Nikdy uz nezjem mäso!

Príspevok v téme: Nikdy uz nezjem mäso!
Deria

Boze, to som nemala vidiet! Prave som videla v TV, ako ti prasivci velkochovatelia kastruju malicke prasiatka BEZ LOKALNEHO OMRTVENIA(!) a to len aby usetrili peniaze! Ako strasne kricali, ved to su barbari! Este stale mam oci plne slz. Ked si predstavim, ze na dedinach sa to tak bezne robilo a mozno este aj robi, tak mi beha mraz po chrbte. Kedy uz clovek raz pochopi, ze zvierata su zive tvory, ktore prezivaju strach, radost, smutok? Su zdegradovane clovekom na uroven veci, s ktorou sa da vsetko robit a hlavne zarabat peniaze. Cim viac mäsa sa konzumuje, tym viac sa tyraju zvierata, lebo produkcia musi ficat, to je predsa profit! Husi sa krmia strojmi, videla som zabery, po rade im brutalne napchaju hrue rury do hrtana, aby to islo rychlejsie, ci hus pri tom porania, im je jedno. Kury broilery su nagniavene tak, ze sa nemozu hybat, dochadza ku kanibalizmu, pretoze im z toho musi zacat sibat ale na to maju velkochovatelia metodu: osekuju im zobaky! Vsetky zvierata su prepchate chemiou, antiiotikami a hormonmi. Taktiez som videla morky, ktore boli z tych hormonov tak pretucnele, ze sa nemohli doplazit ani k vode, trpia bolestami a zapalom klbov. A to je len zlomok toho, co este nevieme. (Resp. nechceme vediet!) A toto vsetko, tu chemiu, strach a bolest zvierat dokaze clovek este zjest!!! Ja sa pytam, co je na tom zdrave? Ak niekomu este po tom vsetkom chuti, pojedat tie ubohe a utyrane mrtvolky, tak nazdravie! Ja sa v kazdom pripade hanbim, ze som clovek. Ludstvo na to aj tak raz pride, ze jedina spravna a zdrava vyziva je bez mäsa. (Ved vsetko, co robilo a robi nespravne, sa mu vracia.) Toho nazoru boli uz z dejin mnohe slavne osobnosti a svet k tomu pomalicky aj speje, ak ovsem ludstvo nestihne znicit celkom vsetko: prirodu, zvierata a aj seba samych.

watermelon

flamsky sa hovori na severe Belgicka - je to holandsky dialekt - hm taky flam by ma teraz napichol na kol, hehe, no je to holandcina len taka trochu ina...
no ved, ktovie ako by reagoval ale ja tak velmi chcem ist... same bio ovocie okolo teba no na zblaznenie maju tam byt manga papaje cherimoje figy melony a avokada aj zriedkave druhy, jaaaj hrozne chcem ist..

Deria

holandsky? nie, to ti tam naozaj netreba...nepomylila si si flamsky?

s tym malym chlapätkom si to rozmysli, isla by som iba s muzom, nevies, co moze prist. no a ci to nebude na maleho moc, ze? no, ved este mas cas, uvidis, ako bude. ale urcite to tam bude parada.

watermelon

no hej holandsky neviem a ani netreba, holandan s tebou nebude hovorit holadnsky, s cudzincom len po anglicky... tak na co sa to ucit, nie? teraz sa chcem ist ucit spanielcinu, tak od buduceho roku, aby som mohla chodit do andaluzie na ovocie,mnam... v septembri tam bude raw vegan festival, velmi chcem ist, aj muz by isiel ale neviem ci to syn zvladne - je to vlastne stanovacka s kopcom suroveho jedla...syn bude mat vtedy rok a pol, hmmmm zvazujem velmi

Deria

watermelon, takze ovladas vsetky tri jazyky, si dobra:D v antwerpach som posobila jeden cas, asi 3 mesiace. ano, tam ficia tieto jazyky a pokial viem aj flamsky, nie? nemecky vsak neradi hovorili, nejaki su na nu alergicki:)
nemyslela som prave steviu, tu dostanes aj v niektorych predajniach. inac, ja som si zial na tu chut nemohla zvyknut.

watermelon

Deria, viem nemecky angl. a francúzsky, tak sa teším na nové obzory... Žijem v belgicku a ty?
Ináč to mi pripomína prípad stevie - cukor s 0 kaloriami zasadity zdravý!!!! A donedávna bol dokonca zakázaný. A samozrejme reklamu mu nerobí nikto.

Deria

existuju firmy, ktorych produkty na prirodnej baze (samozrejme bez vedlajsich ucinkov) su schopne vyliecit vela chorob a neprerazia z toho isteho dovodu. x krat presli vsetkymi moznymi kontrolami, ktore dopadli absolutne uspokojivo a cez to vsetko trcali roky tie materialy v suflikoch, az im nakoniec bol umozneny predaj ale pod podmienkou, ze sa ich vyrobky nesmu ponukat ako lieciva a na navode musi byt vytlacene minimalne (smiesne) mnozstvo, co samozrejme narusuje efekt liecby = slaby uspech alebo neuspech. to su firmy, ktore nepotrebuju testovat na zvieratach. testuju ich vedci sami na sebe a dorovolnikoch, lebo produkty nemaju ziadne negativne vedlajsie ucinky.

Deria

lost,
ano, je to tak ale farma nedovoli v ziadnom pripade nikdy a nikomu, aby im znicil kseft! to by musela byt fakt prevazna väcsina ludstva zdravych. zatial je tomu opak. :(

Deria

watermelon, knihu som mala pozicanu pred niekolkymi rokmi, uz si nespomeniem. Neviem, ci rozumies nemecky ale takmer vsetko, co citam, je v nemcine. (ozaj, kde zijes)ale ked si das do google "buch tierversuche amazon" tak ti vyjde takych knih asi na 3 strany, tam sa da aj objednat.