5 HTP uzivanie

RNG

Nuz neviem, kto tu je somar, kedze serotonin sa vyraba v mozgu a posledna faza premeny je z 5-HTP na 5-HT a 5-HTP sa da dodat do mozgu, lebo prechadza cez mozgovu krvnu barieru.
Nehovorim, ze to musi pracovat kazdemu, ale serotonin sa zatial inac nevyraba, len enzymaticky a prechadza to cez fazu 5-HTP.
Takze alebo mas nejake ine, zatial nezname pre vedu znalosti, alebo si nafukana ako balon na svoje kvazi "vedomosti"
Ja sa ti uprimne priznam, ze som za dlhe roky uz davno dospel k nazoru ze viem toho primalo a preto sa skor ohanam v tejto oblasti znalostami od inych lekarov,reputabilnych nez svojimi amaterskymi vlastnymi. A aj to sa snazim vyberat lekarov z oblasi, kde sa specializuju, lebo bezny lekar z toho celkoveho kvanta vedomosti o zdravi a funkcii tela vie dost malicko.Na to sa treba uzko specializovat.

marcelina78

No beriem 5 HTP uz 13 dni, 100 mg denne, zatial nic, povedala by som, ze mi je este horsie ko bolo, zacali mi silne uzkosti a zintenzivnili sa tlaky v hlave, navyse ked sa to moze brat len 3 mesiace, teda v pripade, zeby to zabralo, co potom ked ostanem bez nich??

RNG

tpch/luciano, to "placebo" je posledna faza premeny L-tryptophanu na potrebny neurotransmiter, serotonin.
Pozri si to napr na diagrame
en.wikipedia.org

Malo vedomosti je dakedy skodlivejsie, ako ziadne, lebo ten co ich ma si robi casto chybne uzavery s nedostatocnymi datami v presveceni, ze sa do toho "vyzna"
Len 80% nervovych problemov je spojene s nizkymi davkami serotoninu, tj pre ludi, co maju ine dovody na depresie a ine nervove poruchy,5-HTP samozrejme nepomoze.
Okrem toho, 100 mg nemusi byt dostatocna davka.

marcelina78

beriem 5 HTP 100 mg kazdy vecer tabletu, uz 10 dni, ale ziadne ucinky, je mozne, ze je to mala davka, za ako dlho by to malo posobit? aka dlha pauza po trojmesacnom uzivani moze byt? preco sa nesmie pit alkohol pri uzivani?

Maros75

RNG.....aj potravinove doplnky maju neziaduce ucinky .

5-HTP může být ve vysokých dávkách toxický, způsobit jaterní problémy a zhoršit astma.
Neberte tento doplněk déle než tři měsíce, pokud vám lékař neporadí jinak
www.beltina.cz

RNG

Potravinove doplnky nemozu mat nijake skodlive ucinky, inac by ich stiahli s trhu.
Ak mas problem so serotoninom, tak toto je nan polotovar.
Telo si tvori serotonin najma z L-tryptophanu v jedlach a posledna faza premeny je z 5-HTP na 5-HT=serotonin, Tj 5 -HTP je vyborny a ucinny polotovar na tvorbu serotoninu, z ktoreho sa vyraba v tele aj melatonin=spankovy hormon.

Ucinok, ak mas malo serotoninu, poznas po niekolkych dnoch, ked sa ti jeho hladina z polotovaru 5-HTP vybuduje vyssie.