. pritom mi rodicia vtlkali do hlavy, ze zvierata citia tak, ako my.

Deria

hroza, absolutny suhlas a vyjadrila si presne to, co aj ja citim!
siva neznama, ano, to je uz zname, ze konzumacia mäsa stahuje duchovne dolu.

watermelon

bingham teda nie som odbornik, mozno sa najde nejake ze macka sa pohrava s mysou pred tym ako ju zabije, mozno este nieco horsie, ale rozhodne ludia v tomto vedu...horsi zver jak clovek neexistuje, krutejsi, nie nie je, neverim...ale o tom som uz pisala

bingham

Hehe...tak to si na velkom omyle...ked si myslis ze zvierata konaju instinktivne a ze neublizuju umyselne :) veruze ublizuju...

hroza

Clovek sa zvieratu nikdy nevyrovna... clovek je to najkrutejsie stvorenie na zemi.zviera vzdy kona instinktivne,nikdy nie schvalne,nikdy nechce umyselne ublizovat,neni zakerne a nepozna nenavist.ludia sa nikdy nepostavia na stranu zvierat,bohuzial takato situacia tu bude zrejme navzdy.kazdemu cloveku,ktory tyral,zneuzival,ublizoval zvieratam by som urobila presne to iste.ziadna basa,ziadna pokuta,nech si pekne krasne vytrpi to,co on sposobil tomu zvieratku.nech vie ake to je trpiet,psychicky aj fyzicky a pomaly takto umierat.je strasne coho su ludia schopni.mam dvoch psikov,stafordov a dala by som za nich zivot.tolko lasky a podpory kolko dostavam od nich by mi nikdy nijaky clovek nedal.kebyze mozem,donesem si domov vsetky utrapene a opustene zvierata na svete,aby aj oni mohli pocitit ake to je byt milovany a mat stastny zivot.je to najvacsia nespravodlivost na svete,ktora nikdy nebude vyriesena =( preco?lebo ludia su k...y.krajsie sa to nazvat neda.

doubledog

mentalita slovakov je uz aj pre mna tazko zvladnutelna, aj ked tu stale zijem.

ale coraz viac mam chut odtialto odist, co u mna este donedavna neprichadzalo do uvahy.

lu

watermelon... i ja chcem odijst zo slovenska... kvoli mentalite slovakov. Presne!
Kvoli tej atmosfere medziludskych vztahov, ktora tu je. Ani v meste ani na dedine nieje dobre.

A zhorsuje sa to. Kedysi neboli slovaci taki neprajni, negativni. To co je tu teraz, to je strasne. A to je aj dovod, preco je slovensko v takej riti, akej je. Slovaci su mrtvy, vnutri, dusevne. Nasa hymna k nam totalne nepasuje. Pasuje mozno tak k predkomunistickym slovakom, k ludom ako boli Stur a podobne, proste... ked sa tak poobzeram po meste, po tych ludoch, ako stoja pri pokladni a nevedia si dat prednost, ked sa uvolni nova, ale tlacia sa tam ako take zveri, po autobuse, kde je atmosfera, akoby vsetkym uleteli vceli, alebo po dedine, kde sa chlasta a plodia deti a to je akoze zmysel zivota... ta hymna k nam absolutne nepasuje.
Dala by sa o tom normalne napisat kniha, mozno by aspon niektorych ludi trochu prebrala... ale ti keby to pochopili a porozhliadali sa okolo, tiez by chceli len zdupkat prec. Je to smutne, ale slovensko ako kulturny narod je mrtve. Uz je tu len banda oviec bez vlastneho myslenia a uslachtilych ludskych vlastnosti, pomedzi ktoru sa krcia a nejak prezivaju ti ini, ktori z nejakeho dovodu nemozu odijst. Ked je clovek hlupy, nech si to aspon prizna, a ponecha si aspon dobre srdce, ale byt hlupy, robit sa mudrym, a este k tomu nemat ani srdce, to je uz absolutny ludsky upadok. Je mi z toho smutno, ale ja uz necitim ziadnu narodnu hrdost, Slovensko je pre mna mrtve, je to len prazdny stat na papiery, s rovnako prazdnou vlajkou a ja vyuzijem prvu moznost ako z tadialto vypadnut prec, samozrejme raj na zemi nieje nikde, ale minimalne uz v rakusku je aspon o 50% menej odsudzovania v ociach a mysliach ludi, nez na slovensku. Kym slovaci nepochopia, ze zacat treba od seba, a prestat odsudzovat druhych, vypustat na nich negativnu energiu, aby sa prestali bat, a mohli sa zacat realizovat, tak vzdy budeme v putach negativneho myslenia, a tym padom mrtvy.

Inak co sa tyka masa, uplne suhlasim, najlepsie je prestat to jest uplne, alebo uplne minimalne. Idealne je jest to ako za casov minulych, tak raz za mesiac, z nejakej poctivej zabijacky, alebo polovacky... A INE NEJEST. Ziadna kazdodenna sunka na stole, a podobne. Najhorsie je, ze slovak si mysli, ze ked na stole nieje maso, tak to ani nieje plnohodnotne jedlo (takmer vsetky podniky su tym poznacene). Ja tomu nechapem, krajina kedysi chudobnych, poctivych skromnych (a ZDRAVYCH!) ludi, ktori vedeli, ze maso raz mesiac postacuje, sa zmenila na bandu pazravych prasat. Najviac ma to mrzi u starsich ludi, ktori to este zazili ako mladi, ich rodicia a starki ich tak naucili, ale aj tak upadli na obzerstvo masovymi vyrobkami a este takymi nekvalitnymi. Ja mlademu prepacim, lebo je tak vychovany, je uplne hlupy, co uz... ale u ludi nad 60, co sa kazdy den obzieraju masom, a este to ucia svoje deti, alebo vnucence... hanbite sa. Este aj vasi nebohi predkovia by na vas pluli keby to videli, a dali vam par vychovnych faciek, aby ste sa prebrali.

normman

toto je realita zaobchádzania človeka zo zvieratami o ktorej málokto vie, no po zhliadnutí podobných dokumentov citlivý človek stratí určite na dlhý čas chuť na mäsové výrobky www.youtube.com