5 HTP uzivanie

mike021

No pozeram sem ale aj inde ze nie som jediny kto sa nezhodne stych velkym rng a určite nie som sam komu jeho rady uškodili. Mne rozhodne. Ludia nedajte sa nalakat ked ste chory kopu krat, môžte vdaka neakym odporučaniam este viac ochoriet a byt oto viac odkázany na kupu potravinovych doplnkov. Očo možno aj niekomu môže ist.

marcelina78

ved to je to, len skusam doplnky, vitaminy, detoxy a tale mi nie je dobre, tiez som odporca liekov a chemie , hlavne AD vseobecne, ale naozaj uz neviem, co by mi pomohlo , aby som sa citila lepsie a velmi sa obavam, ze budem musiet nabehnut na tu nenavidenu a obavanu liecnu chemickymi andidepresivami, mam pocit, ze tie doplnky pomahaju len pri miernych stavoch nepohody, pripadne ako prevencia..

RNG

Nuz 2 a dva su styri, ci sa to psychologom paci alebo nie. Ich chemicke lieky s plno skodlivymi postrannymi ucinkami tak isto len zvysuju hladinu serotoninu, ako tie rozne potravinove doplnky, co je samozrejme stovky krat vyskumne dokazane.
Nuz ale oficialne to prijate nie je, lebo by to obralo farmaceutov o zisky, pripadne lekarov o pracu. lebo si to mozu "predpisat " pacienti aj sami, kedze sa jedna o lekarskou komisiou a hygienickym ustavom schvalene ako neskodne potravinove doplnky, volnopredajne.

western1

Tpch súhlasím s Tebou, ak by depresiu liečil 5HTP, prípadne Tryptofan vo formách z výž. doplnov tak by už ani psychiatri neboli potrební.

asd

Čo na toto povedať,my slováci sme už raz taký,zamindrákovaný od hlavy až po päty ale RNG to chápe -inak by nad nami dávno zlomil palicu. Neprestávajte prispievať je nás veľa takých čo doslova striehneme na každý váš príspevok a učíme sa od vás

RNG

Ked je telo v depresii pre nedostatok serotoninu a telo si vyraba serotonin z L-tryptophanu a najprv musi vyrobit 5-HTP na to aby to vedelo zmenin na 5-HT, znamena, ze ma aj nizko 5-HTP a doplnok pomoze velmi pravdepodobne zvysit vyrobu serotonionu.
Ked toto neviete pochopit, tam mate v hlave zrejme piliny.
Ale ja sa nenecham dalej provokovat,piste si co chcete, mne mozete byt ukradnuti.
Ja venujem radsej cas na fore, kde si ma ludia vaziaa kto ma chce najst, moze ma najst cez google na plno tem pod nickom rng a klucovym slovom zdravotneho problemu.
No a kto chce, si moze najst tpch a inych tiez, co ma tu neustale napadaju a urazaju. Vela stastia.

bingham

RNG...tpch ma uz davno dostudovane...a dovolim si napisat...ze prave ty nevies ani stvrtinu z toho co ona...tak pozorne citaj co pise...mozes sa toho od tpch vela naucit...

RNG

Nemozem povedat, ze to studujem dlhsie, ako ty zijes, lebo prve periodikum som si objednal len pred 17 rokmi, odvtedy je to uz 8 roznych a hromada knihm, co mi zaplna celu sekciu kniznice a takze mozem povedat, ze velmi pravdepodobne o tom nevies ani zlomok, ale jedno viem povedat naisto, ze si velmi drza mlada osoba, ktora si zmyslela , ze pozrala vsetky vedomosti, lebo to studuje par rokov, zrejme ovela menej, nez ja.
Mala by si sa naucit trochu slusnosti v jednani s ludmi, inac sa ti moze stat, ze ta niekto, ktory nie je tak trpezlivy a budes do neho rovnako rypat ako do mna ti par raz zavesi, ze si to nezalozis za sirak.
V civilizovanej spolovnosti v diskusiach nikto nikoho nenazyva somarom len za to, ze zastava nazory z inych zdrojov.
Hanbi sa.

tpch

To, ze nieco prechadza cez hematoencefalicku barieru a je medzistupnom pri synteze serotoninu, este neznamena, ze bude antidepresivne posobit. To som chcela svojim prispevkom povedat a utvrdil si ma v presvedceni, ze si naozaj iba "konickar".
Som presvedcena o tom, ze v tejto oblasti mam rozhodne komplexnejsie a uplnejsie vedomosti ako ty, velmi ma totiz zaujima a studujem si to roky.
Takze ano-uzkoprsy, suchoparny somar si.