Atopický ekzém na tvári

Príspevok v téme: Atopický ekzém na tvári
bebuska

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť. Už niekoľko týždňov mám atopický ekzém na tvári - očné viečko, na čele, pod bradou a pri ušiach. Už som z toho zúfalá, lebo mi nejako nič nepomáha. Keď mám červené fľaky tak sa krémujem protopic krémom, a premasťujem krémom Linola. Po tom ako si tie fľaky ponatieram protopic krémom, tak mám pár dní pokoj a aj keď si tvár poctivo premasťujem niekoľko krát za deň, vráti sa mi to. Stále mám tie miesta suché aj keď nie sú začervenané. Poraďte mi niečo, čo vám pomohlo, lebo už som zúfalá. Za pár dní sa vraciam do práce po materskej dovolenke, a mám s toho stres. Ešte k tomu mám aj problematickú pleť (vyrážky hlavne pred menštruáciou) a potrebovala by som si robiť make up, ale s ekzémom sa to nedá...skúšala som ale vidno mi tie suché miesta. Za všetky rady vám ďakujem.

smajliQa

no ja som BA, tak to je skoda...
je mi luto, ze to mas take, ja som si tym presla.
mala som to na nohach, rukach, na vieckach, okolo ust, na krku, a prstoch,,,bolo to hrozne.... toto je moja stvrta kozna, a som rada ze som skusala dalej,,, masti som si nikdy nekupovala, vzdy mi dala kozna recept s tym, ze mi ich v lekarni namiesali. boli to robene masticky, ktore mi tak pomohli, ze teraz mam uz niekolko rokov pokoj, a to som alergicka na:
cokoladu, citrusy, chlpy, zvieraciu srst, kovy, perie, prach, slnko, kakao,
no a teraz to uz ani nevnimam.. ja som myslela, ze sa toho uz ani nezbavim a vidis,, parada... nevzdavaj to, z vlastnej skusenosti viem, ze netreba to vzdavat,,, najde sa doktorka, ktora ti pomoze..

bebuska

smajliQa - ja som zo stredného slovenska, a toto je moja druhá kožná a nič mi nepomáha... ja som už tak zúfalá že sa chytám každej slamky... liečim si atopický ekzém aj na rukách a to sa mi viac menej darí udržať ako tak na uzde... ale tá tvár ma trápi viacej... sladkosti ani citrusy nejem, a aj na stravu si dávam pozor... som v koncoch...

smajliQa

bebuska,to si predsa nemozes pytat rady od druhych bab...
kazda mame inu pokozku, nikto ti nepomoze tak, ako tvoja kozna. a ak ti tvoja nepomaha, odporucim ti svoju, je najuzasnejsia na svete. odkial si?

llek

Neviem ci si skusala krem na premastenie z rady A-derma, mne pomohol. A co mi zvykne pomoct je obycajna ichtyolova mast alebo Pytiol. Su to take hnedkave smdrkave maste, ale zvykne to pomoct. Dam si toho trochu na noc (ono to poriadne drzi) a stiahne sa to. Skus,nanajvys nepomoze, ale neuskodi.

danielaaa

skus krem z lekarne la roche posay, alebo bioderma, pytaj si lekarnicku nieco z tychto znaciek na ekzem, mne toto pomaha velmi, tiez mavam ekzem na vieckach aj na krku a toto je jedine osvedcene u mna, vyskusaj