Atopický ekzém na tvári

Príspevok v téme: Atopický ekzém na tvári
bebuska

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť. Už niekoľko týždňov mám atopický ekzém na tvári - očné viečko, na čele, pod bradou a pri ušiach. Už som z toho zúfalá, lebo mi nejako nič nepomáha. Keď mám červené fľaky tak sa krémujem protopic krémom, a premasťujem krémom Linola. Po tom ako si tie fľaky ponatieram protopic krémom, tak mám pár dní pokoj a aj keď si tvár poctivo premasťujem niekoľko krát za deň, vráti sa mi to. Stále mám tie miesta suché aj keď nie sú začervenané. Poraďte mi niečo, čo vám pomohlo, lebo už som zúfalá. Za pár dní sa vraciam do práce po materskej dovolenke, a mám s toho stres. Ešte k tomu mám aj problematickú pleť (vyrážky hlavne pred menštruáciou) a potrebovala by som si robiť make up, ale s ekzémom sa to nedá...skúšala som ale vidno mi tie suché miesta. Za všetky rady vám ďakujem.

veronika666

Dobry den, ja mam ten isty problem, len mne sa to robi okolo nosa a brady, pouzivam na predpis od mojej koznej lekarky Fucicort je naozaj ucinny, zo zaciatku som ho pouzivala skoro kazdy den ale postupom casu ho zvyknem pouzit len vtedy ak vidim slabe zacervenanie. Uz ho pouzivam len z casu na cas.

gabriska36

Presne ten isty problem mam aj ja...na ociach som zistila, ze to mam z jedneho ocneho tiena...No na tvar som vyskusala rozne kozmeticke pripravky...na ekzemy, dokonca aj psoriazu je vyborna nimbova kozmetika, aj konopna...mozes vyskusat napr. aj kokosovy olej, pripadne nechtikovy, arganovy krem.Dobry vyber maju na stranke: -odkaz odstránený-, skus pozriet.
Odporucam hlavne kokosovu fantaziu, da sa pouzivat aj ako zabaly na vlasy a dokonca aj na pecenie a varenie ;)

petakovacova

Ja bi som ti poradila aj elocom mast na tvar mne pomaha hnet na druhi den nemam nic a uzivam aj zodac stim.skus mozno pomoze.

zuzi74

Altermed Leciderm, velmi dobra a mastna mast. Pouziva sa pri atopickom ekzeme aj psoriaze. Je nekortikoidna, neparfemovana, bez parabenov a naviac s kolagenom a kyselinou hyaluronovou. Cena v lekarni cca 6-7 Eur. Mne vyborne upokoji a premasti plet, zvlast teraz v zimnom obdobi.

Noro_3

smajliQa - som z BA, prosím ťa môžeš mi prezradť ku ktorej kožnej si chodila? Možno vie pomocť aj mne. Dakujem. norbi_3@centrum.sk

vilaamalka1

ahoj, moj frajer mal tiez atopicky ekzem na tvari pri oku a zacal sa natierat ARGANOVYM MASLOM - a zmizlo mu to. obsahuje arganovy olej a vceli vosk, ktory ma tiez liecive ucinky.

nakolko je to cisto prirodny produkt bez parabenov a ropnych surovin tak si myslim ze to bude spolahlivejsie ako marketingove znacky ako vichy, la roche a pod. ktore obsahuju kopec parabenov, parfemy a ine syntetika.

kalkulacka33

smajliQa prosim ta ktora kozna lekarka z ba ti pomohla vyliecit ten ekzem? mam rovnake priznaky a uz dalej nvladzem :((((

danielaaa

to vycerpanie je, ekzem mas v tele a hormonalnou zmenou/ tehotenstvom sa ti spustil, bioderma bola tusim PO ZINC a la roche Lipikar, opytaj sa v lekarni, ja mam velmi dobru skusenost, samozrejme sa liecim aj ambulantne a mavam aj robene masticky, s pytiolom by som to neskusala...

bebuska

SmailiQa - Kým som neporodila, tak som nevedela čo je to ekzém a teraz sa s tým trápim už 4 roky... A alergická nie som, tak neviem kde sa stala chyba, alebo sa vyčerpanie odzrkadlilo na pleti... :(